новата глупост с лекарствата

  • 14 502
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз пък съм точно на противоположното мнение.
Имам си една опаковка Макропен вкъщи и следващият път като се разболея баш от него ще започна.
А като започнат да ми остават и още лекарства...........

# 76
  • Мнения: 14 654
А като започнат да ми остават и още лекарства...........
Може да ги продаваш нелегално, на бройка Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 700
Тъй, тъй. Аз обаче вярвам, че въпросната новост с опаковките, ще ограничи това масово самолечение, а не обратното, и в този смисъл е полезна и необходима.

Е как точно ще стане това?  newsm78 Едното няма нищо общо с другото.  Naughty
Ако си решил, че за да се излекуваш от нещо ти трябва конкретно лекарство, така или иначе ще си го купиш. Народът масово се самолекува с антибиотици, които така или иначе са по 1 блистер в опаковка, или с тривиални лекарства от сорта на аспирин, аналгин и т.н., които пък не представляват финансов проблем да бъдат закупени наведнъж. Тъпотията за опаковките няма да се отрази фатално при "масовите" лекарства използвани за самолечение, а при по-специфичните такива, които по правило са предписани от лекар.

# 78
  • Мнения: 3 506

Е как точно ще стане това?  newsm78 Едното няма нищо общо с другото.  Naughty
Ако си решил, че за да се излекуваш от нещо ти трябва конкретно лекарство, така или иначе ще си го купиш. Народът масово се самолекува с антибиотици, които така или иначе са по 1 блистер в опаковка, или с тривиални лекарства от сорта на аспирин, аналгин и т.н., които пък не представляват финансов проблем да бъдат закупени наведнъж.

Ако това беше вярно, нямаше да я има тази тема... Лесно си купуваш нещо, което струва стотинки, малко повече се замисляш, ако трябва да дадеш повечко парички. Почваш да се чудиш например дали в крайна сметка това е правилният избор. Мое мнение. Темата малко взе да ми омръзва.

# 79
  • Мнения: 3 456
Всъщност е много по-вероятно да се самолекувам ако вече си имам излишните лекарства вкъщи. Защо да ходя да ми изписват нова рецепта за огромни пари и излишни количества, като вече си имам нещо изостанало? Никакво самолечение не предодвратяват така.
Абсолютно. Точно така ще стане.

# 80
  • Мнения: 24 467
Всъщност е много по-вероятно да се самолекувам ако вече си имам излишните лекарства вкъщи. Защо да ходя да ми изписват нова рецепта за огромни пари и излишни количества, като вече си имам нещо изостанало? Никакво самолечение не предодвратяват така.
Абсолютно. Точно така ще стане.

И ще дадете на детето си лекарство без лекарско предписание или с изтекъл срок, само защото го имате в наличност?
Не го вярвам, не вярвам да сте такива майки. Че как така ще решите какво му има на детето ви, с какво трябва да го лекувате и с какви дози? Наличните лекарства не ви дават отговори на тези въпроси.
Аз това за себе си не го правя, ка- моли за децата.
Наличните лекарства в къщи по никакъв начин не ме мотивират да се самолекувам, особено що се отнася до АБ и други медикаменти със строго специализирано предназначение, изписвани само при определени заболявания. Точно те са и най- скъпите.

# 81
  • София
  • Мнения: 8 348
ще ме прощаваш, но моето дете е изкарало гнойни ангини за цяла детска градина. изписват му 4-5 антибиотика като вариации. Отиваме на лекар, той ме пита какво е пил най - отдавна, аз му отговарям и ни го предписва него.
 Кой тогава предписва лекарства?

# 82
  • Мнения: 14 654
И ще дадете на детето си лекарство без лекарско предписание или с изтекъл срок, само защото го имате в наличност?
Не го вярвам, не вярвам да сте такива майки. Че как така ще решите какво му има на детето ви, с какво трябва да го лекувате и с какви дози?
В редките случаи, когато отивам на лекар, ме пита: а сиропче за кашлица имаш ли си, давай от което ти е останало, а капки за нос, а вентолинче, ааа добре, няма да пишем рецепта тогава

# 83
  • София
  • Мнения: 8 348
аз с доста витамини и други работи съм също така.
пита какво има вкъщи и казва, аааа добре, давай му

