Кога спряхте да пасирате пюретата?

  • 1 683
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 596
Откакто почнахме кухнята , т.е. 10 мес.

И при нас е така.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
от 6-тия. Мачкам зеленчуците с вилица, но месото не става и затова го пасирам - получава се "на конци"
И аз така

# 17
  • Мнения: 2 197
Oткакто и поникнаха 4 зъба - 9-тия месец.

# 18
  • Мнения: 8 242
Малко след като захраних (на 6м.) - 7-8 м. само мачках с вилицата.. Първите зъби му изникнаха на 9м.

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Вече и аз започнах да мачкам, особено плодовете ги мачкам, а не ги пасирам.

# 20
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никога не съм пасирала, намачквах с пресата за картофи или с вилица. Иван се научи да дъвчи много късно на около 1г.10м.  Rolling Eyes

Преди това се давеше много, дори имах един случай, който никога няма да забравя. Така се задави от парче банан, че чак посиня, наложи се да бъркам в гърлото, за да извадя едното парче, после да  го обръщам с главата надолу за да излезе второто, което не се виждаше и беше заседнало по-надолу  Confused

Така си изкарах акъла, че се зарекох, докато не видя, че прави съзнателни движения за дъвчене, никога няма да му предложа парчета не намачкана храна. Пробвах със зрънчо, дали се опитва да дъвче

# 21
  • Мнения: 887
ЗА съжаление все още я пасирам, защото синът ми като усети каквото и да е парченце в храната и не я иска. Хубаво е да се започне с по-груба храна след около осмия месец ако детето позволи.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
На 8-9 месеца започнах постепенно само да намачквам храната. Около годинката ядеше всичко без проблем.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Откакто го записах на детска кухня,т.е. от 6 м. ,мачкам само с вилица.

# 24
  • Мнения: 3 886
Никога не съм пасирала и на 2 те си деца.не бих и пасирала Peace

# 25
  • Мнения: 1 555
8 месец !!!

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Еми ние откакто сме на детска кухня нищо не пасирам, т.е. от 7 месец. Сега в събота и неделя като няма кухня му правя аз разни супички и манджи и само ги намачквам с вилицата и нямам проблем.

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
От осмия месец спрях да пасирам,добре и понесе.

# 28
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
От няколко дена, от както стана на 7 м мачкам само с вилица, по добре приема храната отколкото като беше финно смляна

# 29
Аз все още пасирам,защото малката се дави и 2 пъти ми повърна целия си обяд.Чувала съм,че трябвало да се оставят по-големи парченца,за да се научи детето да дъвче,но ние явно ще се научим по-късно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт