Медицински университет - Тема 6

  • 17 438
  • 260
  •   7
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 382
Не, навсякъде е различна програмата. И при фармацията е така.

какво значи "различна"? различни предмети, различен хорариум, различен формат на обучение?

Има единни държавни изисквания за специалността, които регламентират задължителните предмети и минималните хорариуми. Извън тях университетите са свободни да решават какви допълнителни дисциплини да се изучават, в кой курс, как и кога да провеждат изпити, дали да увеличат хорариума и т.н. Например физическото и езика, които не са сред единните държавни изисквания, във Варна са задължителни предмети, а в МУ - София избираеми.

Последна редакция: ср, 24 юни 2026, 14:22 от GG*

# 256
  • Мнения: 76
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5

# 257
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ

# 258
  • София
  • Мнения: 17 343
Това е миналогодишният бал. Какъв ще е тази година, никой не може да каже.

Последна редакция: ср, 24 юни 2026, 20:01 от sanaka

# 259
  • Мнения: 576
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".

# 260
  • Мнения: 4 088
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".
Поздравления за работата, която сте свършили … в голяма помощ е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт