Висок тестостерон

  • 123 687
  • 185
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 456
Здравейте отново. Благодаря за мненията.Ходих при един ендокринолог-гинеколиг в София.Казва се д-р Коларов. Разказах му всичко,което ви написах по-горе,направи ми изследвания да не ви казвам за колко пари.Прегледа му беше само 50лв. Нищо не ми предписа...каза ми,че имам поликистозни яйчници.До сега гинеколозите са ми казвали,че са ми наред. Отидох във Велико Търново на един,който казват,че е добър и той каза,че евентуално нямам,но да си проверя нивото на тестостерона и пак да отида на преглед.Края на февруари ще отида.Намерих си и добър ендокринолог във В.Търново д-р Ненова.Сега се лекувам за смаляване на щитовидната жлеза.Там хормоните ми са в норма за щастие.Ако някой има нужда от гинеколок и ендокринолог да отиде при моите,дори и да трябва да пътува от друг град. Много съм доволна.Казаха ми неща,които другите просто пропускаха,сякаш не са важни.
Здравей. Преди да забременея също ходих при д-р. Коларов. Той е добър ендокринолог, но не обяснява, а ако се опитваш да имаш дете- не е твоят лекар.
Аз го смених с д-р Начев, впоследствие ходих и при К. Тодорова, защото работеше с клиниката, която посещавах.
Бих те посъветвала да се преориентираш към някой от тях двамата, няма да съжаляваш.
П.С. също съм с ПКЯ.

# 151
  • Мнения: 9
Мерси за съвета,но съм доволна от моята ендокриноложка. Пенсионерка е,но е завеждала 25 години отделението по ендокринология. Млада съм още за деца,но някой ден искам да имам. Края на февруари ще ходя пак на гинеколог да видим дали със сигурност имам ПКЯ.Надявам се,че не Simple Smile))

# 152
  • Мнения: 9
Забравих да те попитам по какъв повод си посещавала ендокринолог?

# 153
  • Мнения: 2 456
Забравих да те попитам по какъв повод си посещавала ендокринолог?
ПКЯ и висок тестостерон. Коларов ми изписва 2 пъти противозачатъчни, а аз исках да забременея.. и така повече от половин година. Смених го. Направих 2 месеца курс с Андрокур, смъкнах тестостерона, от там ми се нормализира цикъла и имах овулация, макар и късна.

# 154
  • Мнения: 9
Да,разбирам...значи и ти не си доволна от д-р Коларов. И аз не останах очарована. А сега как ти е тестостерона или е минало малко време откакто си го смъкнала?

# 155
  • Мнения: 1 350
Момичета, случайно ви открих темичката. Дано тази доста изчерпателна статия http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 397&Itemid=17 ви помогне да си отговорите на повечето въпроси, които имате като напр. защо трябва да пиете Сиофор или Метформин и дали винаги при СПЯ яйчниците са поликистозни?

Само искам да допълня по въпроса за засиленото окосмяване по лицето и по-точно брадичката и лазерната епилация, че няма по принцип трайно обезкосмяване, а при хормонален проблем  такова е невъзможно без лечение. Сверка тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=581893.0

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 01:02 от laki

# 156
  • Мнения: 44
Здравейте! Искам и аз да се оплача в тази тема, моят тестостерон е 5,22 при граница до 2,25, изследвах си и др хормони те са ми добре, само тестостерона ми е висок, имам и хламидии, които ще лекувам с антибиотик, но проблемът ми е, че докито ми каза, че нямам овулация заради това и ще ме праща най вероятно в русе на лапароскопия, а дори не е ме е гледала на видеозон да ми види яйчници и т.н според вас не може ли този тестостерон да се излекува с медикаменти? Благодаря предварително!

# 157
  • София
  • Мнения: 36 038
Високия тестостерон се лекува с медикаменти.
Потърси второ мнение /от друг АГ/

Вярно е, че ако тестостерона е висок - може да подтисне О. - но лапарото няма да помогне.
Да не би да има и друг проблем?

За Тестостерона - консултирай се и с Ендокринолог
Как са другите Андрогени, изследвани ли са?

# 158
  • Мнения: 9
Здравейте отново,пак си правих всякакви изследвания и всичките ми хормони са си в норма вече.Евентуално тестостерона ми е бил повишен заради увеличената щитовидна жлеза. Оказа се и че нямам ПКЯ. И знаете ли как го разбрах... ходих при една много добра докторка - Сашка Николова. Има клиника за ирисодиагностика и дипломи по хомеопатия. Търсят я хора и от други държави.Има записани часове 1-2 месеца напред. Препоръчвам ви да отидете,всичко се вижда. Нищо не съм я питала,само тя говореше.Аз накрая и казах какво са ми говорили лекарите. Каза ми,че нямам ПКЯ,а просто всеки път като ми дойде цикъла яйчниците се покриват с обвивка, по която се образуват малки кистички и се пукат само.Затова всеки път ме боли. Изписа ми хомеопатични хапченца за 8 месеца като ги пия само 1 път в месеца. Каза ми и ,че имам колит - нещо за което не подозирах. Направо останах шокирана.Мисля да отида пак след 3-4 месеца.Препоръчвам на всички да отидат дори и само за профилактика.Никога не се знае какво се крие в тялото.

