Случвало ли ви се е да си го искате обратно?

  • 5 123
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 283
Ами да, явно съм "прясна-прясна", както се изрази Каси.
Много ми се ще да ми опротивее (ама искрено, не само на приказки) и да спра да се сещам само за хубавите моменти, а да мисля за лошите.
Ама ...
Ще си чакам да ми мине явно ... пък и той не се е затърчал да се връща

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Бърди, спокойно, мила, трябва ти време. Ти не гледай какви ти ги пишем сега...да беше видяла примерно мен преди 3 години!  ooooh! ooooh! Ревях сигурно по 12 часа дневно, останалото време се опитвах някак да се справям с малката, къщата и някоя и друга минута сън. Имах дни на непрекъснато тъпкане с храна последвано от пълен глад и пушене на балкона от нерви и мечтания за връщане на донора! Няма да забравя как ми се свиваше стомаха час-два преди донора да дойде...с надежда, че нещо ще се е променило и той ще се върне. Никога няма да забравя колко тежък период е било това и не искам никога да се повтаря! Но с времето всичко леко избледнява - хубаво и лошо. Затова не се опитвай толкова чак да се правиш на "железна", поревавай когато виждаш, че ти е вече вповече света, ама и не отказвай никога възможност да се видиш с приятели или да направиш нещо за самата себе си...независимо колко егоистично е то! Hug Hug Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 17 283
Morgana  Hug
Много се радвам, че някой го е преживял това и оцелял след него!
Благодаря ти, че отдели време да го споделиш!  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Бърди, оцелява се и още как! Да ти кажа моя позната, която има глупостта след като мъжа й си кръшкаше 12 години, накрая има наглостта да се изнесе с неква девойка. Ама той се прибираше всяка седмица да се преоблича...и накрая тя си го прибра! Каза му, че това си бил неговия дом и ако иска тя си го взима обратно! Shocked А после, всеки път като се чуехме тя отново и отново беше пред развод....Е, накрая просто не й вярвах...ще си го търпи мъжа, издържа го финансово, той дреме пред компа по цял ден и когато хване някоя девойка изкарва бърз флирт......Е, това не е ли по-гадно от нашето положение?
Както се казва - По-добре трагичен край, отколкото трагедия без край!
Сега от мен едно голямо виртуално питие - каквото ти харесва! и на всеки два часа по голяма лъжица "майната му"! Hug Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
и на всеки два часа по голяма лъжица "майната му"! Hug Hug

Ха така!
Мерси!
  bouquet

# 20
  • Мнения: 161
Чак да искам да си го върна, не съм искала, но сега от време на време си спомням за хубавите моменти, за общите ни прятели и ме обхваща тиха носталгия. След развода така ме завъртя шайбата, че нямах време да се обърна и многото проблеми, които ми се събраха ме предпазиха от момента, когато реалният човек е далеч или не си общувате много, много и започваш да живееш с представата за него.

# 21
  • Мнения: X
..
обаче не се забравя онова свиване в сомаха, като се сетиш за загубените емоции и прегръдки, и колко хубаво е било преди, а вече го няма.
ами като помисли човек с главата си не е така
то онова 'преди' е било фалшиво, не е било истинско
така поне разсъждавам аз...

Сабина - именно - колкото е по-зле екса толкова е по-лесно.. тогава поне знаеш че проблема не е в твоя телевизор, че и земята да си изорал нищо е нямало да стане. така поне е при мен
но и мен като Мама Урса раждането и емоциите около него ме дистанцираха от екса - просто се бях зарила тогава с работа - а пък и в даден момент той тотално изчезна по трасето и това също много помогна - не го чувах нито виждах

Последна редакция: сб, 05 май 2007, 06:38 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 2 863
Каси, ти що ни спиш:)

Аааааааа, един ден ме няма и какви сърцераздирателни теми Hug...
Бърди, в психологията името на това състояние е фиксация. Това са ирационални желания и старателно поддържанене на илюзия за нещо, което разума знае, че го няма, но  подсъзнателно човек бойкотира сам себе си и казва точно това "искам си го"...
В темата на пенелопа писах веднъж същото- какво си искаш обратно?- искаш си надеждите, мечтите, представите за общо бъдеще, изобщо някакво чувство за семейност, което  е било поддържано само от теб. Сама казваш- никога няма да му имам доверие, женкар е, сигурно има и още. Ти не искаш този човек, искаш си илюзиите, а именно процеса на откъсване от илюзорното е толкова болезнен. В  този смисъл идеята за записани черно на бяло реалности- добри и лоши неща заедно с този човек помага много. Знаеш ли в такъв момент човек прилича на  дете, което тъкмо е разбрало, че Дядо Коледа не същестува, а подаръците под елхата ги слагат мама  и тати. Разочаровано е, иска си очакването, вълнението, но вече няма къде да избяга от истината, която знае.
Малеееееее какъв научен трактат ви праснах рано сутринта Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 17 283
Jaly, благодаря ти за което   bouquet
Точно илюзиите си искам очевидно - налягат ме тези мисли като гледам любовни филми, сватби, бебета ...
Трябваше да си ги преживея другояче тези моменти в живота, плюс брака - също трябваше да е различен ... и ми е мъчно, че няма връщане. Искам да приема философски, че всяко нещо в живота ми се е случило в определен момент с определена причина (в което искрено съм вярвала досега) - ама ми е трудно точно в момента.

