Медицински университет - Тема 6

  • 17 794
  • 262
  •   9
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 382
Не, навсякъде е различна програмата. И при фармацията е така.

какво значи "различна"? различни предмети, различен хорариум, различен формат на обучение?

Има единни държавни изисквания за специалността, които регламентират задължителните предмети и минималните хорариуми. Извън тях университетите са свободни да решават какви допълнителни дисциплини да се изучават, в кой курс, как и кога да провеждат изпити, дали да увеличат хорариума и т.н. Например физическото и езика, които не са сред единните държавни изисквания, във Варна са задължителни предмети, а в МУ - София избираеми.

Последна редакция: ср, 24 юни 2026, 14:22 от GG*

# 256
  • Мнения: 76
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5

# 257
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ

# 258
  • София
  • Мнения: 17 356
Това е миналогодишният бал. Какъв ще е тази година, никой не може да каже.

Последна редакция: ср, 24 юни 2026, 20:01 от sanaka

# 259
  • Мнения: 576
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".

# 260
  • Мнения: 4 088
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".
Поздравления за работата, която сте свършили … в голяма помощ е Simple Smile

# 261
  • Мнения: 34
Здравейте!
Дали е готово решението на министерски съвет за броя студенти и с кои болници може да се кандидатства по чл. 95а?

# 262
  • Мнения: 4
Последните две ги има и като магистратура, не е нужно да си губи времето с тях.
Като цяло нека се преориентира в нещо друго. Кинезитерапия също не си заслужава. Да не говорим, че са полувисше тези специалности, демек професионален бакалавър, демек учи 3г.
Медицинска сестра, акушерка и лекарски асистент са бакалаври.
Мед.сестра може да работи в слесните звена: детска ясла, градина, училище, в лекарски кабинет всякакъв вид, отделение, спешен център, лаборатория и общо взето във всички здравни звена. След това с магистратура от горе избоените и в администрации може
Здравейте дами,
искам да попитам дали има някой с отзиви от факултета по обществено здраве. Девойката се е насочила към кинезитерапия и административните специалности - Управление на здравните грижи“ и „Обществено здраве и здравен мениджмънт“

Общи условия

Активация на акаунт