# 159
  • Мнения: 8 961
Здравейте!
Минавам само да споделя, че забременях с второто си дете след почти две години бебеправене. Малко преди нещата да се случат, си пуснах хормонални изследвания, които показаха супер висок тестостерон - дори и за мъж. Нямах никакви симптоми на ПКЯ. Тъкмо се каних да пускам в друга лаборатория, когато чудото се случи.

Така и не разбрах каква бе действителността - забременяла съм с ултра висок тестостерон или е било лабораторна грешка.

На ваше място винаги бих пуснала контролно изследване в още една, дори още в две лаборатории.

Успех!

# 160
  • Мнения: 9
Здравей,аз си правих изследвания на 3 места във В.Търново,понеже съм от тук и на едно място в София. Вече всичко е ок. Без да се лекувам.А може би вашите изследвания са грешни. Според мен не е само целта да се забременее,ами и освен това бебето трябва да е здраво Simple Smile Но аз съм малка още,не мисля за това.

# 161
  • Мнения: X
Здравейте! Искам и аз да се оплача в тази тема, моят тестостерон е 5,22 при граница до 2,25, изследвах си и др хормони те са ми добре, само тестостерона ми е висок, имам и хламидии, които ще лекувам с антибиотик, но проблемът ми е, че докито ми каза, че нямам овулация заради това и ще ме праща най вероятно в русе на лапароскопия, а дори не е ме е гледала на видеозон да ми види яйчници и т.н според вас не може ли този тестостерон да се излекува с медикаменти? Благодаря предварително!

Моят съвет е да дойдеш в Русе, но не за лапароскопия, а да те насочим към добър ендокринолог, за второ мнение !

# 162
  • Мнения: 44
Здравейте! Искам и аз да се оплача в тази тема, моят тестостерон е 5,22 при граница до 2,25, изследвах си и др хормони те са ми добре, само тестостерона ми е висок, имам и хламидии, които ще лекувам с антибиотик, но проблемът ми е, че докито ми каза, че нямам овулация заради това и ще ме праща най вероятно в русе на лапароскопия, а дори не е ме е гледала на видеозон да ми види яйчници и т.н според вас не може ли този тестостерон да се излекува с медикаменти? Благодаря предварително!

Моят съвет е да дойдеш в Русе, но не за лапароскопия, а да те насочим към добър ендокринолог, за второ мнение !
[/size]

Здравей, вчера отново бяхме с мъжа ми при докито да й кажем какво ни е казал Кацаров относно неговите неща и.... и я поптах дали мога да се отърва от лапароскопията, при което ми каза, че трябва минимум 1 година да ме тъпче с противозачатъчни и пак не се знаело дали ще има файда....а и при мен с тез незнаещи от кога хламидии не се знае как са ми и тръбите, та може би и желанието ни е за по-бързо забременяване я кара да ме прати точно на лапароскопия.. Sad вече тотално ще се побркам, а можеш ли да ми кажеш в коя болница в русе ги правят, понеже искам малко да прочета повече за болницата, благодаря Simple Smile

# 163
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, нова съм в този форум, но преди 2-3 години точно 'оттук' започна моето лутане, в търсене как да се справя с високия тестостерон и СПКЯ.

Дано тази статия ви е от полза!

# 164
  • Мнения: 1 846
Здравейте!
Изчетох темата до тук.
Попаднах на две теми в гугъл едната казва, че високия тестостерон води до аутизъм, другата че жени с завишен тестостерон раждат по-умни деца?! newsm78

wine аз съм с повишен тестостерон. в началните седмици имах проблеми - кървене, контракции..лежах за задържане, но след 13 г.с. нещата се стабилизираха. имам си контракции през цялата бременност, но пия магнезий и почивам повече (всъщност от около месец съм си вкъщи, иначе работех активно и пътувах и т.н.). Както се вижда от лентичката ми вече съм на прага на 9ти месец и всичко за сега е наред, слава богу.  Praynig очаквам си бебчето скоро.
та  мисълта ми е да не тръгваш с предубеждение, а с положителна нагласа и да почиваш повече, ако ти е възможно. за високия тестостерон също казват, че може да доведе до преждевременно раждане. така че, превенция му е майката.

успех!
А каква е превенцията? и какво общо има магнезия с тестостерона? Peace

Здравейте момичета, нова съм в този форум, но преди 2-3 години точно 'оттук' започна моето лутане, в търсене как да се справя с високия тестостерон и СПКЯ.

Дано тази статия ви е от полза!
Да, и аз попаднах на тази тема!


Записва се, да следя темата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт