Бременни чужбински мами - 8

  • 12 295
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 153
EХО,здраейте милички!Аз съм отново тук вече мама на две момченца!
Много ви благодаря за поздравите и хубавите пожелания!
Малко подробности-роди се на 5.05.Ние с тати си избрахме датата.Моите очаквания за голямо бебе не се оправдаха,бебчо се роди 3320гр.,51см.Но добре,че в крайна сметка реших да родя със секцио ,защото стената на матката ми много беше изтъняла и сигурно щеше да има усложнения.Много съм доволна как премина операцията,от отношението на персонала,а за обстановката в клиниката в която родих няма да говоря-просто супер!Аз се възстанових доста по-бързо от първия път и до голяма степен го отдавам на всичко това.Името на нашето малко момченце е Максимилиан.З асега ми е голям кротушко-пу,пу!Но още не му е минала жълтеницата и папка по много малко,в следствие на което вчера ми се насъбра млякото,вдигнах температура и ми беше много зле!Но акушерката дойде и докато не ми се оправи положението не си тръгна.Та днес съм по-добре,сега се изцеждам,за да съм сигурна ,че бебчо изпива нужното количество.А имам и голям проблем със зърната .Просто нечовешки болки .Приемам всякакви съвети!
Баткото много му се радва,но определено трябва  ние много да пазим бебо,защото понякога върши доста необмислени неща.А как да му се сърдиш или караш-той е само на 2годинки и колкото и да разбира си е още бебе.
    Ами за сега ,май че е това!Когато успявам ще наминавам!

    Не разбрах за Звезди,днес ще ражда или.....Но стискам силно палци и дано всичко да е ОК!!!

# 211
  • Мнения: 7 914
diangeli
 ми и да искам не мога да раждам, че тук освен правила друго няма в тази тъпа държава  #Cussing out #2gunfire
 уф сорри хванало ме е отчаянието  Rolling Eyes
 


# 212
  • Мнения: 1 593
Звездичкааа, миличка, много ти съчувствам  Hug. Но е важно поне, че всичко е наред с околоплодните и с плацентата, не? До понеделник има още цели 5 дни, дотогава може да родиш 20 пъти... не знам какво ти е... но според мене недей да се ядосваш - чакала си цели 9 месеца, какво са още 5 дни.  Hug Отново стискам палци да родиш (когато и да е), но да е леко и бързо и да гушкаш упоритото ти момченце.  Simple Smile

# 213
  • Мнения: 83
Здравей звездичке!

Моята акушерка ме посъветва след 34 седмица да пия по 1 чаша чай от малинови листа, а след като мине термина по колкото мога /1-2литра/. Чая от малинови листа отпускал тазовата мускулатура. Опитай надявам се да ти помогне. Зная колко е тежко да се чака когато е минал термина / при моя син беше така/, но най важното е че всичко е на ред, а и може да е станала грешка при изчисляването на термина  Rolling Eyes Стискаме ти палци да мине всичко бързо и леко.

diangeli честит юнак, дато да си остане така спокоен и кротък, поне първата година Wink
За възпалението на зърната след всяко кърмене слагах  Traubenzucker /в една чинийка и ги топиш там/ оставяш докато засъхне на гърдата, за бебето няма проблем да сучи след това .

леко бременеене на всички очакващи майчета Grinning

# 214
  • Мнения: 750
Звезди4ка кураж мила Peace
Както е казала silverarrow ,4акала си девет месеца,какво са още пет дни.
Споко мила,набирай енергия за беб Heart Eyes

# 215
  • Мнения: 2 567
Дианджели, добре дошла сред нас отново! Hug Радвам се, че се чувстваш добре   bouquet За зърната препоръчвам горещо LANSINOH   Peace

# 216
  • Мнения: 1 854
diangeli, да ти е живо и здраво мом4енцето.Много хубаво име сте избрали  bouquet.За зьрната няма ли да помогне срещу болката ако си купиш силиконови?Темата за кьрменето ме вьлнува, вьпреки, 4е още не сьм родила.Пиши какво ти е помогнало и как си поддьржала гьрдите си.Някьде бях 4ела, 4е трябвало да се мият хубаво след всяко хранене, ама май само с вода, не било хубаво сьс сапун.Опитните мами да помагат с инфо.
Звезди, кураж Hug.Поне времето не е тежко и жегаво.Представяй си ве4е как гушкаш беб4о Grinning

# 217
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Дианджели, добре дошла сред нас отново! Hug Радвам се, че се чувстваш добре   bouquet За зърната препоръчвам горещо LANSINOH   Peace
Йо, и аз, въпреки, че съм ползвала само 3-4 пъти при първото кърмаче в началото.

