Слънце весело пече, цяло немско сладолед яде 25

  • 9 359
  • 307
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 768
4естит празник,мадами и 4естита суперзвезда Hug
Наздраве Peace

# 76
  • Мнения: 2 907
Голяма скръб в тази тема. Мизи, мизи , мизи гайл бейби  Sick Sick Sick

 Sunglasses

П.С. думичката мизи идва от МИЗЕРЕН, запазена марка ми е Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 768
Голяма скръб в тази тема. Мизи, мизи , мизи гайл бейби  Sick Sick Sick

 Sunglasses

П.С. думичката мизи идва от МИЗЕРЕН, запазена марка ми е Simple Smile
Хей,Мистик.Малката е голям бонбон.Да ти е жива и здрава. Heart EyesНе мой6 я опази тази хубава мома от ергените. Wink

# 78
  • Мнения: 1 768
Привет,мривет Grinning
Ди Оси ист да.. Mr. Green
В 4ест на Лиска Mr. Green

И ето на дотър4а Кума Лиса:
-Тези спорове какви са?
4ух ви отдале4 и ти4ам.
Разправии не оби4ам.
Мисля си,4е се налага
аз да ви сдобря веднага!
Само трябва да ме слу6ате.
Дайте тука меда и кру6ите!
Пове4е не говорете
и о4и4ки затворете!

Лекаааааа но6! Mr. Green

# 79
  • Мнения: 1 636
Голяма скръб в тази тема. Мизи, мизи , мизи гайл бейби  Sick Sick Sick

 Sunglasses


 newsm78 Кое е скръбното бе Мистик,какво пропуснах или не раzбрах?

-Тези спорове какви са?
4ух ви отдале4 и ти4ам.
Разправии не оби4ам.
Мисля си,4е се налага
аз да ви сдобря веднага!


Какви спорове?Кой се е скарал и Ще се сдобрява?

# 80
  • Мнения: 3 423
Веси, цурюк ли си, бре?
Не носиш ти късмет на Херта,
Вердер ги смаза 4:1 в Берлин.

Мистик, Мизито дали разбирам кво е?

Долу ръцете от Мадмазел дьо Мистик,
тя е за Мосю дьо Лиска, аллес клар?!

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 01:51 от Liska

# 81
  • Мнения: 11 329
Лисанке, ни пузна!
Мадмазел дьо Мистик си е моя! Crossing Arms
Ръцете ми ги режи, ама не ги свалям Mr. Green
А за аптеките си права да се жалваш. На мен ми се е случвало дежурната да е през 9 села в 10. Търся с куче следач, пардон Том-том. Joy

Има ли гледали финала? Щото аз се кефих на Робърт де Ниро по САТ1.

Веси, ти къде беше, че си се върнала? Аз пак отзад панаира и не в час с клюките  newsm78

# 82
  • Мнения: 1 636
Финалът го гледах,Марк е zвеzдата.Голяма радост както zа него така и zа болният  Mr. Green
Веси си бе6е на БГ с мъжът.Така е,който може да си работи и от чужбина може да си ходи с жената при тъЩата zа повече време.Едни съседи на Поморие си вzеха апп над нас,мъжът датчанин,но и той така може и от БГ да си работи.Ех,хубаво,но при нас не става.  Confused
Ей тук са ми иzобретенията,който иска да ги види.
това навън ,къЩата бяхме построили,но не играеха,та zа това направих Klettergerüst 1, Klettergerüst 2, Klettergerüst 3

# 83
  • Мнения: 2 907
Не бе мадами, никакви спорове, споко. Мизи защото вчера ми се бърбореше, а никой нямаше. В този смисъл мизи  Grinning
Аз също не гледах финала, гледахме обаче един ужасно тъп филм нея вечер, чак се смяхме накрая как можахме да купим двд-то.
А снощи поръчах пици по телефона, незнам какво не ми понесе, но цяла нощ повръщах от тази пица ( някой да не си помисли, че е от алкохол, капка не бях пила ), днес съм като парцал. Подобен "махмурлук" не бях имала през живота си.
Вчера пак уважихме цацата, само че реших да им махам главите този път. Върнах и чинията на сервитьорката пълна с глави  Wink

