За нас жените и възраста

  • 2 285
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Ох, много текст, бе  ooooh!     Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 7 800
Не знам какво ще мисля по-натам, но сега хич не ми пука от годините. Виждам, че времето си тече, че се променям и т.н., но някак си въобще не ми пука и се наслаждавам на собствените си метаморфози. Просто се обичам Heart Eyes Пък и ме обичат, което всъщност май е тайната съставка на личното благополучие Hug
пу-пу Mr. Green

И аз съм така !
Харесвам се, не мисля за годините и това се отразява на външния ми вид- изглежам по-мъничка.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 959
...има ли място за притеснения и ограничения,...
...трябва ли да се притеснява ,ако не е първа младост,но вътрешно се чувства на 20,...
...Дали тези младите си дават сметка че само след няколко години ще се окажат в същото положение...
...Защо хората на запад си живеят живота...
Amymommy, много житейско философски въпроси в красивата Ти главица се въртят напоследък?! Моето мнение е, че няма място за притеснения. Всички ограничения идват от самият човек и неговата психика/ първо той/ тя трябва да си приеме възрастта и да й се радва, а не да се страхува от всеки нов РД/. А за младите, не, не си дават сметка, както и Ти и аз на тяхната възраст не сме успявали да го проумеем тоз феномен- красивото помъдряване с възрастта, и да може би вярват все още във вечната младост. А за хората на запад, да чустват се по- добре защото по- малко плащат данък обществено мнение и приемат и се радват на възрастта си.
...рецепта за младост,...залива се с много любов... Гарнира се с благороден мъж и чаша вино...
Благодаря за споделената рецепта, Карил!

# 18
  • Мнения: 2 427
Не знам,възможно е единствено аз да обръщам такова внимание на тези неща,защото съм чувствителна на темата.Не искам да излиза така че казвам че в България така а в чужбина онака,обаче в моята си страна,забелязвам че е точно така.Със сигурност ,ако си обичан и мъжа до теб те харесва такава каквато си едва ли ще страдаш от хорското мнение,но при все че много от вас не се съгласяват с моите наблюдения имам много познати,които се отклоняват леко,или са се отклонили от любящите си съпруги,за да потърсят ласки в обятията на "младото гадже".Някак си времето за българският мъж е спряло и той е някакъв евер грийн,докато за жените не е съвсем така.Де да знам,явно аз не мога да се обясня точно...с две думи една жена след 35 г. в БГ няка си се радва на много по малко внимание,отколкото и се полага и се обезличава на фона на 20 годишните момичета,които се разхождат редом с нея,и това не е защото тя самата го желае да бъде така.
Не мисля че красотата се купува с пари.

# 19
  • Мнения: 5 103
Това мислене го има не само в бг според мене.
Като чета из списанията всеки известен  богаташ се жени за младо момиче, не са негова наборка, защо ли?
Пресен пример Абрамович, остави жена си и си взе доста по-млада newsm78
Не одобрявам и не ми харесва 50 годишен мъж с 20 годишно момиче.

# 20
  • Мнения: 2 673
Това мислене го има не само в бг според мене.
Като чета из списанията всеки известен  богаташ се жени за младо момиче, не са негова наборка, защо ли?
Пресен пример Абрамович, остави жена си и си взе доста по-млада newsm78
Не одобрявам и не ми харесва 50 годишен мъж с 20 годишно момиче.

харесва ти - нехаресва..Това е!! Парата е голЕма сила...За мъжа си обяснявам, че долюбва младо агнешко, щото по природа е вълк..Ама за бъдещата овца ..ми е по интересно..как се задоволява парите на Вълчо да и купят достойнството...Егати, вълната, егати акъла..овчи..Меринос, до меринос сред доста двадесетина годишни девойки...
НЕ всички, де ..но ДОСТА..

# 21
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
amymommy, много интересна тема!
към твоите размисли за възрастта бих добавила  и килограмите Wink
в бг ако имаш 5 кила отгоре можеш да се побъркаш от угризения където не се вписваш в пейзажа, който пък повелява 'перфектни мерки' - колкото по-слабо, толкоз по-хубу.
и дебелите плешиви чичковци си избират слаботелесни мадами... тук такова нещо няма за щастие.

имам една приятелка, която от край време си е с наднормено тегло. ми няма воля да отслабне мацката и това си е, не че не може, ама обича да си хапва и мрази диети.
вече беше се примирила, че ще се венчае за храната, обаче!
дойде тук и на 5 месец забърса по-млад, по-хубав и по-слаб от нея Laughing
вече са 5 г заедно, да са живи и здрави!

някой може ли да ми обясни, тези предразсъдъци наша родна черта ли е, що ли е?
раждаме ли се с тях, заложено ли ни е или ни ги налага обществото?