Оранжевке, точно миенето със сапун е светотатство, т.е. нормалната ежедневна хигиена е достатъчна; от слюнката на бебето и кърмата се образува защитен слой и подпомага заздравяването на разранени зърна. Както и ходенето "по цици" няколко минути след кърмене (ако няма чужди очи у дома де) и при наличие на слънце също може да им удариш една кратка слънчева баня. Лично проверено и потвърдено Mr. Green
Ще ти пратя следващите купони, т.е. юнските, имам и за Памперс- мокри кърпи, но едно, че са по-скъпи, друго, че в Еко-тест са на последните места, най-добри са тези от ДМ, Росман, Schlecker Ако ти трябва инфо за тестовете на бебешки продукти - сканирам и пускам Peace

diangeli   bouquet радвам се, че и при теб е минало всичко добре!  Heart Eyes

# 218
  • Мнения: 810
Звездичка, стискам ти палци! А ти стискай зъбки, то не остана. Не се тормози излишно, най-важното е, че с бебето всичко е наред. 5 дни може да ти се видят като 5 години, но в крайна сметка те са един миг. Всичко ще е наред и скоро ще се гледате двамата Grinning

# 219
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Звезди,

Не се познаваме, но и аз току надничам в темичката да видя какво става с теб. Стискам ти палци и се надявам бебчо много скоро да те изненада.. Heart EyesНие сме с теб...кураж..  bouquet

# 220
  • Мнения: 2 567
Тъкмо и аз щях да пиша, че гърдите НЕ се мият след кърмене, но Пепе ме е изпреварила  Hug Правилното поставяне на гърдата е най-важно, за да се избегнат рагади. Бебето трябва да захапе не само зърното, а и около него аерорала. Сестрите в болницата адски много се бориха при мен. Е, имах и аз малко в началото 3-4 дни  и това беше.  Peace Не препоръчвам силиконови накрайници, тъй като е възможно бебето да свикне да суче само с тях.
Холандки, тъкмо четох сравнителна статистика за ражданията тук и при вас. Много залагат на естествените неща при вас, около 90%раждали без упойка, а тук всяка 3та жена.  Grinning Направи ми впечатление и, че адски много жени раждат вкъщи при вас.  Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 7 605
Да кажа и аz като екс кърма4ка с едногодиШен стаж zа zърната. Ако са раzранени, гореЩо препоръ4вам инфра4ервена лампа (Ротлихтлампе на немски)  Peace  Има ги zа 10 ? и върШат работа и при мн други неЩа, примерно подси4ане  Whistling  Та като имах прблеми със zърната, след всяко кърмене седнах zа 5 минути пред лампата и се оправих zа нула време  Peace 

За мокри кърпи4ки, и аz иzбягвам Памперс, най доволна съм от сенzитивните на Росман. И памперси не вzимам на Памперс, пропускат, и Милена се беШе обринала от тях  #Cussing out  Най доволна съм от тия на Росман, хем на полувин цена от тия на Памперс  Grinning

А ако смятате да си купите кофа zа памперси, има един туистер, който е мн иzвестен. Според мен е пълен боклук, таzи система с zавъртването 4есто zацепва, а да не говорим колко са скъпи торби4ките, които трява да се купуват zа тях  ooooh!  Та ние си вzехме Diaper Champ от Бейби Валц, струва 60?, оба4е се полzва със съвсем обикновени торби zа смет  Peace 

# 222
  • Мнения: 2 825
...Не препоръчвам силиконови накрайници, тъй като е възможно бебето да свикне да суче само с тях. ...

А това лошо ли е? Много съм необразована по тези въпроси  Blush в момента, тепърва навлизам в тази област.

Звезди, стискам палци, дано скоро излезе мъника  Hug Не искам да си представям дори какво ти е Hug Hug Hug

# 223
  • Мнения: 2 567
Клара, ми разправия ми се вижда. Не че е лошо, разбира се. Ама и те, както шишетата мисля, че трябва да се изваряват  Thinking Аз съм от по-мързеливите, не ми се изварява, не ми се бърка адаптирано мляко  Mr. Green Дано и с 2рото кърменето ми върви толкова добре и дълго време  Praynig

# 224
  • Мнения: 7 914
момичета завърнах се от 3 часова разходка  + 1 час возене в кола и в момента едвам успявам да си удържа очите отворени... Tired
ама да ви кажа -  корема ми се стегна само 1(!!!!) път и освен стягането в кръстта (поради тежестта и ходенето) друго не ми се случи  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ама надеждата умира последна, нали? Mr. Green

ще се опитам следобяд пак да се включа , че мъжО пак ще засяда пред компютъра  Crossing Arms

ПП нали се пиело чай от малинови листа и тук търсиииих търсииих и нищо не намерих.. сега както съм умряла от умора гледам от оградата на съседите се подават...какво?  Mr. Green -  малинови листа.. та си набрах и следобяд съм на малинов чай  Party Party Party Flutter Flutter Flutter

Общи условия

Активация на акаунт