Контактна бележка

  • 13 773
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
За първи път чувам за "контактна бележка" newsm78 В моето детство такава бележка беше необходима ако се ходи на лагер. А и малката когато започваше градина искаха такава бележка, била валидна 3 дни. Но сега ако отсъства дори и 1 ден - носим бележка по семейни причини. Тези дни беше с варицела - тогава вече имах бележка от педиатърката, заедно с бележката за карантина, която докторката трябва по служебен път да изпрати. Но не са ми искали мед.бележка ако представя молба, че по семейни причини малката е отсъствала.

# 16
  • Мнения: 7 391
За първи път чувам за "контактна бележка" newsm78 В моето детство такава бележка беше необходима ако се ходи на лагер. А и малката когато започваше градина искаха такава бележка, била валидна 3 дни. Но сега ако отсъства дори и 1 ден - носим бележка по семейни причини. Тези дни беше с варицела - тогава вече имах бележка от педиатърката, заедно с бележката за карантина, която докторката трябва по служебен път да изпрати. Но не са ми искали мед.бележка ако представя молба, че по семейни причини малката е отсъствала.
   Изискването от твоето детство не е отпаднало и така е по закон,нооооооо не винаги се спазва.А как се разбира дали е контактно - родителят и педито е длъжно да уведоми ДГ ,ако детето е болно.Педито трябва да има дневник на боледуващите деца от заразно заболяване ,а сега са и с компютър и нет - така,че трябва да се влезе на определения адрес и да се провери има ли болни.Разбира се когато е било детенцето на друго място родителят е този,който ще каже дали е било в контакт с ОЗБ и тук отново опираме и до съвест,и до отговорност. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 586
Бележката не показва дали детето е било в контакт, а дали самото то е контактно=заразно.


Контактно не е равносилно на заразно. Имам такава бележка пред себе си. Пише: "Клинично здрава. Няма контакт с ОЗБ. Няма паразити."

# 18
в Стара Загора когато детето е пропуснало 10 дена тогава искат бележка за конт.влизат и почивните дни

# 19
  • Мнения: 550
При отсъствие от 10 дена. Peace

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
При отсъствие от 10 дена. Peace

В нашата ясла е така.

# 21
  • Мнения: 83
Цитат
При по-дълго отсъствие - над 1 месец - независимо дали по болест или по домашни причини (пак по закон) се правят задължителни изследвания (подобни на тези при постъпване в градината) и също се носи бележка от личния педиатър - важат 3 календарни дни.
А нашата лична ни каза ,че повече от 2 месеца,ако отсъства се правят кръв,урина...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 079
Контактна бележка трябва да се носи след като детето е отсъствало повече от един месец от детското заведение (ясла или градина).
А когато детето отсъства повече от два месеца, не по болест, а по други (например домашни) причини - трябва да се направят изследвания на урина, кръв, анален секрет ... като за постъпване в детско заведение. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Тези бележки са ми най-досадното нещо. В нашата детска искат при повече от 3 дни отсъствие(независимо по какви причини отсъства детето).
 Тези бележки лекарите ги давата без проблеми, без детето да е там, дори понякога без да знаят защо е отсъствало.
 Което естествено обезсмисля цялото начинание.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Тези бележки са ми най-досадното нещо. В нашата детска искат при повече от 3 дни отсъствие(независимо по какви причини отсъства детето).
 Тези бележки лекарите ги давата без проблеми, без детето да е там, дори понякога без да знаят защо е отсъствало.
 Което естествено обезсмисля цялото начинание.

Мда- излиза сестрата и пита кой е за бележка. След 3 минути изкарва готовите бележки  Crazy

# 25
  • Мнения: 234
При нас се иска при отсъствие на детето повече от 3 дни,независимо от причините.Ако пък е отсъствало 30 дни се правят и изследвания.

# 26
  • Мнения: 4 965
Бележката не показва дали детето е било в контакт, а дали самото то е контактно=заразно.


Контактно не е равносилно на заразно. Имам такава бележка пред себе си. Пише: "Клинично здрава. Няма контакт с ОЗБ. Няма паразити."

Ясно. Разбрах за какво става въпрос. Искали са ни досега само 2 пъти такава бележка - при постъпването и след отсъствие около месец и половина за шарките /тогава им правиха и изследване на секрет, без кръв и урина/.
За всяко друго отсъствие - независимо за колко време е - искат бележка или по домашни причини, или от лекар.
Мисля, че всяка община определя изискванията за градините, които са на нейна територия.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт