Където е жената,там е родата

  • 3 033
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
НЕ. Не е вярно, за мое съжаление. Моята рода я виждам 1-2 пъти годишно, на мъжа - доста по-често. Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 От мои наблюдения разни мога да кажа - така е!
 

# 17
  • Мнения: X
Еvana, да! Раждай и една девойка Mr. Green Пожелавам ти в най-скоро време френския щъркел да ти я донесе Wink

Ох Каси, пусти страх ooooh!Ами ако пак е момче? #Crazy

# 18
  • Мнения: 4 733
Ми ще викнете щъркела трети път Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 324
Личните ми наблюдения Simple Smile са че поговорката е абсолютно вярна. Ние сме три сестри, за сега само двете омъжени и едната със сериозна връзка Simple Smile Най-ни е добре когато се съберем. Задължително в неделя сме на гости у нашите Simple Smile и става доста весело, а при свеки (макар да живеем в една и съща къща и макар да си пием кафето сутрин заедно Simple Smile ) я няма тази традиция за семейните сбирки. А и никуго когато се съберем при свеки (мъж ми са двама братя) не се задържаме заедно повече от 2 часа и никога не става така весело.
Наблюденията за моите приятелки и познати са същите Simple Smile

По скоро това се дължи не толкова на факта че мъжа в семейството е под чехал, а че жената държи повече на своите близки и по-емоционално приема тази връзка, а мъжа не.

п.п Местя темата в "Дом и семейство" там и е мястото Wink

# 20
  • Мнения: X


п.п Местя темата в "Дом и семейство" там и е мястото Wink

Ех Верити,много си лоша Joy

# 21
  • Мнения: 149
в моят случай поговорката е вярна 100%.

# 22
  • Мнения: 2 439
Жената е дущата на семейството, затова. Ние организираме основно всички семейни празници, ние каним гостите, ние се занимаваме с децата.
Например тази сутрин ми звъни братовчедка на мъжа ми и ни кани на гости за ново жилище,правим уговорка за след седмица, имах излизане, намерих подарък - запазих го и дадох поръчка за нещо по-специално. Естествено за бебката им пак аз ще купя нещо като отидем. А докато аз съм заета с тези подвизи, скъпия е на работа и хабер си няма за това, довечера ще научи.
Наскоро ми попадна една книга, от английски автори, /не мога да цитирам заглавието и автора/, в която бяха представени емпирични изследвания, че в Англия семейните и родовите връзки се поддържат от жени. Явно това е правило е валидно не само за България.

Общи условия

Активация на акаунт