Зима, отдавна не съм гледала МА. Кажи Койчинов още ли е там? Понеже ми беше фаворит  Wink

# 84
  • Мнения: 260
Майка и дъщеря се разхождат и виждат знака на една аптека.
Майката пита:
- Ире , знаеш ли какво е това ?
- Змия яде сладолед.  Сигурно там има сладоледен салон за змии.  Joy hahaha

# 85
  • Мнения: 1 817
Мистик скъпа, докато разбера какво е това МА и се сетих за много странни неща  Shocked...
Там е, там е  Peace ! Останаха 6 кокошки  Wink - Теодор, Стефан, Пламен, Преслава, Кремена и една малка, слаба, сладка може би дори хубава и доста тъпа девойка. ДОбре, че са 6, за да им запомня имената  Laughing .
А ти казваш на пица и минерална вода я караш, а? Така, така  Hug

Хора, и при вас ли има толкова празници през май? Тука на 1.май празник, на 5.май нощ на музеите, на 12-13 май Wolkenkratzerfestival, кой знае още какво идва...А, забравих  Naughty ! 13.май мутъртаг, 17.май фатъртаг. Май само кидертага не е през май  Laughing . И все на тая пуста река се събират да ядат и пият, че е по-евтино  Peace . Кръчмите им в стария град празни седят. И ебелвой ни щат. Скучни хора  Tired .

# 86
  • Мнения: 592
Добрутро мадами и грами,

днес не иzлиzаме, 4е 4акам  да дойдат някакви да сменят Wasseruhr, а и времето се раzвали, та Ще си направим гемйутлихе таг zу хауzе с Алек. Я виъте на какво попаднах в някакъв сайт_ 

В продължение на първите дни и месеци от живота на бебето винаги са съблюдавани множество предпазни мерки и обичаи – както за защитим от непосредствени опасност в периода между раждането и кръщението, така и след това за да му осигурим късмет през живота му.


Защита от уроки


Докато стане на шест седмици бебето не се показва на никого за да не го урочасат, а преди да се сложи да спи (независимо по кое време на деня) трябва да бъде измито за да не може да прихване уроки.
( Моето го иzарах оЩе на първите седмици)

За да се предотврати детската безсъница, пелените не се оставят да пренощуват вън, прибират се рано, че няма да е добре за детето. Пеленките не се простират на люлката защото бебето ще бъде неспокойно.
( перех и пера когато имам време и не се съобраzявах ве4ер ли , сутрин ли е)

Не се люлее празна люлка за да е живо бебето. Не бива двама да люлеят люлката за да спи спокойно детето.

По старинно поверие детето не се подстригва докато навърши една година, а след това се постригва само веднъж годишно – на Велики четвъртък (Страстната седмица). Не трябва да е прескача дете, което играе или пълзи по пода, нито да се оставя на масата – иначе няма да расте добре.
( zа голямата не си смомням, но си спомням, 4е и като бременна не трябваШе да си подстригваШ косата, а аz се подстривах и тогава и сега. Няма да годя като 4уметина я.)

Не трябва да се целува много малкото дете иначе скоро няма да проговори. За да проговори по-бързо, трябва да се измие лъжичка и да му се дава да пие вода от нея . ( #2gunfire)

Ако вечер вдигате детето над главата си, то няма да спи добре.
Ако на новороденото скоро почнат да му пробиват зъбчета, това е явен признак, че майката скоро пак ще забременее. И обратното, ако на детето не му пробиват зъбките навреме, черен костен или дървен гребен се топва в кръвта на черен петел и с кръвта се намазват венците на детето.
( пак бла бла бла )

На детето възможно най-дълго не се показва огледало – за да не бъде страхливо. Ако целунете детето по петичката, то дълго време няма да проходи. В миналото, родителите, които искали детето им да проходи по-бързо, разчупвали над главата му слепки (два залепили се в пещта хляба), или слагали метла между краката му, а после разхвърляли клечките на различни страни.
( на огладалото много се кефи, а пети4ките редовно ги целувам)