# 24
  • Мнения: 2 863
Бърди, виж сега, като се простиш с тези илюзии, вероятно ще си образуваш други на тяхно място, повечето хора го правят... но вие сте толкова млади (поне повечето от вас- не разбирам наистина откъде тоя песимизъм, честно?) ... когато  ми се разби брака бях на 30 и се справих много по-бързо, отколкото след няколко години като се оказах и бременна и с "татко" дето не съм го разбрала, че иска  бебе, ама аз да си го гледам  Mr. Green
В живота винаги има горе и долу,  но е много важно когато си горе, да не забравяш колко лесно можеш да тупнеш долу.... и не знам все си мисля, че когато човек не може да прецени добре очакванията си- било към другите, било дори към самия себе си, тогава е най-трудно.  В личен план натам бях насочила всичките си усилия- докато  наистина започнах да очаквам по-малко от другите, а и от себе си. И сега живея по-добре в пъти, но никак не ми беше лесно да се науча.
Аз не страдам вече от факта, че семейството ми няма нищо общо със средностатистическото- основно сме аз и две деца един прихождаш "татко" на  първото ми дете, плюс бащата на малката, дето чак след 3 години почва  да се освестява, че няма къде да се дене от  бащинството и взе  да  мъкне кукли и да пита кой номер са й обувките Laughing Но ми е коствало къртовски усилия да съм, където съм в момента.  Ти имаш дете си, поотраснало при това, имаш насреща баща, който си иска и обича детето- сама разбираш вече като четеш тука, че това никак не е  обичайната практика, имаш работа, а за жилище не си спомням.... еми само един партньор ти липсва. Ха сега си помисли, колко много имаш и колко малко всъщност нямаш... да не казвам, че мъже   едва ли ще липсват в живота ти, просто не е е баш сега момента:))
Почти всеки от нас иска да има всичко, но аз не вярвам, че има много  такива хора, на всеки  нещо му липсва- ако има пари, няма да има мъж , ако има и двете, може да няма здраве и тогава какво, ако имаш първите две... и ей в тоя ред ако ги подкараш нещата, ще видиш, че няма чак толкова за какво да ти е мъчно, хора се събират и разделят всеки ден, просто сега е такъв етап от твоя живот, след време ще дойде друг и така.
С което казвам-  човек според мен трябва просто да цени живота си, времето с децата си и да не превръща в драма липсата на постоянен партньор, щото гарантирам ти от това не се умира, даже изглеждаш чудесно, понеже си по-малко изморен Mr. Green
Днес не знам какво ми става, ама нямам спиране като почна да пиша Joy простете логореята ми....

# 25
  • София
  • Мнения: 8 348
аз като най-отдавна разведена май, ще си дам труда да ви успокоя или уплаша:
Спира да идва това усещане за липса и празнота и се заменя с ежедневие. След време изобщо не ви става нищо като видите семейство на улицата или гледате сълзлив филм. Просто свиквате с промените в живота си и се научавате да ви харесват.

Или пък ставате неуравновесени мрънкала и разочаровате децата си. Ама не ми се вярва да се случи точно това.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 283
Много сте готини всички  Heart Eyes
Така е, като изключим липсата на мъж до мен, всичко ми е наред, наистина няма от какво да се оплача. Ама никога не съм била в такова положение, та се уча в движение.
А и очевидно още има чувства, то май това ми е проблема така като се гледам отстрани.
Хайде по-бързо да минават и да си влизам в релси Simple Smile

# 27
  • Мнения: 194
Оххх,момичета...и на мен от няколко дни в главата ми се върти мисълта за него и това ме побърква....до скоро си владеех мислите,но....вече поддавам явно Sad и това много ме изнервя,иска ми се да го забравя завинаги и окончателно,но...от няколко дни постоянно ме обливат хубавите моменти,който сме изживели заедно и.... Cryмного мъчно ми става Cryне...по-добре да не говоря повече...тези дни....много се разстройвам! Cry ако има рецепта да забравим за бившите...споделете ги..!   bouquet за всички,който...са объркани,но....силни!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 6 477
аз като най-отдавна разведена май, ще си дам труда да ви успокоя или уплаша:
Спира да идва това усещане за липса и празнота и се заменя с ежедневие. След време изобщо не ви става нищо като видите семейство на улицата или гледате сълзлив филм. Просто свиквате с промените в живота си и се научавате да ви харесват.

Или пък ставате неуравновесени мрънкала и разочаровате децата си. Ама не ми се вярва да се случи точно това.
  202uu  202uu  superuu  superuu
И аз така, ама разни тук около мен  викат - ааа, неее, трябва тутакси и в миг да се обзавеждаш с нов мъжи  така.....ама аз не искам! Още повече, че и аз съм от по-дъртите мами дет гонат 40-така  и вече знам добре какво НЕ искам в живота......

# 29
  • Мнения: 5 299
И аз съм затънала до гуша в "тази помия"  Rolling Eyes...минали са само 3 месеца...имам чувството, че беше вчера..
Даже МУ казах, че искам пак да се съберем, и да си дадем още 1 шанс...въпреки че дълбоко в себе си знам, че и този път няма да се получи.. Sad
Радвам се все пак, че започнах работа, и умът ми е зает с други мисли..не се отдавам толкова на "искането". Обикновено в почивните дни изпадам в такива кризи.
При нас е доста по сложно, защото той живеее в Испания и не иска да се връща тук, а аз си живея тук, и не искам да ходя там.. Crazy Общуваме само (почти всяка вечер) в нета.

Общи условия

Активация на акаунт