Водене на разговори и кафе протокол

  • 2 347
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Може да пробваш от вчерашния курс за професионални свалячи. За свалка не стават примерите, ама поне може да се посмеете. Например от подписа на Бу: - "Не мислиш ли, че това лято много рано полетя пуха на тополите?"

# 16
  • Мнения: 1 494
По принцип успявам да завържа приказка. Четох някъде, че за да върви разговора е добре изреченията ти да започват с "Как", "Къде"...и т.н. За да може да го предизвикаш да говори. Това по принцип. Ноо има едни такива породи, дето можеш да им измъкнеш само едносрични от устата. Тогава просто си хвърляш усилията на вятъра. Мисля, че основното е, да нямаш предубеждения.

П.П. Много зависи какво очакваш от този разговор или човек... Wink

# 17
  • Мнения: 3 405
Как се прави това?Спонтанно ли става или трябва да има предварително подготвен
и наизустен сценарий.

Ако не ти идва отвътре няма да стане и 100 сценария да имаш.

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Ако не ти идва отвътре няма да стане и 100 сценария да имаш.


Именно. Аз спрях да се мъча, защото ми личи колко нежелан е този разговор всъщност.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ами започвам разговори за любима музика, нов филм, питам за някое хоби и разговора става. Все нещо общо можем да намерим.

# 20
  • Мнения: 3 423
Как се прави това?Спонтанно ли става или трябва да има предварително подготвен
и наизустен сценарий.
Ако не ти идва отвътре няма да стане и 100 сценария да имаш.

Не съм съгласна. Всичко се учи.
Репетиция пред огледало трябва.
Може да се записваш и с камера,
после да правиш разбор, шлайфане...
Упражнявай се. Времето, вятърът...

# 21
  • Мнения: 183
Добре, за времето-ясно, но това е минута и половина, а трябва да запълня цял час.
На тема музика, след като веднъж се изложих със сочно определение за  чалгата, което после не успях да замажа, не ми се рискува.
Интересува ме не толкова нещо стандартно и тривиално, колкото нещо по скоро любопитно и неутрално.Като с хипопотама, ама не точно.
Някакви любопитни факти, които могат да се разцъкат...

# 22
  • Мнения: 4 585
Това с книгата ме кефи.
Особено ако и двамата сте научили една и съща.
Може да му подаваш реплики, ако запецне.
В театъра така правим.

# 23
  • Мнения: 3 423
Добре, за времето-ясно, но това е минута и половина, а трябва да запълня цял час.
Някакви любопитни факти, които могат да се разцъкат...

Добре, кажи тогава максимално
непринудено: Аз се интересувам
от икебана, а теб какво запълва
свободното ти време? Не гадай,
а питай направо. Или поиграйте
на асоциации. Или попитай какви
храни обича. Или говори за секс.

# 24
  • Мнения: 2 792
Добре, за времето-ясно, но това е минута и половина, а трябва да запълня цял час.

Как минута и половина само, започваш да разцъкваш днес какво е времето, вчера какво беше, пък тази година нямаше зима, пък Ал Гор какъв филм за глобалното здатопляне направи, дали ще се отрази с някакви катаклизми през лятото, дали пак ще има наводнения, как не се спазват никакви правила при изравянето на речните дъна и изсичането на дърветата около реките, замърсяване и така нататък, и така нататък.....Боже можеш да го откараш няколко часа в приказки  Crazy

# 25
  • Мнения: 183
Това с книгата ме кефи.
Особено ако и двамата сте научили една и съща.
Може да му подаваш реплики, ако запецне.
В театъра така правим.

Нали.Яко е.
Сигурна бях, че Лиска ще оправи нещата.


# 26
  • Мнения: 5 877
Много ми е трудно да водя и поддържам разговор с малко познат човек.
В същото време, не върви да мълча като пукел.Започва се едно запъване
и отделяне на телесни течности (пот и лиги) от зор, не си е работа.

Въобще не е вярно. Чудесно си се справяш, пък и я как намери сега обща тема за разговор.
Ето, и с непознати може да се обсъди: седиш, пиеш кафето и питаш по протокол колко трябва да продължи неловката пауза Mr. Green

Впрочем, в "Улица Консервна" за подобна ситуация се предлагаше следния съвет: огледай хубаво събеседника и намери за какво да му поискаш компететното мнение. "Я какви са ти хубави ноктите.... Как ги поддържаш?" Хората обичат да говорят за себе си; говори им за самите тях и винаги с удоволствие ще те слушат  Mr. Green

Последна редакция: пт, 04 май 2007, 12:10 от Aнда

# 27
  • Мнения: 183
Добре, за времето-ясно, но това е минута и половина, а трябва да запълня цял час.

Как минута и половина само, започваш да разцъкваш днес какво е времето, вчера какво беше, пък тази година нямаше зима, пък Ал Гор какъв филм за глобалното здатопляне направи, дали ще се отрази с някакви катаклизми през лятото, дали пак ще има наводнения, как не се спазват никакви правила при изравянето на речните дъна и изсичането на дърветата около реките, замърсяване и така нататък, и така нататък.....Боже можеш да го откараш няколко часа в приказки  Crazy

Ето точно тази част ми куца!
Как от едно време го направи това?!
Възхитена съм!

# 28
  • Мнения: 3 423
Това с книгата ме кефи.
Особено ако и двамата сте научили една и съща.
Може да му подаваш реплики, ако запецне.
В театъра така правим.
Нали.Яко е.

Не се дръжте като лаици.
Не ставате за търговци.

# 29
  • Мнения: 183
Много ми е трудно да водя и поддържам разговор с малко познат човек.
В същото време, не върви да мълча като пукел.Започва се едно запъване
и отделяне на телесни течности (пот и лиги) от зор, не си е работа.

Въобще не е вярно. Чудесно си се справяш, пък и я как намери сега обща тема за разговор.
Ето, и с непознати може да се обсъди: седиш, пиеш кафето и питаш по протокол колко трябва да продължи неловката пауза Mr. Green


Ама ти не знаеш колко пот излях тогава.Две кила свалих.Изпитвах през цялото време "сауна ефект".Добре че беше зима та не пролича много-пуловера го попи

Общи условия

Активация на акаунт