Когато детето за пръв път се изправи на крака, майката трябва внимателно да прокара нож по пода между стъпълцата на детето за да разреже невидимите пътища. ( newsm78)

Когато приспивате детето, е трябва да го наричате зайче и въобще да споменавате заек – смята се, е заекът никога не спи и така може да прогоните съня и от детето
Преди детето да проговори не му се дава никаква риба – нито бульон, нито месо от риба. Иначе ще бъде нямо като риба. Още вярват, че ако гъделичкаш детето по петичките, то ще почне да заеква.
( #Cussing out)

Детето се отбива в ден от църковния календар, който не е на някой мъченик. Ако детето се отбие по време когато птиците отлитат на юг или се връщат у дома, ще порасне с нетърпелив и променлив характер. Дете, отбито по време на цъфтежа на дърветата, косата му ще побелее по-рано.

Повторното кърмене (майката го е отбила, но е съжалила и почва пак да кърми), според руско поверие, се счита за нежелателно.

В продължение на първите дни и месеци от живота на бебето винаги са съблюдавани множество предпазни мерки и обичаи – както за защитим от непосредствени опасност в периода между раждането и кръщението, така и след това за да му осигурим късмет през живота му.



Вие zнаехте ли ги теzи неЩа??????
Е на матаксосмата съпугът сто на сто ги zнае вси4ките.
Аz бях 4увала zа преска4ането и zа пелените, но ..... не вярвам в такива глупости.

Виж традиции като, пита , проЩопулник и про4ие уважавам, но това....

# 87
  • Мнения: 1 768
Бре сладурки мамини,мамини разсеянки Joy

Не съм изоб6о в ДЕ.В БГ сме си и си пе4ем дупетата на 30 градусовата жега...Ей тоя уикенд 6яхме да изпукаме.Голяма жега ...
Тепърва свекитата ми 6е идват на БГ..Мале горките,само като видят,4е цял Троян е разкопан..ха ха ха.. JoyУж правят улиците,ама навсякъде копки и баластра.. Laughing
Да се похваля,4е и моята Мика е ве4е бг гражданка и има наградка от 200 лева. Naughty
Тая събота се стягаме за юбилей,4е тати прави 50 години!
Да похваля този сайт www.store.bg
Страхотен е.Пристигнаха ми навреме поръ4ките,а може и за 4ужбина..Има вси4ко от книги,до музика и филми. Wink
Поръ4ахме с моя фратц и една огромна торта от сладкарница Неделя за съботата,ба6 юбилярска,ама де да бодна тея 50 све6и..То не са една не са две.. Mr. GreenАма като рожденика иска да дука све6и4ки с вну4ка си,а де? Party
Я да ви питам германките..Сложихте ли си бук на вратите и колите,а?Ние тук сме се оки4или с клони. Joy

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 11:41 от Vessito

# 88
  • Мнения: 3 880
Добро утро Simple Smile

Ама вие нищо не сте писали през уикенда, срамота Wink


.....................
Вие zнаехте ли ги теzи неЩа??????
Ти наистина ли за първи път ги чуваш тези бабини деветини, че се впечатляваш така Simple Smile
Що си губиш времето да ги четеш такива глупости...че и да ги анализираш Wink  Peace
Тях са ги измислили преди незнам колко стотин години, когато на хората много неща не са им ясни, а ние сега уж нали интелигенцията ни гони- не им се връзваме вече Joy

Лек ден на всички  bouquet

# 89
  • Мнения: 3 423
Нико, не откачай, моля те!
Кви са тия помии рано сутрин?
Да ги беше писала, преди да родим,
сега сме закъснели. Какво да правим?

Веси, кви са тия 200 кинта? Подкуп,
че се е пръкнало още едно българче ли?
Обясни далаверата, бите.

Мацки, къде емигрира слънцето?
Пак ще ни подпука ръждивото време.
Къде да се спасяваме, дайте идеи.

Ходила ли е някоя от вас в Тропикъл Айлънд?
Палмите приличат ли вече на палми?

Общи условия

Активация на акаунт