пращате ли децата си с течащ нос в яслата?

  • 11 822
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 350
Още не сме почнали да ходим,но ще е идния месец. Не смятам да го пращам така и няма да съм доволна да има болни деца от които да се заразява. До момента не е боледувал и бих предпочела да продължи. Обаче неочаквам това,защото винаги има мами,които ги водят дори много заразни. Не се отнася до тук пишещите виждала съм случаи на живо

# 76
  • Мнения: 17 411
Абе, ако децата ви едни сополи правят бронхит или пневмония, друга щяхте да я мислите...Да, има такива деца, представете си, и те далеч не са с чак толкоз слаба имунна система.  Пък за темпреатурата за не знам кой път пиша вече- може да няма Т, но пак да е болно.

# 77
  • Мнения: 6 029
Айде моля ви се, спирате ги за един сопол защото можете, защото има на кого да разчитате, и защото сте в сравнително добро финансово положение. Някой беше писал за семейството под наем и как майката водела детето плачейки на ясла. Да не дава Господ. няма нормална майка, която да си праща детето БОЛНО на ясла по желание. Няма!

именно. ако имаше кой да ми гледа детето никога нямаше да го пусна болно на градина и цял ден да съм в ужас да не звъннат от градината, че е станало нещо... ама явно трудно ги разбират тези неща някои хора.

# 78
  • Мнения: 2 792
Абе, ако децата ви едни сополи правят бронхит или пневмония, друга щяхте да я мислите...

венера Димана изкара една пневмония, бактериална, спрях я от детска градина за 4-5 месеца, сиках организма и да се възстанови нормално, всичко това съчетах с много витамини и разходки на чист въздух и всякакви процедури за закаляване. Не е повтаряла подобно заболяване...
 Щом си говорим за различен вариант на мислене, моето пък не приема да пращам дете, което прекарва чести белодробни инфекции в затворената и непроветрена среда, която представлява детската градина.

# 79
  • Мнения: 17 411
Така е, но то какво излиза- болните на градина, здравите(тъкмо се възстановили)- в къщи, щото средата е такава...
Офф, няма значение, всеки си е прав за себе си. Така ще е. Сигурно с второто дете няма да ми пука толкова, но сега все още се дразня.

# 80
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
По темата:Спирам синът си от градината,още при първите симптоми,иде реч за течащият нос.Защото,ако го изпратя съм повече от убедена,че на следващият ден ще е освен,че отново със двойно повече течащ нос,и като добавка кашлица,зачервено гърло и температура.
факт е,че се водят болни деца , и нека спрем да се заблуждаваме и да говорим глупости,че сополите не били заразни,айде моля ви се........
Изпращам го здрав,без сополи и след два дни е сополив,е тези сополи,той не си ги е носил от пътя във джоба нали.Прихванал ги е от градината.Докато си го гледах във къщи година и половина се е разболял точно веднъж през зимата.съвсем лека настинка,която мина след даването на сиропче,че той вкуса на АБ не знаеше.Е сега вече АБ е неразделна част от него.
В момента във групата им половината от децата са със шарка а останалата половина са грипави.
Срещам позната на която детето и ходи във същата група със синът ми.Питам я ще пуска ли детето си на градина,при положение,че със очите си се уверих,че детето е сополиво и кашли като дърт тютюнджия,ми да каза,че ще го пусне,защото нямало кой да го гледа а и питали лекарката и тя казалаыми щом нямало кой да го гледа да отива на градината,няма страшно.
Чудно ми е майки пускащи децата си със Т,как им е спокойно.Ми колкото и да е Т на мен ще ми е притеснено през целият ден,че съм пуснала детето си със Т.
Както и да е това си е мое мнение така мисля аз.Че деца които са сополиви и кашлящи винаги е имало и ще има това е факт.няма как да се спре,каквото и да правим.
Аз обаче отказвам да тормозя детето си,като го пускам отново на градина след,като има симптоми на грип,защото докато аз вечер си спа спокойно,то ще се дави в просъница от кашлица,не мерси.
В момента поработват от къщи,докато гледам двете си деца.догодина имам намерение да пусна и Преслава на градина,ясно ми е,че ще се разболява и тя,ще отсъствам,от работа,колкото е необходимо докато детето ми се закрепи,но това съвсем не означава,че не ходейки на работа и гледайки у дома болното си дете не ми трябват пари.
просто здравето на децата ми е на първо място,и ако някой направи една груба сметка,колко пари за лекарства отивам покрай болтоно му дете,ще излезе,че заплатата която изкарва всичката,че и понякога повече отиват само за лекарства.

# 81
  • Мнения: 2 657
Айде моля ви се, спирате ги за един сопол защото можете, защото има на кого да разчитате, и защото сте в сравнително добро финансово положение. Някой беше писал за семейството под наем и как майката водела детето плачейки на ясла. Да не дава Господ. няма нормална майка, която да си праща детето БОЛНО на ясла по желание. Няма!

именно. ако имаше кой да ми гледа детето никога нямаше да го пусна болно на градина и цял ден да съм в ужас да не звъннат от градината, че е станало нещо... ама явно трудно ги разбират тези неща някои хора.

ами явно е така

# 82
  • Мнения: 1 866
В България самата система за болните деца в яслите/градините е безумна и затова има толкова излишни спорове. Свекърва ми докато се пенсионира беше лелка в градина във Франция и като ме видя тук че ми връщат детето от ясла защото кашля, направо се изуми. Попита ме в България жените изобщо работят ли? Освен това всеки знае, че детето е заразно още преди първата поява на симптомите, така че още преди да текне носът, то вече е споделило вируса с другарчетата. От мои наблюдения във Франция децата не боледуват повече от българските деца, въпреки че там всички майки си водят децата болни с лекарствата. Е, не с 40 градуса температура, но с по-леки симптоми ги водят. В България продължаваме да се дебнем за всеки сопол, вместо да се съсредоточим върху изграждане на имунитет на децата ни.

