От няколко месеца имам проблем с килограмите.
Родих преди 1 година и все още кърмя. Имам Хашимото и обратно на очакваното при това заболяване аз отслабнах много. В момента съм 48 кг. На ръст съм 158 см висока и се очаква тези килограми да са ми перфектни, но не са.
Изглеждам кофти и всички дрехи ми висят.
Всеки, който ме види ми казва, че съм се свършила.
Най-зле ми стана, когато една приятелка в момента, в който ме видя вместо да каже: " Здравей, как си?" Ми изсипа: "Мале, какво е станало с тебе? Анорексията ли те хвана? Ти в огледалото гледала ли си се?"...
Много болно ми стана от тези думи, защото тя няма дете и не е наясно колко безсъние и тревоги има един родител и как понякога не успяваш дори да се нахраниш. Както и да е.
Искам да кача поне 4-5 кг., но като мускулна маса. Гледам си сама детето и не мога да ходя на фитнес. Поради тази причина трябва да тренирам вкъщи, но не знам откъде да започна, как да се храня. Трябва да ям повече протеини, ама освен пилешко и яйца друго не мога. Не съм сигурна протеините на прах колко са полезни и дали ще вършат работа.
Чувствам се в безизходица.
Всеки път като се гледам в игледалото вече си повтарям думите на приятелката ми и се чувствам грозна...
Благодаря на всички, които ще изчетат темата и ще ми дадат насоки!