Закуски

  • 165 607
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 655
Искам да изкажа поредното поздравление за vilito и страхотната рецепта за мързеливките. Много лесно, бързо и най-важното - много вкусно!!! Аз си я опекох мързеливката като кексче и стана превъзходно Laughing

# 46
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Valeria

Аз днес правих бухтичките по рецептата на Diviana и станаха наистина разкошни, ометоха се на секундата и дъщеря ми каза: "Ау чудно, по-вкусно нещо не съм хапвала", така че Diviana имаш 10х за рецептите, които си постнала, утре смятам да правя поничките и ще споделя после Wink  
Преди съм правила и подобни бухтички, като рецептата която е дала Jutoo, но пък аз им викам понички Rolling Eyes
 Krasoni, може би ако беше добавила оше малко брашно щяха да се получат, знам ли  Wink



Радвам се, че са ви харесали, Валерия Simple Smile
Поничките също стават много вкусни. Пробвай ги непременно. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Туфи
Цитат на: diviana

Бухти

Продукти: 2 чаени чаши брашно, кофичка кисело мляко, 2 яйца, половин чаена лъжичка хлебна сода, щипка сол. По желание в тестото може да се сложи и 1 кафена чашка захар.
Тестото се разбърква с лъжица и трябва да е с гъстота, при която сместта се отлепва от стените на съда. Пържи се в силно сгорещена мазнина и още по-добре във фритюрник след като се махне решетестата кошница. Взема се по една супена лъжица от сместа и се изсипва в мазнината. Сервират се поръсени с пудра захар.


Diviana, навремето баба ми првеше т.нар. бухтички, обаче омесваше тестото и после го разточваше, след което изрязваше с чаша кръгчета и тях пускаше в олиото.....ставаха превъзходни (и много вредни, ауууу Embarassed ), обаче и майка ми вече не се сеща каква беше рецептата...но твоите бухтички много ми допадат-поне не се меси и разточва...може да ги пробвам някой ден.... Grinning


Те са повече тип гевречета, май Simple Smile  
Туфи, пробвай пък да им сложиш повечко брашно, така че тестото да може да се меси и разточва. Grinning  И да споделиш какво е станало.
Абе аз не бях ли постнала и рецепта за гевречета? Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 8 769
Цитат на: diviana

Те са повече тип гевречета, май Simple Smile  

Ама не бяха с дупка по средата-целички топки ставаха такива едни....ммм....а, от едната страна (горната) се
подуваха...  ideauu и в същност се получаваше плоско дъно (частта откъм олиото) и калпаче отгоре...обясних ли го разбираемо...  33uu

# 49
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Туфи
Цитат на: diviana

Те са повече тип гевречета, май Simple Smile  

Ама не бяха с дупка по средата-целички топки ставаха такива едни....ммм....а, от едната страна (горната) се
подуваха...  ideauu и в същност се получаваше плоско дъно (частта откъм олиото) и калпаче отгоре...обясних ли го разбираемо...  33uu


Разбрах! Laughing Пусти бг реотан... Twisted Evil
Ами пробвай да им добавиш повечко брашно да може да се меси, разточи, изрежи с чашка кръгчета и да видим кво ще стане. Grinning  
я чакай да се разровя дали имам някъде рецепта на такива бухти...

# 50
  • Мнения: 4 390
ако искаш пробвай тези.
Аз утре сутрин ще ги направя на моите хора, че ми звучат много вкусно! Laughing  

Бухти със сирене

Содата се разтваря в млякото, добавя се натрошеното сирене и брашно до получаване на меко тесто, като се меси. Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.

Необходими продукти:

250 г кисело мляко
1 ч.л. (5 г) сода бикарбонат
200 г сирене
брашно
мазнина за пържене

# 51
  • Мнения: 4 176
Цитат на: diviana
ако искаш пробвай тези.
Аз утре сутрин ще ги направя на моите хора, че ми звучат много вкусно! Laughing  

Бухти със сирене

Содата се разтваря в млякото, добавя се натрошеното сирене и брашно до получаване на меко тесто, като се меси. Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.

Необходими продукти:

250 г кисело мляко
1 ч.л. (5 г) сода бикарбонат
200 г сирене
брашно
мазнина за пържене


На мен тази рецепта ми изглежда същата , като тази за "Мързеливките" на Вилито

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно

# 52
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Mamica
Цитат на: diviana
ако искаш пробвай тези.
Аз утре сутрин ще ги направя на моите хора, че ми звучат много вкусно! Laughing  

Бухти със сирене

Содата се разтваря в млякото, добавя се натрошеното сирене и брашно до получаване на меко тесто, като се меси. Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.

Необходими продукти:

250 г кисело мляко
1 ч.л. (5 г) сода бикарбонат
200 г сирене
брашно
мазнина за пържене


На мен тази рецепта ми изглежда същата , като тази за "Мързеливките" на Вилито

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно


Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.
Май има разлика Laughing  Wink
Доколкото помня мързеливките се печаха и го нямаше това с престояването, разточването, рязането пък и пърженето..
Та така... Wink

# 53
  • Мнения: 4 176
На мен тази рецепта ми изглежда същата , като тази за "Мързеливките" на Вилито

Мързеливки

ПРОДУКТИ:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.ч. олио
1 ч.ч. настъргано сирене или кашкавал
2 1/2 ч.ч. брашно[/quote]

Тестото се оставя да престои 30 минути - 1 час, после се разточва на кора с дебелина 0.5 см, реже се на правоъгълничета или кръгчета, които се пържат в тиган със сгорещена мазнина.
Май има разлика Laughing  Wink
Доколкото помня мързеливките се печаха и го нямаше това с престояването, разточването, рязането пък и пърженето..
Та така... Wink[/quote]

ОК не се изразих правилно. Идеята ми е ,че рецептата. т.е. съставките са същите

# 54
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Mamica

ОК не се изразих правилно. Идеята ми е ,че рецептата. т.е. съставките са същите


Същите са, но технологията на приготвяне е съвсем различна, оттам и вкусът им. Simple Smile
Поздрави.

# 55
  • Мнения: 49
http://gyuvet.ch/dadzibao/mat/recepti.htm
рецепти за сандвичи и други Grinning  Grinning  :drool:  :drool:

# 56
  • Мнения: 175
Diviana, поздравления за рецептата за бухтите. Станаха страхо тни, имах чувството че мога сама да ги изям! Embarassed

# 57
  • Мнения: 4 390
Цитат на: mam4e2004
Diviana, поздравления за рецептата за бухтите. Станаха страхо тни, имах чувството че мога сама да ги изям! Embarassed


Ето ви една рецепта за УЛИЧНИ МЕКИЦИ Laughing
Ако я направите, ще ме благославяте! Laughing

В голяма купа се сипва брашно (половин пакет), добавя се щипка сол.
Разбива се мая (аз използвам на пакетче и слагам малко повече от половината, но да не е цялото) с малко топла водичка и с една вилица се бърка, докато стане меко тесто, което да се отделя от купата.Ако е необходимо се добавя и още малко вода.Прави се доста меко, направо много гъста каша. Като втаса (нужни са около 40 мин), се взема по малко с много мазни, или мокри ръце, да не залепва и се правят малки мекички като в средата се прави дупка с пръст. Пържат се в обилна сгорещена мазнина, да плуват. Ръсят се горещи с пудра захар.

Ха, сега, да ви е сладко! Laughing

# 58
  • Мнения: 373
Ох аз с такъв мерак ги направих веднъж и ...вътре си останаха сурови, та ги разкъсвахме и допържвахме.

Иначе, това трябва да ми е от наййййййй-любимите неща, никакви там палачинки и тн не могат да го изместят, но...нещо не ми се получава Embarassed

Иначе май на 500 гр брашно ми отиде около 400 мл вода, така ли беше... аз след неуспеха не посмях да повторя...

# 59
  • Мнения: 4 390
Цитат на: DolceVita
Ох аз с такъв мерак ги направих веднъж и ...вътре си останаха сурови, та ги разкъсвахме и допържвахме.

Иначе, това трябва да ми е от наййййййй-любимите неща, никакви там палачинки и тн не могат да го изместят, но...нещо не ми се получава Embarassed

Иначе май на 500 гр брашно ми отиде около 400 мл вода, така ли беше... аз след неуспеха не посмях да повторя...


Cry
Бъркаш някъде.Мисля, че слагаш повече вода. Аз слагам на око. Трябва да се получи МНОГО ГЪСТА каша, която да се отлепва от съда. И след като се остави да втаса 40 мин, да се правят мекичките.

Общи условия

Активация на акаунт