И двете гърди ли предлагате всеки път?

  • 2 927
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Ех, преди малко написах един отговор и си го затрих сама без да искам, уф  Embarassed


Здравей,

това 10 мин. на едната и 10 мин. на другата е прийом за съвсем първите дни кърмене след раждането - да се стимулира слизането на кърмата.

Но както виждам от наддаването, явно включването на хронометъра за по 10 мин. на гърда  Mr. Green, е подействало шампионски и бебо си изсуква всичко за 10 минути  Hug Браво на бебо!

Понякога през първите 1-2 месеца, докато бебе се учи да суче, е възможно да иска да стои и час, че и повече на гърдите, например вечер. След тези начални месеци, бебо започва да се насуква бързо за 4-5 минути, толкова добри стават, а и има вече нови неща за опознаване и научаване и оглеждане  Mr. Green. Тогава е възможно да висят повече на гърдата вечер или по време на скок в растежа.

По принцип се оставя бебето на гърда, докато само пусне гърдата доволно (без значение за колко време), което означава, че се е нахранило. В началото суче интензивно, после може не толкова, а после понякога може да се види, че пак засуква интензивно - гърдите са способни на няколко пъти потичане на млякото. Ако пусне доволно гърдата, се вдига и оригва и може да се предложи и другата гърда - ако я откаже, значи сте се наяли, ако засуче, е, значи иска още.

Ако бебето изсуче едната гърда, за колкото време му отнеме, по-опитните майки обикновено не гледат часовника, и я пусне и плаче, определено означава, че иска да суче още - оригване и предлагане на другата гърда.

Има майки, които оставят бебето да изсуче и двете гърди по няколко пъти, докато бебето в крайна сметка се успокои и нахрани - използват точно възможността на гърдите да спускат мляко по няколко пъти - това може да се случи вечерно време, когато по принцип пролактиновите нива са най-ниски или по време на скок в растежа на бебето, когато иска да суче по-начесто и по повече, за да си заяви на организма на мама да произвежда повече.

Всяка майка следва бебето си - вие се чувствате така добре и наддавате повече от добре  Hug.

Написах горното, за да дам и другия аспект.

Можеш да хвърляш и по едно око на библиотеката.

Пожелавам ти успешно и дългосрочно кърмене  Hug

# 16
  • Мнения: 582
В началото давах от едната, но установих че е голяма грешка и до ден днешен давам  и от двете!

А това, че ограничаваш кърменето в 10 мин, хич не ми харесва. Отпусни се и остави бебето да си суче колкото иска!

# 17
  • Мнения: 304
Снежи, мерси за подробния отговор. Пуснах темата, защото наистина се притесних, че не правя нещата както трябва, а след като изчетох всичко в библиотеката не можах да намеря точно описание какво точно се прави. Явно всяко майче и бебче сами си намират най-удобния вариант.

Наистина се случва моето гюленце нощем да цока по 8-10 минути само от едната гърда, след което прави една нацупена муцка и въобще не мога да го накарам повече. Ляга и спи без проблемно. В такива случаи аз изцеждам другата /все едно той си е хапнал/. Но това се случва рядко. Също рядко той сам да пусне гърдата.

Не знам ако го чакам сам да пусне гърдата, дали въобще ще иска да засуче от другата и тогава пак ли ще трябва да се цедя. Явно за мен моята схема си ми допада и щом и други майчета така правят, съм спокойна.

Оригвам го по средата на кърмене, само ако чуя че гълта много въздух и той почва да ръмжи. Тогава като го вдигна веднага се оригва и после продължавам с кърменето. Иначе правим оригване след като се нахрани.

# 18
  • Мнения: 532
Мери Джейн,

справяш се прекрасно!

# 19
  • София
  • Мнения: 625
Ако се нахрани от едната не предлагам другата! Но ако видя че иска още - оригвам я и и предлагам другата!

# 20
  • Мнения: 1 117
Вечер понякога суче само от едната , а от другата не иска. През деня обаче си търси и двете Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 807
Винаги предлагам и двете гърди - още от раждането, ако иска де - т.е. следвам желанията на бебчето Wink
На следващото кърмене започвам с последната предложена  Wink

Успех и дъъъълъг кърмачески стаж ти желая, не само с това бебче  Wink  Hug

# 22
  • В една далечна галактика...
  • Мнения: 71
Mary Jane, благодаря ти, че си пуснала такава тема  Hug
Аз имам същите терзания като теб. Още в началото започнах да предлагам и от двете гърди. Така до ден днешен вече близо месец. Бебо наддава добре - роден 2800, сега е над 4 кг за няма и месец. Леля ми обаче ми каза, че било по-добре за мен да редувам гърдите и това съмнение непрекъснато ме гложди. Вчера дадох от едната (той заспа спокоен след нея) и трябва да ти кажа, че през нощта се побърках - пълната гърда се наду, заболя ме, не ми даде да спя  ooooh! С нетърпение изчаках бебо да се събуди, че да освободи напрежението. Иначе щях да експлоадирам. Та след това започнах да давам и от двете. Така аз се чувствам по-конфортно. Написаното в тази тема ме успокоява, че има и други като мен и те са успели да кърмят!!!  Peace

Терзанията ми идват главно от това, че като давам от двете не си оставям резерв и ако се случи да не му стигне... ще се чувствам много гузна. Възможно ли е това да се случи? Мами, казвайте!!!

Освен това се чудя колко ли трябва да иззуква бебето във втория си месец?

# 23
  • Мнения: 214
Абе момичета много зависи о бебчето и от вас (в смисъл от това колко кърма произвеждате) ето ние от самото начало сме си на само едната на хранене и на следващо другата и никога не остава гладна малката ми принцеса даже в момента между храненията ми прави по 3часа и 30минути пауза...така че не ги насилвайте бебчета,ако се е наяло само от едната няма да иска другата няма смисъл да му я предлагате

# 24
  • Мнения: 2 807
...ако се е наяло само от едната няма да иска другата...[/i][/color]

Предлагам за да се уверя, че не я иска  Wink  Hug

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Винаги съм давала и двете гърди, просто защото кърмата ми не е в изобилие поради здравословни проблеми.

# 26
  • Мнения: 966
предлагам и двете и обикновенно не отказва Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 241
До края на третия месец беше само на едната на ядене, но после всеки път давам и от двете, така съм сигурна, че се наяжда.

# 28
  • Мнения: 5 500
И двете отначало. Ако заспи на едната дори и сега, и другата остане пълна просто ще гръмне.
Не бива да е повод за притеснение, че като са изцокани и двете няма да има резерви! КЪрменето е на принципа търсене-предлагане! Суче-изпразва ги и двете-и двете се пълнят!

# 29
  • Мнения: 304
Мишочка,
И аз не знам как издържат майчетата по 6 часа без да кърмят от втората гърда. Тази нощ бебчо спеше дълбоко, а аз на 5-тия час се събудих от напрежение в гърдите, малко изцедих, да се поотпусна. Бебо се събуди сам на 6-тия час и си се нацока хубаво.

А и в библиотеката някъде за кърменето пишеше, че природата не ни е предвидила да държим млякото цели 6 часа. Изолде също хубаво го е казала
И двете отначало. Ако заспи на едната дори и сега, и другата остане пълна просто ще гръмне.
Не бива да е повод за притеснение, че като са изцокани и двете няма да има резерви! КЪрменето е на принципа търсене-предлагане! Суче-изпразва ги и двете-и двете се пълнят!

Общи условия

Активация на акаунт