Аз лично водя дъщеря си на ясла, ако виждам, че е във форма, въпреки че й тече носът например. Дъщеря ми от 1 година не е вдигала изобщо температура, а последният път когато беше със зачервено гърло беше ноември месец миналата година. За съжаление обаче е алергична и целогодишно кашля, на моменти кризите стават много остри и тогава я спирам, за да си почива в къщи. Трябваше ми изключително много търпение в яслата, за да убедя персонала, че детето ми не представлява заплаха за другите деца. Занесох всички изследвания, бележка от алерголог и педиатър, както и периодично нося бележки от лекар затова, че детето ми не е заразно, а кашля заради алергията. Последно написах и едно писмо до едната госпожа, в която подробно обясних състоянието на дъщеря ми и лечението което се прилага. Дъщеря ми никога не е пила антибиотици, сиропи само 1-2 месеца без успех и сега се лекува само с хомеопатия, защото тя се оказа най-резултатна. Алерголожката е съгласна с това лечение. Та това е, което правя аз. Опитвам се да вляза в положението на персонала на яслата, но пък не считам за нужно да давам обяснения на всички родители от какво страда детето ми. Досега обаче никой родител не ми е задавал въпроси, то как ще посмее, те всички деца в хор кашлят сутрин. Аз лично не се притеснявам от другите болни деца. Ако детето ми боледуваше сериозно, щях просто да го спра от ясла и да търся други алтернативи. Но определено се чувствах доста неприятно, когато възпитателките в яслата в началото не ми вярваха като им обяснявах за алергията. Предложих им да я прегледа лекар, който те решат. Така и са направили. Лекарката от яслата е прегледала доста пъти дъщеря ми и тя също е потвърдила многократно, че детето не е болно въпреки силната кашлица. Ето днес  дъщеря ми е с варицела - няколко пъпки, няма температура, но затова пък кашля ужасно. Педиатърката за пореден път се изуми, че дишането й е абсолютно чисто, гърлото перфектно, а кашля така. Мисля, че за много родители като мен е изключително неприятно други родители да се правят на лекари и да поставят компетентно диагноза на децата им и да им лепват етикета, че се безотговорни. В нашата група досега не съм срещала такива, надявам се в градината също да срещна разбиране.

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
В нашата ясла се обаждат на родителите да си приберат детето, ако вдигне температура. Директорката призоваваше да не се водят деца на антибиотик там, аз не вярвах че някой може да го прави, но явно се  е случвало.
Пък и в яслата климата е друг незнам как да го кажа, в къщи се държи една стайна температура, там е доста по - топло.

# 84
  • софия
  • Мнения: 379
защо пък децата да се заразяват в яслата- градината? а не може ли да се пипне хрема и в градския транспорт? в магазина? мама и тати да са само преносители и да си я донесат у дома?
убедена съм, че детето ми се заразява в яслата, защото я пуснах на 2г  и дотогава не се беше разболявала нито веднъж!!! срещала съм я с много хора през това време, водила съм я по магазини и автобуси! след първите сополи след месец там направи бронхит.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 062
Заразява се не защото 90% от децата са болни, а защото бактериите в яслата са неуморяеми въпреки всякаквите му там дезинфекции.
Ако системно пребиваваш с детето си в градски транспорт, например, пак ще се случи същото. При наличието на много хора на едно  място е неизбежно наличието на бактерии. Вирусните инфекции в определени сезони също върлуват навсякъде, не само в яслата/градината. Просто там са повече хора на сгъстен въздух.
Ох, май няма смисъл да се пише повече по тази тема.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 999
  Винаги съм се стремяла да мисля в насоката, как да засиля имунната система на децата  си и да ги направя по устойчиви на всякакъв вид вирусни инфекции от колкото как да стелиризирам средата, в която живеят.
  Не ме е притеснявало ако в групите им е имало деца с течащ нос.

Ох, мерси, че го каза заради мен.   bouquet

Поне 10 пъти го писах и го трих това, защото ми се видя много грубо... реших, че днес и без това ми е заядливо и да си мълча, ама...

# 87
  • София
  • Мнения: 2 968
Да - пращам я.

Оставям я вкъщи ако има температура и/или зелени сополи и най-важното ако ПЕДИАТЪРЪТ каже.

И аз така Simple Smile Ако знам, че сополите са на алргична основа, а е здрав иначе, го пускам.

# 88
  • софия
  • Мнения: 379
има ли ясла, в която не вземат сополиви деца? според отговорите ви - няма, нали?!

# 89
  • София
  • Мнения: 1 775
Айде моля ви се, спирате ги за един сопол защото можете, защото има на кого да разчитате, и защото сте в сравнително добро финансово положение. Някой беше писал за семейството под наем и как майката водела детето плачейки на ясла. Да не дава Господ. няма нормална майка, която да си праща детето БОЛНО на ясла по желание. Няма!

именно. ако имаше кой да ми гледа детето никога нямаше да го пусна болно на градина и цял ден да съм в ужас да не звъннат от градината, че е станало нещо... ама явно трудно ги разбират тези неща някои хора.

ами явно е така
Аз писах за майката. Присъствах и на един странен разговор на възпитателки. Едната се оплакваше, че имало ужасно много деца в групата и било Ад. Другата и каза, че решавала въпроса, като отвори прозореца, докато спят Shocked. На другият ден децата намалявали Crazy. А ние тук можем да си спорим кой- кого заразява.

Общи условия

Активация на акаунт