Kосопад след раждане

  • 2 855
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Здравейте на всички. Благодаря ви за съветите, възползвах се от някои от тях и ето че косопада спря. Държа да отбележа че ходих и на дерматолог и той помогна донякъде. Сега мога да споделя какво направих за да помогна и на други мами. Първо в продължение на три месеца пих "РЕВАЛИД"; мия си косата с шампоан "PHYTOCYANE" за женски косопад и веднъж седмично слагах маска от 1 жълтък, 1с.л.ракия, 1с.л.зехтин и по няколко капки вит.А и вит.Д. Освен това 1 път месечно я мия с хума/ лекарката ми каза и по-често, но доста цапа/. И сега като се замисля май наистина всичко се дължи на хормоните и може би щеше да спре да пада и сама. Ама друго си е все пак тоя косопад да ми коства 200 лева нали? Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 729
При мен косопада премина от самосебе си.Сега забелязвам че ми расте окапалата коса.Има много къси косми и се надявам отново да ми се сгъсти косата

# 17
  • Мнения: 4 784
И моята пада много и то от същия период се почна, но да сега никакво решение не съм намерила на въпроса.

# 18
  • Мнения: 679
Здравейте. При мен също имаше подобен проблем. Към четвъртия месец след раждането косата започна да пада с шепи. Моята и без това не е от най-гъстите, та се притесних доста. Подстригах се по-късо, като реших, че косата ми просто се е изтощила, но проблемът не се реши веднага. Явно е трябвало да падне каквото има да пада и постепенно, може би за месец - месец и половина всичко се оправи. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 27
След първото раждане имах чувството, че ще остана без коса - буквално се свличаше след всяко ресане.Премина от само себе си за около месец-два.Пиех витамини Матерна, тъй като все още кърмех.През втората бременност започнах да се мия с шампоан Pregaine и след като родих, продължих с него.Незнам дали заради него, но втория път нямаше такъв драстичен косопад.Всичко беше в нормите.

Общи условия

Активация на акаунт