Череши от кога?

  • 12 403
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 970
Mila mama , можеш ли да дадеш списъка на Мустаков Praynig

# 16
  • Мнения: 3 423
Mila mama , можеш ли да дадеш списъка на Мустаков Praynig
разбира се Hug
Позволени до една година
заешко
пуешко
патешко
свинско
броколи
брюкселско зеле
зеле(термично обработено)
чушки-белени
лук,праз
лозови листа,лапад
картофи
царевица
елда
овесени ядки
ечемик
ориз
грозде
кайсия
сини слви
касис
боровинки
шипка
дюла
сок от арония
листа от къпина
олио-царевично
зехтин
свинска мас за печива

АЛЕРГЕНИ
кашкавал
риба
пилешко
агнешко
телешко
яйца
сирене
целина
ряпа
цвекло
моркови
домати
соя
пшеница(юфки,фиде,хляб,бисквити)
ръж
портокал
мандарина
ягоди
малини
къпини
ананас
нар
круши
ябълки
банани
киви
безалкохолни
сок от кутия
липа
лайка
мащерка
ментов чай черен чай
маргарин
краве масло
какаово масло
фъстъчено масло
ядки

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Череши дадох около годинката, тогава им беше сезонът. Белех ги  Crazy

# 18
  • Мнения: 4 970
Mila mama , много ти благодаря HugМалката  е алерги4но предразположена и сме на доста ограни4ен режим, по съвет на нейната алерголожка, но исках да сравня мнението и на друг специалист.Още веднъж- благодаря ти  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 423
Mila mama , много ти благодаря HugМалката  е алерги4но предразположена и сме на доста ограни4ен режим, по съвет на нейната алерголожка, но исках да сравня мнението и на друг специалист.Още веднъж- благодаря ти  bouquet
няма защо,удоволствие е да помогнеш Hug

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Дадох на сина си прясно изцедено сокче от череши, след като стана на 8 месеца.С това започна и захранването му!

# 21
вчера навършихме 8 и днес дадох пресни череши.2,3 само да опита а утре пак.харесаха му, но ги билих и така сиги хапна. Wink

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 477
Mila mama ти ми "счупи главата4 с този списък на Мустаков. За част от алергените - ОК, но - ябълка, краве масло, пшеница, сирене... Да не е за деца спредразположение към алергии?
Аз днес дадох череши (само им махнах костилките и леко ги пасирах). Харесаха й. Утре ще й направя череши с елда. Ще прибвам и с извара.
Само да отбележа, че се захранихме след навършени 6 месеца и основно се кърмим (не съм замествала хранене).

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък от списъка на Мустаков с алергени съм дала почти половината  Shocked, нищо ни няма. Аз също смятам, че това е списък за деца предразположени към алергии.

Ето какво съм давала под една или друга форма в пюрета, каши, чайове:

кашкавал
пилешко
агнешко
телешко
яйца
сирене
целина
цвекло
моркови
пшеница(юфки,фиде,хляб,бисквити)
портокал
ананас
круши
ябълки
банани
киви
лайка
мащерка
краве масло

# 24
  • Мнения: 1 290
тоя Мустаков и мен ме "оцъкли"  Shocked

за черешките - аз ги обожавам и само чакам да узреят тези на свекъра, че да предложа от тях на Ивчо, макар че още сме основно на кърма

# 25
  • Мнения: 267
Точно това се питах и аз за черешите, хубава темичка  Hug! Значи и ние ще опитаме, нали им е сезона, но как е по-добре направо като плод или да правя сокче?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 750
Дадох няколко череши за пръв път преди два дни. Бузанката ми ги хареса много. Нямаше нежелани реакции и само чакам да им падне още цената, за да хапваме и двете наволя Simple Smile

За списъка на д-р Мустаков - няма какво толкова за учудване, той е алерголог и е нормално списъкът да включва повече неща. Ябълките са алерген за хора, които са предразположени към алергия. Майка ми е с много силна алергия и от ябълките чак й се повръща, за сметка на това от ягодите (които уж са силен алерген) й няма нищо и са едни от малкото плодове, които може да яде.

# 27
  • Мнения: 348
Ето списъка, който ни предложи нашия педиатър да една годинка:
Подходящи плодове: ябълка, круша, портокал на сок, банан, сливи и грозде
Плодове, които е добре да се избягват: ягоди, праскова, киви, кайсии, пъпеш и череши
Подходящи зеленчуци: картоф, морков, зелен фасул, праз лук, тиквички, тиква, лапад
Зеленчуци, които е добре да се избягват: зеле, спанак, репички, цвекло
За месата, червеното се препоръчва доста след годинката, иначе пиле, пуйка, агне, свинско са ОК.
Разбира се този списък е ориентировъчен, по преценка можеш да даваш някои неща   bouquet



вашият педиатър е чел много странни и доста стари книжки.
препоръчва като първи плодове портокал и банан, а не препоръчва пъпеш и череша?!
препоръчва като първи зеленчук зелен фасул?!
препоръчва лапад, а не препоръчва спанак ?!
препоръчва агнешко - известен алерген?

въз основна на прочетения огромен куп информация (детето ми е с АБКМ и много внимавам със захранването), бих отхвърлила тези съвети на педиатъра ти, които съм извадила.

за черешата лошо нещо не съм чела. не знам защо тук няма пюрета с череши. на мен ми донесоха от Франция няколко пюрета круша с череша за след 6-тия месец. дала съм ги на 8 месеца, приеха се отлично, но уви - нямам повече и сега чакам да узреят нашите череши.
подкрепям jam Peace
от списъка на педиатъра ти всеки алерголог ще се изприщи

Мили майки, без да се заяждам, претендирам, че съм изчела доста информация по въпроса. Много често чета постинги от сорта "Така правят в тази страна, така правят в онази..." По този списък, който съм пратила захранва цяла Испания, пък честно казано не виждам да има много изприщени. Тук плодовата каша, която включва банан и портокал я почват от шести месец почти всички деца. Много често срещам компетентни мнения във форума, но и много често се говори наизуст. Все пак, добре е да се информираме, но да не забравяме, че повечето не сме завършили медицина... Айде със здраве  Peace

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
jupeto във връзка с изказването Ви бих искала да спомена нещо - за тялото на всеки индивид са най - добри храните на региона, в който живее!
Живеем в свят, в който срещу определени суми, можем да получим почти всичко, което се произвежда в света, но дали всичко това е наистина полезно за тялото?
Честно казано не съм изчела схемата за захранване, която сте дала.Бих могла да кажа само, че в България за бебетата са най - полезни нещата, които виреят на тази земя, в Холандия вероятно са други неща, в Испания други...Това, че са различни, не значи че са вредни,в никакъв случай!Значи само, че различните условия на живот,изискват различни грижи за тялото, както на бебетата, така и на възрастните!
С най - добри пожелания  bouquet

# 29
  • Мнения: 348
Разбира се!!! И аз така мисля! И точно по тази причина ми се струват глупаво да се заяждаме за глупости. Аз съм дала примерен списък с храни, което е още едно мнение по въпроса. Ако някой смята, че не е удачно, никой не го кара да го следва. Но ако някой се нуждае от информация, по-интересно ще бъде да му се отговори на въпроса, пък нека той си реши, а не да се нападат чуждите мнения, безмислено е. Още повече, че категорично се потвърждават неща, които не са верни.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт