Бременни чужбински мами - 8

  • 12 250
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 388
sonita, че 7кг много ли са Thinking? Моя лекар каза, че е нормално до към 7мес да качвам по кило на месец и не повече от 15кг за цялата бременност, аз горе долу така си вървя, за 5мес съм качила 4кг.

Ами не мен много ми се виждат. Ама моята таблица за кг по време на бременност показва, че са точно нормални. Аз започнах с около 5 над, не че ми личи, слагам само горе, но все пак  Rolling Eyes  Допреди 2 месеца бях качила само 2, но вече взеха да се трупат, а нали и бебо започва да расте доста.
Иначе, и аз си правя планове до края да са макс. 15. Дано само плановете нямат други планове за мен  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 7 914
sonita
  много рано ще говорите за раждането браво Hug
и да внимаваш с препаратите , нали? Hug

Ами не е рано, другия път ще съм вече в 7-ия месец, аз отсега искам да си знам, мен ако питаш  Mr. Green

Кои препарати?  newsm78 ...

 казах брао понеже тук малко закъснявам с инфото за раждането поне според мен  Tired
  нали каза ,че сте мазали с препарат против мухъл  Thinking

# 17
  • Мнения: 3 388
sonita
  много рано ще говорите за раждането браво Hug
и да внимаваш с препаратите , нали? Hug

Ами не е рано, другия път ще съм вече в 7-ия месец, аз отсега искам да си знам, мен ако питаш  Mr. Green

Кои препарати?  newsm78 ...

 казах брао понеже тук малко закъснявам с инфото за раждането поне според мен  Tired
  нали каза ,че сте мазали с препарат против мухъл  Thinking





Ааа, да. Ами то е боя, бяла, за тавана, ама предпазваща от мухъл се води. Мъжо и свекъра боядисваха  Wink 
Аз с препарати малко боравя, откакто си бременея. Банята например само мъжо я чисти, че аз направо се обгазявам, особено с душ-кабината. Само кухнята почиствам аз с препарати и ръкавици Crazy

# 18
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Здравейте всички мамита Hug

Гледам за кг си говорите - аз май 7-8 съм наддала от началото, но моята докторка ми каза, че нормалното било МАХ. 2 кг на месец - и малко се сърди като имам повече. За сега съм си добре - само стомахче имам, но от първата бременност знам, че те повечето кг се трупат последните 1-2 месеца - тогава много се наддава, но не е нещо фрапантно Wink

Сонче, аз утре съм на преглед и от сега мисля да разпитам за раждането как седят нещата тук - защото тук в ДЕ много от рано се планира всичко, а аз все още нищо не съм планирала, не съм се записала за болница - просто защото ми се струва рано...но тук по друг начин мислят.

Тук днес е студено и вали - най после малко хладничко - щяхме да изпукаме от жеги.

Да ви питам - пиете ли все още витамини и някакви други - аз все още пия комбинираните витамини Фемибион и от последния път по 2 магнезия. При вас как е?

  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 388
dezita, аз предпочитам от рано всичко да знам и да ми е организирано. Братовчедка ми е омъжена в Германия от доста години, там ражда преди около 3 години та от нея имам някои впечатления за раждането при вас.

Аз пих фолиева - до 3 месец някъде / по 1 на ден/ , после почнах Мултицентрум Матерна / по 1 сутрин, през ден/, от онзи ден доки ми даде и Зимофлор / за зъбите, по 1 сутрин/. Да съм го вземала сега, по време на кърмене, доста време се очертава. Питах за желязото - нямало нужда сега да ми дава друго, имало в матерната достатъчно.

Колко много се слага посл. 2 месеца?  Rolling Eyes

# 20
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сонитка, кажи какви са ти впечатленията за раждането в ДЕ Flutter и на мен тук много хора ми разказват много неща, ама аз като си знам, че всичко си е на моя гръб и си ме е страх Grinning

Ами зависи - последните месеци бебето много нараства и има нужда да се храни добре - съответно ти ще го захранваш - аз първия път бях наддала доста, но не ми личаха - явно всичко е отивало във бебо и във вода, знам ли - щом след изписването в къщи си обух дънките преди да забременя - а бях станала един огромен корем и подути крака - направи 40 номер трябваше да си търся - а нося 37 Rolling Eyes
Но не е страшно, все пак бебо става голям - няма как Wink

Ами аз защо ли го пия този магнезий, тук всички май ги тъпчат с магнезий Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 3 388
Ами братовчедка ми беше много доволна от раждането и от отношението. Нямало нужда нищо да носи, даже изписали детенце с техни дрешки, всичко подредено, чисто, спокойно. Само положителни работи бях чула тогава  Crazy Може нещата да варират от болница до болница, не знам, тя живее към Къолн, близо до границата с Холандия и Белгия.

Супер е, че си влязла във форма така бързо. Аз отсега се плаша  Rolling Eyes

# 22
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Aми супер, аз съм в Дюселдорф - на 40км от Кьолн Laughing и ние сме до тези две граници  Laughing
И на мен все хубави неща ми разказват, дано всичко да е на ред - пък всичко друго се забравя.

Спокойно и ти ще влезеш в норма - след това кърмене, много грижи има така, че нормално е да се смъкнат доста кг, а и с момчета не се напълнява много  Wink - това са моите наблюдения, всичките ми приятелки с момчета си останаха слабички, с момичетата малко като че ли повече стават дебелички...не знам.

# 23
  • Мнения: 3 388
Да, казват това за момчешките мами, дано е вярно  Wink

Хихихи, значи съм идвала точно по вашите земи  Grinning  Много е приятно, топло, уютно някак  Crazy По холандско мног хубав и супер изгоден шопинг си бяме направили. И на Фантазияленд бяхме ходили, а също и в един завод музей за стъклени красоти. Ама това преди около 4 години някъде, иначе преди 10-ина години съм била по други немски части  Sunglasses 

# 24
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да, на 60 км от нас има един холандски град - с аутлет сентър на всички марки - съсредоточени в едно място като малко градче и ние ходим много често там на шопинг Wink
Като казахме холандски земи - Звезди нещо я няма днес може и да е родила вече Hug, а и Диандели нещо не се мярка Flutter  - май всички са с бебоци

  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 388
Май спинка Звезди  Crazy  Ако греша, дано скоро получим потвърждение за друго  Wink

А ти отдавна ли си в Г-я? Харесва ли ти? На мен много ми хареса тоя район  Crazy

# 26
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Харесва ми точно нашата част, наистина е хубава, много възможности и е много красиво. Но има и неща от които не съм доволна - детските лекари - това ми е болна тема, ама сега да не я разискваме тук Sunglasses При вас как е - доволни ли са хората от детските лекари?

# 27
  • Мнения: 3 388
Не знам много да ти кажа. В скоро време  ще има повече впечатления, живо и здраве. Знам само, че не стигат и са кът педиатрите. Тук при нас имаше само един, на който липсваха няколко пациенти. Другите-заети. Ако няма те пращат в друго селце, провинция  Rolling Eyes  Ама се избирал като се родило детето, та  няма как да си го запазя отсега Mr. Green

# 28
  • Мнения: 88
Ами аz да 4еститя и тук на мама Diangeli която е родила на 5.5. хубава дата.Много много zдраве и 6тастливо детство на твоите двама синове.топли прегрьтки от нас

# 29
  • Мнения: 7 914
хаха звездичка да ражда...  няма такова нещооооо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

звездичка си поспинка сладко сладко и затова изчезна цяяяяял следобяд.. и не само поспинка ами и едно сладкишче в момента пече   chef  Flutter

за килограмите

 аз имам чувството че последния месец- месец и половина поне 10-15 кг съм качила.. а дотога нищо!
да не говорим че вчера отворчето на джапанката ми се опита да направи пришка на малкото ми пръстче Crossing Arms ooooh! а сутрин едвам си свивам ръцете в юмруци...

за витамините и зимофлуора аз не пих, че четох и позитивни и не много позитивни неща..  (та реших нали съм в Х-я   #Cussing out)по холандски да подходя към проблема- майката природа си знае работата...а аз ям каквото ми е кеф Whistling

dezita
чувала съм , че Дюселдорф е един от най-скъпите градове в Г-я или са ме поизлагъли? newsm78
а ти Enschede и имаше в предвид?  newsm78

sonita
от всякакви препарати, освен от този за чистене на прозорци, ми се  Sick и се почва едно гадане не е истина ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт