купувате ли на децата си маркови дрехи?

  • 8 115
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако под "маркови" разбираш Бенетон, Гап и подобни - да, купувам.
Ако пък имаш предвид неща като Трусарди и Нина Ричи - не

# 16
  • Мнения: 1 455
Единствено и само обувки!
Скъпи дрехи понякога купувам,на марки не робувам.Достатъчно ми е да не е накичено,гледам материята и това ми стига.Най често купувам турски дрешки,българските рядко ми харесват,много натруфени ми идват.

# 17
  • UK
  • Мнения: 1 334
 Аз за две години съм установила в кои магазини ми допадат дрехите като качество и в кои можем да си позволим да пазаруваме и с това съм си решила проблема- не обичам много да обикалям. Повечето дрехи/обувки на пазара си имат име, вкл. и българските. В този смисъл , да, купувам дрехи от определени марки. Ако питаш дали купувам designer clothes(пр. ДОлче и Габана), не, не мога да си го позволя/не го намирам за нужно. В България не бих похарчила и лев в Mothercare,приположение че цените им са тройно по-високи от обичайните. Та с две думи  не робувам на имена, но съм намерила тези, които ми вършат работа  Grinning

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Купувам от марки,които мога да си позволя,нито прекалено скъпи,нито евтини, понякога не мога да устоя ,но горе-долу се придържам към правилото.Определено разлика има голяма в изработката,материите ,цветовете и външния  вид. А пък ако имах момиче ,не ми се мисли  Blush

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Купувам, но не на всяка цена. Не държа всичко да й е марково  Naughty



Аз също така мисля. По принцип знам кой български марки са добри и часто купувам от тях Simple Smile

# 20
  • Мнения: 68
А какво точно значи "маркови дрехи"???  newsm78

Еми.... да имат марка някаква.  Wink 
Да са на определена фирма, етикетът и цената да съвпадат качеството.  Не е задължително да са Долче и Габана, може и да са Бенетон или някои български фирми за детски дрешки, за които съм се убедила че са добри.  Тук в България се възприема, че щом дрехата е скъпа, значи е маркова или, както се изразяват някой хора "оригинална"  Crazy.  както и обратното- щом е евтина дрехата, значи е менте. Ако някой ми каже как най-добре да различа ментето от марковата дреха ще съм му много благодарна. За сега аз различавам дрехите само по цената и магазина. Т.е. една рокличка за 20  лв от Женския пазар е определено по-ниско качество от рокличка за 200 лв в Бенетон.

# 21
  • Мнения: 1 640
  Купувам качествени и красиви дрехи.Предимно от няколко бълг.производителя.Турски и китайски-не.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 408
Да, купувам.
В разумни параметри, разбира се, имам приятелки, които не пазаруват другаде, освен в Лапин хаус, но аз не съм много склонна да дам 200 лева за боди, което малката ще облече 10-тина-15 пъти.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Около 80-90% от дрехите са ни маркови - ама аз не ги купувам, пращат ми ги от чужбина.

# 24
  • софия
  • Мнения: 1 745
Ако под "маркови" разбираш Бенетон, Гап и подобни - да, купувам.
Ако пък имаш предвид неща като Трусарди и Нина Ричи - не
Peace!

# 25
  • Мнения: 3 576
Купувам качествени, без оглед на марката.
Единствено обувките държа да са "маркови" и по-скъпи съответно.

Взимам както и от Бенетон, Том Тейлър, така и от магазинчета с качествени турски дрешки.
Не знам защо но досега не съм попадала на нищо българско, което да ми хареса  Confused

# 26
  • Мнения: 2 829
Купувам качествени, без оглед на марката.
Единствено обувките държа да са "маркови" и по-скъпи съответно.

Взимам както и от Бенетон, Том Тейлър, така и от магазинчета с качествени турски дрешки.
Не знам защо но досега не съм попадала на нищо българско, което да ми хареса  Confused

 Peace Peace Peace,макар,че аз купувам българско бельо за моите деца --страхотно трико ,и няма мърдане--с картинки на барби ,със сърчица от камъченца ,тънки презрамки--страхотни са,,както и пижамките на една фирма с картинките отпред-на магаре,далматинци  Winkкупувам и бълг.чорапогащници на фирма теди

# 27
  • Мнения: 927
Да. Изпращат ни ги от чужбина. От тук купувам само бельото и съм много доволна от качеството на някои бг фирми. Купувала съм и 2 анцунга на турска фирма. Мислех, че ще се завалят след първото пране, но не - оказаха се качествени  Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 1 654
Купувам и от Бенетон,  Том Тейлър, Wenice и Малък Мечо в който продават и марки които ги няма в София-последно и взех дънки Олд Нейви от там.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 711
Дъщеря ми и сина ми имат в гардероба си дрехи от различни марки български /Сали,Жорал,Радокс,Соли Т/ и такива шити на ишлеме /Next,Gap,Cichild,George/ и маркови,ако под маркови разбирате Бенетон,Фокс i t.n.
Купувам на децата си дрехи,които ми харесват.Не робувам на марки,но...напоследък се хващам,че тези шити на ишлеме и марковите ми харесват повече,чисто визуално,а май и като качество.
Иначе от българските като качество фаворит са ми Жорал!

Общи условия

Активация на акаунт