# 84
  • Мнения: 24 467
Вашите проблеми са свързани персонално с лекарите, а не със системата като цяло.
На нас не ни изписват АБ без бактериална проба. Сиропа за кашлица ни го изписват, заедно с капките за нос и като вид и като доза и намирам това за по- нормално. Все пак, слава Богу, това ни се налага по веднъж на, да речем, 3-4 месеца за малкия и по веднъж годишно за големия. Но и на по- често да ни се налагаше винаги държа да си имам рецепта и изследвания, преди да ми изпишат каквото и да било. И като ми го изпишат да ми посочат по колко на какви периоди да се взема. лекуването не е безобидно занимание, въпреки че за някои е като храненето и пиенето на вода. Аз не го възприемам така. За мен това е нещо изключително сериозно и държа на сериозно отношение от страна на тези, които ме лекуват, мен и семейството ми. Ако не ги харесам- тогава чао.
Пък витамините и останалите добавки не са точно "лекарства". Въпреки това на едно бебе аз не се наемам да определям вида и дозата. Ако имам останали Марсианци и тем подобни за голямото ще си ги ползвам, разбира се, ако са с неизтекъл срок. Само че как ще проверя този факт, като нямам опаковка?

# 85
  • София
  • Мнения: 3 421
 Действително е голяма глупост - първо трябваше да се разреши проблема с малките разфасофки, а тогава да се въвежда принципа  на "неотварянето на опаковката".
 Аз лично никога не съм вземала лекарство без да си поискам листовката, в редки случаи когато са ми отказвали(защото я дават с последният блистер, примерно, от кутията) - съм си я изчитала още в аптеката-това не са ми отказвали. А сега с този интернет листовките не са никакъв проблем, за човек, който иска да прочете.Този който не чете и 100бр. аулин накуп да си вземе пак няма да прочете листовката.

 Аз лекарства не изхвърлям - вратата на хладилника за това служи, периодично изхвърлям с изтекъл срок на годност. Като отида на лекар и той като си ме знае и пита :"какво имаш вкъщи - това става, това не" и така... Това не е несериозно отношение, напротив винаги разчитам на лекарят, но щом той казва, че мога да използвам едни капки вместо други, защо да ходя да купувам нови.
 

# 86
  • Мнения: 19 366
Вашите проблеми са свързани персонално с лекарите, а не със системата като цяло.
 Аз не го възприемам така. За мен това е нещо изключително сериозно и държа на сериозно отношение от страна на тези, които ме лекуват, мен и семейството ми. Ако не ги харесам- тогава чао.
ами то всичко е навързано.и като им кажеш чао ще идеш при следващия също толкова загрижен  лекар.цялата система е един абсурд

Ако имам останали Марсианци и тем подобни за голямото ще си ги ползвам, разбира се, ако са с неизтекъл срок. Само че как ще проверя този факт, като нямам опаковка?
на всеки блистер пише докога е годен

# 87
  • Мнения: 24 467
Лекарите не са еднакви, както и ние като хора сме различни. За мен е престъпление да нарека некадърен например лекарят, който оперира сина ми и който на следващият ден се обади в къщи просто да попита как е детето. Нищо, че беше само една рутинна операция на сливици и то без усложнения. Човекът не ни познаваше, виждаше ни за втори път, след първия контролен преглед, когато ни препоръча операция.
Пък Марсианците и останалите витамини, аз съм на Центрум, не ги продават на блистери, а на "бройка", както знае всеки, пред когото някоя майка е купувала витамини на парче.

# 88
  • Мнения: 19 366
Лекарите не са еднакви, както и ние като хора сме различни. За мен е престъпление да нарека некадърен например лекарят, който оперира сина ми и който на следващият ден се обади в къщи просто да попита как е детето. Нищо, че беше само една рутинна операция на сливици и то без усложнения. Човекът не ни познаваше, виждаше ни за втори път, след първия контролен преглед, когато ни препоръча операция.
Пък Марсианците и останалите витамини, аз съм на Центрум, не ги продават на блистери, а на "бройка", както знае всеки, пред когото някоя майка е купувала витамини на парче.

да  има и добри лекари,само че аз визирах повече личните лекари.освен това вината е и в системата,тя е пълен провал.
а това за витамините на парче Joy наистина няма как да се провери срока на годност.предполагам се продават така защото са скъпи?

# 89
  • Мнения: 4 700
Здравната система в България е катастрова. Абсурдно е лекарят да ти каже "Раzболей се другия месец, че тоzи вече нямам направления"  #Crazy  Съ6то както е абсурдно да се нару6ават лекарствените опаковки. А zа продажбата на отделни таблетки витамини направо не мога да повярвам.   #Crazy Да ги направят и в по малки раzфасовки.
Действително е голяма глупост - първо трябваше да се разреши проблема с малките разфасофки, а тогава да се въвежда принципа  на "неотварянето на опаковката".

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 11:47 от mipetrova

Общи условия

Активация на акаунт