пращате ли децата си с течащ нос в яслата?

  • 11 777
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
То наистина днес е петък, но едното с другото каква връзка има? Искам да кажа РС с изследванията? Аааа, искаш да кажеш да свикваме такава при всяка алергична проява. Разбрах!  Simple Smile

Но това, което не разбрах вече, дори и след кратък размисъл, е защо да си мълча?

# 31
  • Мнения: 17 409
Ами вече писах, че изказванията ти са повече от нагли! Радвай си се, че детето ти ездраво и не се заразаява от другите и толкоз! Peace

# 32
  • Мнения: 4 406
Аз не познавам нито една майка,която би си завела детето с температура,безсилно и не жизнено на яслата/градината Peace
туй ще да е Майката- Келеш...

# 33
  • Мнения: 4 406
защо пък децата да се заразяват в яслата- градината? а не може ли да се пипне хрема и в градския транспорт? в магазина? мама и тати да са само преносители и да си я донесат у дома?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Като някой има алергия - да си донесе съответните изследвания ,а не да говори празни приказки.баба шарка. Mr. Green

А какви по-точно изследвания да ти се донесат?

Изобщо ясно ли ти е как се установява алергия към нещо... еле пък при деца?

Като ви чета и се сещам за постинга на една майка с дете болно от диабет, дето я питали на площадката може ли децата да се заразят от него... То бива умни изказвания, бива, но някои са потресаващо тесногръди просто...

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
"Детето" ми всъщност са три деца. С ясли и ДГ имам 6 годишен опит. Колко са ми здрави децата аз си знам, ти недей да им стискаш палци. Изказванията ми никак не са нагли. Ако малко помислиш ще разбереш защо. А може би и кое ме провокира.

Да изразиш недоволство е едно, да реагираш адекватно - друго, да пишеш откровени глупости по форуми - трето. А може би наистина вече ще замълча, защото тези болестно-ясленско-градински теми са безумни просто.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
защо пък децата да се заразяват в яслата- градината? а не може ли да се пипне хрема и в градския транспорт? в магазина? мама и тати да са само преносители и да си я донесат у дома?

Шъъъъъъъъъъъът. Изобщо не смей да повеждаш нещата на там  Naughty Те, не само са убедени, че градината е виновна, ами дори и знаят кое точно дете, на кои точно безотговорни родители им го заразява тяхното.  Joy Joy Joy

# 37
  • Мнения: 17 409

Isa, прекалено много се спекулира с понятието"алергия", затова с атакива реакциите.
МИ да, в градината се заразяват. Спят едно до друго, кихат, кашлят, мажат сополи...

# 38
  • Мнения: 2 657

Isa, прекалено много се спекулира с понятието"алергия", затова с атакива реакциите.
МИ да, в градината се заразяват. Спят едно до друго, кихат, кашлят, мажат сополи...

 ooooh!миналата седмица бях болна,ама нали съм безотговорна и спя,кихам и кашлям в къщи,взех,че си заразих и детето ooooh! Embarassed

# 39
  • Мнения: 17 409
Изказванията ми никак не са нагли. Ако малко помислиш ще разбереш защо. А може би и кое ме провокира.

Да изразиш недоволство е едно, да реагираш адекватно - друго, да пишеш откровени глупости по форуми - трето. А може би наистина вече ще замълча, защото тези болестно-ясленско-градински теми са безумни просто.

То глупостите не е ясно кой ги пише...Бъди сигурна, че аз също си имам причина да реагирам по този начин. МОже и да не се замисляш каква е, едва ли ше ти промени мнението Peace

# 40
  • Мнения: 2 657
ами то и аз имам при4ини да си променя мнението,ама не го правя,не нападам и не обвинявам,не мога да дам наклонност на някой,какво и как да прави-всеки сам си решава за себе си...

# 41
  • Мнения: 967
Оставям го вкъщи само, когато личния лекар каже, че трябва да си стои вкъщи. Това се случва много рядко. Да, водя го с хрема и кашлица на ясла, но не защото искам да разболявам околните деца или защото съм безсърдечна майка, а защото лекарят така препоръчва. Когато той каже да не ходи на ясла - не ходи, но когато според него няма проблем с яслата с чиста съвест го пускам. Знам, че на запад болните деца не стоят вкъщи, а ги пращат на ясла заедно с пликчето с лекарства и рецептата от лекаря и лелките в яслата им дават лекарствата според рецептата, освен това е доказано, че децата които от малки се срещат с бацили и успеят да си изградят имунитет са по-здрави за в бъдеще от децата пазени вкъщи. На всички ни е неприятно, когато децата ни боледуват, но мисля, че трябва да приемем това като етап през който преминава всяко дете, а не като трагедия. Разбира сеима и дечица с много слаба имунна система и ако бях майка на такова дете нядали бих го пуснала в детска градина да боледува нон-стоп. Моето дете обаче боледува рядко, въпреки сополитеоколо него и мисля, че именно средата от сополиви дечурлига помага на организма му да се научи да се справя с лекота поне с най-рапространените вируси.

# 42
  • Мнения: 14 654
При първи симптоми го спирам. Ако е нещо безобидно- за няколко дни вкъщи ще му мине, ако е по-сериозно- предпочитам да ми е пред очите. Много често при децата не е само хрема, почти всички започват и да кашлят, едни правят отити, други бронхити, трети ангини...
Ако е здрав, но още има малко сополи, които не текат като чешма- ходи на градина

# 43
  • София
  • Мнения: 6 999
Венера, какво значи 'спекулира'? Алергиите ги има, съществуват и при някои хора са не само към много дразнители, но и без установен дразнител.

Дъщеря ми е на 3 - няма начин да се тества и да се докаже към какво е алергична... Да носът й тече, да кашля, но няма да зарази децата ви с алергията си... Нито пък считам за нужно да доказвам на някой има ли алергия детето ми или няма.

Йо, хубаво правиш  Peace Да се изолират децата е една от най-големите грешки и тя води до тези толкова чести зарази в градината.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Моята дъщеря в момента е със запушен нос и е на ясла, кашля 4-5 пъти на ден, нощем спи спокойно. Да я спра ли, кашля от секретите, които се стичат надолу. Носа и не тече, е ако се разплаче тогава теква.
Една вечер и я прибрах с гурелче реших че са нямали време да я измият лелките след следобедния сън. След 15мин пак се образува, заведох я на лекар спрях за три дни и със събота и неделя се събраха 5 дни, оправи се оченцето. Ако се разболее по- сериозно я държа поне още три дни в къщи след като е оздравяла, да се закрепи. Първите 3 месеца на ясла итекваше носа на втория ден. След това се оправи и не теква, сега  е със запушен нос заради вятъра, не съм я спряла.

Общи условия

Активация на акаунт