аз съм на 34г, имам 2 дечурлига едното ще стане на 11г юни месец.
тук  имам наборки, които хабер си нямат от първо дете и не бързат.
у нас биха ги заклеймили вече Laughing Mr. Green

определено тук се чувствам по-добре откъм самочувствие.
а каквато съм суетна по рождение със сигурност щях да съм на успокоителни и антидепресанти вече ако си бях у българско. hahaha

# 22
  • Мнения: 2 427
Аз по принцип не съм против браковете м-у различни поколения партниори,да правят каквото щат,но когато такива неща не са инцидент а еталон на поведение или "мода" дразни.
Харке,мила,аз съм с точно обратния проблем Laughing-слаба съм и понякога когато трябва да обясня че това ми е структурата и че не съм анорексична,че не пазя диети,а напротив хапвам яко и отсреща ме гледат подозрително,направоооооо #2gunfire...

# 23
  • Мнения: 152
  Здравейте,момичета мисля че всичко се свежда до самочувствието.Въпросът е : КАК СЕ ЧУВСТВАШ,А НЕ НА КОЛКО СИ? Естествено трябва да вложиш малко усилия ,за да се поддържаш.   

# 24
  • Мнения: 235
Възрастта не е порок, момичета.
 Човек трябва да се чувства добре в собствената си кожа, да се харесва, дори бих казала да обича себе си. Тогава красотата се излъчва от самия него. Затова жените , които имат самочувствие, че са красиви изглеждат така. И останалите ги харесват. А че остаряваме и това е вярно. Но да остаряваме като катедрали , а не като галоши...

# 25
  • Мнения: 2 811
много ми е интересно как успявате на 25 да се чувствате поувехнали?!?! Shocked Shocked Shocked около мен не забелязвам подобна тенденция. аз съм на тази възраст и си се чувствам момиче още. е, дразня се на обичайното "ти няма ли да се жениш", но определено мисля, че преди 30 си момиче, след 30 вече жена. а пък хората, които се заглеждат определено не ти гледат дали си на 25 или на 24 и половина, ами как изглеждаш. 

# 26
  • Мнения: 3 674
Възрастта не е порок, момичета.
 Човек трябва да се чувства добре в собствената си кожа, да се харесва, дори бих казала да обича себе си. Тогава красотата се излъчва от самия него. Затова жените , които имат самочувствие, че са красиви изглеждат така. И останалите ги харесват. А че остаряваме и това е вярно. Но да остаряваме като катедрали , а не като галоши
...


 Peace  Много хубаво си го казала.  bouquet Много е важно жената да се чувства млада и свежа и  тогава има излъчване на млада и свежа....а не на  повяхнала жена.Все пак  как се чувства една жена влияе много на външния  и вид....Много такива жени познавам...над 40 г. са ,а изглеждат на не повече от 30г. Казвам само евала на тях ....Heart Eyes




Последна редакция: нд, 06 май 2007, 16:38 от roza66

# 27
  • Мнения: 3 674
Е  и аз дъртата да се изфукам ..тук сред младите... Joy 
Е все още не се чувствам повехнала  де.. Peace    Много ми е гот като си давам паспорта за проверка или  лична карта ...и се цъклят като гледат че съм 1966-та година Shocked..Grinning

 А  най-големия шах беше миналата година когато се разкарвахме  със сина ми по центъра на Пловдив ,и той случайно  видя  свои съученици, които не беше виждал от 3 години.И после на купон вечерта те го питали "коя е  била тази готина кака с него...?" Joy Embarassed...и той казва:"Ква кака бе ...това е майка ми!!"....и е настанало  Shocked  Joy
Едно време се притеснявах че съм родила прекалено млада...ама сега  ми е гот че съм родила на 19 години..като вървя  със синчето си...  Sunglasses

А ето снимката от същия ден за който говоря,сина ми ме щракна /юли 2006г... Sunglasses 
ЦЪК ТУК ......не се смейте де.... Rolling Eyes







Последна редакция: нд, 06 май 2007, 05:35 от roza66

# 28
  • Мнения: 3 674

НЕЩО ВАЖНО по повод ГОДИНИТЕ ми, които са 35  Hug, миналата година като бях бременна!!!спечелих конкурс за най-чаровна бременна на едно списание, за месец октомври..
...нещо да кажете...
Wink Wink Wink


Кaril...мила,знеш че много те харесвам от преди Heart Eyes...но къде си скрила снимката от конкурса ?Crossing Arms Моля те!!!.... PraynigИскам да видя една хубава бременна мама ...сложи пак снимката , и не я махай,моля те ...Heart Eyes


# 29
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз също съм на мнение, че всичко е в нас самите. Убедена съм, че начина по който се чувстваме личи и рефлектира върху отношението на околните спрямо нас.Честно казано никога не съм усещала специално отношение като към възрастна, когато съм била на 25, нито на 30 дори. Не зная за какво говориш, но мисля, че и прекаленото вдълбаване на тази тема може да доведе до проблем от типа на самовнушението.
И да умуваме и да не умуваме - годините летят, факт неоспорим е. Ако не мислим прекалено върху това, а се насладим на всеки един ден и миг от живота си, та дори правещ ни по-възрастни - смятам, че ще изглеждаме далеч по-млади.

Общи условия

Активация на акаунт