Висок тестостерон

  • 123 467
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Kylie можеш ли да ми обясниш какво точно е това изследване ,защото аз не можах да разбера- говоря за DHEA-S ! Разбрах , че е хормонално , но нищо повече newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 513
Ами това е пак от мъжките хормони отделя се от надбъбречната жлеза и доколкото знам е свързан с окосмяването то да ти кажа и аз не съм 100% наясно но това е което знам. При мен стана така, че отидох на козметик и исках да си махна косъмчетата по брадата (малко са но ме дразнят) и козметичката ме посъветва да си пусна изследване на хормоните. Когато отидох на гинеколог ми назначиха този хормон  newsm78
Ходих на ендокринолог и той ме видя и ми каза да не се притеснявам затова така да се каже "close"-нах темата. От това което съм чела из нета ако имаш завишени мъжки хормони трябва и М да ти е оскъдна а моята хич не е  Sad
Ако нещо друго те интересува питай или търси в google-то  Hug не разчитай 100% на лекарите да ти обяснят Wink

# 17
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Здравейте, относно окосмяването да кажа, че някои жени го имат и без да имат хормонални проблеми. И аз имах преди да ми се увеличи тестостерона, но от него много се засили. Лошото е, че и после не изчезва и никакви епилации не помагат. За пролактина не знам, но явно и той дава такъв ефект. И мен постоянно ме питаха за него/ пролактина/, но винаги ми е бил в норма.
И снимки и скенер за аденом на хипофизата съм правила.
Merlin, стискам  палци за новите изследвания. Но дори и да имаш  над нормата- не е толкова страшно- лекува се.

# 18
  • Мнения: 55
Моят тестостерон е в норма- 0,61(0,05-0,73), но DHEA-S е 4,6 (0,8-3,9) Това дали пречи на забременяването newsm78 понеже нищо не ми казаха

# 19
  • София
  • Мнения: 513
fre от това което четох в нета след като си получих резултатите никъде не видях да пише, че пречи  Hug

# 20
  • Мнения: 55
Благодаря ти  Kylie   bouquet

# 21
  • Мнения: 12
 smile3518 newsm45 smile3511   
DHEA-S ми е 19,5 при референтни стойности 1,8 - 7,7 !
Не знам дали пречи, но аз съм в паник!

# 22
  • София
  • Мнения: 513
merlin   успокой се мила  Hug
Аз мисля че тези хормони се регулират с медикаменти не се притеснявай. Аз имам леко окосмяване но досега не съм си правила тезтостерон. Също като теб съм с редовна М (обилна) без "пъпки".

# 23
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Мерлин, няма страшно - мисля, че лесно се регулира. Не пишеш как е тестостерона??
А проследявала ли си си овулацията?? Ако цикълати е редовен, и имаш овулация- няма какво толкова да се притесняваш.

# 24
  • Мнения: 156
И аз имам завишен тестостерон 4. 6. До сега съм забременявала 3 пъти .
Успех и  без притеснения!

# 25
  • Мнения: 898
...

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 15:16 от ВАНИНАА

# 26
  • Мнения: 1 217
Извинете ме,че се намесвам тук,но искам само да кажа
от съвсем малка тестостерона ми е в пъти повече от нормалното.
Окосмяването ми по тялото е точно като на мъж-в основата на гърба,около зърната,
да не говоря за краката,по брадичката ги махам редовно. #Crazy #Crazy #Crazy
Изобщо съм жената-мъж. #Cussing out
Но този тестостерон не ми попречи да имам детенце.
Успех на всички.  bouquet

# 27
  • Софето
  • Мнения: 621
Пави, Полина благодаря Ви момичета за надеждите дето ни давате Grinning  bouquet. Дано и ние имаме това щастие да станем мами  Grinning.   

# 28
kak moje da se poniji tozi testosteron bez medikamenti?nekoi neznae li nqkoi bilki ne6to ili nqkakvi "babini devetini" ili nqkakvi tabletki na bilkova osnova ili za nqkakvi hrani da trqbva ili netrqbva da se qdat.neznam nqkakvi takiva raboti za6toto i az sam pritesnena imam visok testostero izpisaha mi D.35 a iskam da si imam bebence i cikala mi e nerediven baby_neutral Tired Cry Cry Cry Sad Sad

# 29
zdraveite az sa6to imam visok tes. imam okosmqvane po bradi4kata gardite korema cikala mi e neredoven otkakto se pomnq. Napalnqx rqzko za 3 meseca ka4ix blizo 15 kg napravo ko6mar,opitvam se da zabremeneq ve4e blizo 2 godini. Xodix na ginekolog toi mi predpisa diane i kyb drygi lekarstva,vsa6tnost az ot tqx napalnqx taka rqzko.Sega xodq pri dryg ginekolog napravi mi xormonalni iskedvaniq,PROLAKTIN,FSH,ESTRADIOL,TESTOSTERON.parvite 3 sa v norma samo testosterona mi e visok,sega me pra6ta na endnokrinolog i ute otivam da vidq kakvo 6te mi kaje toi,nqmam si i na ideq kakvo 6te stava.Vie govorite za tolkova isledvaniq 4e napravo mi stava lo6o,molqvi kajete mi kakvo sledva,4e nesam naqsno a i lekarite ne obesnqvat koi znae kolko.

Общи условия

Активация на акаунт