Някой знае ли нещо за автоимунния тиреоидит на Хашимото

  • 133 220
  • 467
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 341
Момичета, бременност може да се износи с хормонално лечение, има достатъчно такива случаи, съгласна съм. Но това не решава генерално проблема. Хомеоаптията също не е гаранция, че болните няма да са на поддържащо лечение (доживот). Но има шанс, особено ако болестта е в началото и няма сериозни патологични изменения (в жлезата и в други органи), да не се наложи човекът да поддържа нивото на хормоните с лекарства. Особено ако е в по-начален стадий. И също, това е единствения начин да не се предаде на поколенията, повярвай ми jasmin, предава се генетично...

# 31
  • Мнения: 1 416
Хашимото не е наследствено заболяване, поне доколкото аз знам.
Напротив.

# 32
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Хашимото не е наследствено заболяване, поне доколкото аз знам.
Напротив.

Не го знаех. В родата аз съм единствена с такава диагноза. Сега се оказва, че може да го предам на децата си.

# 33
  • Мнения: 1 416
Не го знаех. В родата аз съм единствена с такава диагноза. Сега се оказва, че може да го предам на децата си.
Не е задължително да развият Хашимото. Пожелавам ти от сърце да не се случва!   bouquet

# 34
благодаря ви много за бързите и успокояващи отговори. Значи не е скъп този интралипид. И може и в София (сигурна съм, че доц. Конова е мн. добра, но ми е по-лесно щом може тук) А ако отида в клиниката на Щерев към кого да се обърна? МНОГО БЛАГОДАРЯ още веднъж!!! А ТСХ-то ми е 1.14 и ме е страх да не се вдигне от л-тироксина.

# 35
Здравей mrm1,
Моля те дай ми някакви координати на д-р  Катя Тодорова. Аз посещавам д-р Милчева от клиниката по ендокринология, но ми се иска да посещавам гинеколог-ендокринолог.Как да се свържа с нея и как става записването? Аз имам подобен на твоя проблем.
Благодаря на всички за отговорите.Желая ви късмет.

# 36
  • Мнения: 417
Аз имам хашимото открито преди четири години. Антителата ми бяха 792 при първаото изследване, хормоните ми бяха в норма но единия на доланата, а гругия на  горната граница. Ехография показа, че няма сериозни промрни в структурата на жлезата /кисти и т.н./. Не съм пила хормони. Преди година не се чувствах добре. Направих си изследване в което антителата бяха 796, но хормоните бяха изкочили от реф.стойности. Тогава започна да ме лекува класически хомеопат. При контролно изследване скоро антителата ми бяха 731, а хормоните  бяха почти в норма. Нямам симтоми освен леко уголемена жлеза и това, че не търпя нищо около врата си /поло,шал и т.н./. Имам две деца на 6 и 5 години /най-вероятно съм имала хашимото и тогава/

# 37
Здравей Нова съм.
Д-р Катя Тодорова преглежда вторник и четвъртък от 14.30 до 18.30 на бул. Пенчо Славейков 18 (това е дълъг блок, заобикаляш го и минаваш към вътрешния двор - ще видиш табелите - то си е клиника) Аз звъннах там и си запазих час, но май съм загубила телефона - виж в форумите на Zatcatie, от там го намерих. А GSM-а и е 0888408203. Отиди и кажи после какво става. Успех

# 38
  • Мнения: 957
Пичините да се появи Хашимото не са само наследствени. Възможно е прекомерен стрес или тежко вирусно заболяване да е причина за Хашимото. Наскоро четох, че точно вирусните заболявания са едни от най коварните причини за автоимунните заболявания. Когато е в тялото на човека вирусът " изпуска", по-точно синтезира и отделя разни химии- ензими , белтъци, въобще разни вечества, които биват пазпознати като " вражески" вещества и имунната система се мобилизира и се опитва да неутрализира тях и вируса. Когато вирусът е много агресивен, както напоследък става със грипните вируси, имунната система се натоварва още повече. Впоследствие, след като вирусът е премахнат, имунната система е все още мобилизирана и по грешка се " припознава" във вещества, които организмът отделя и са подобни на тези, които е отделял вируса и започва да ги атакува. В последствие се оказва, че нападението е срещу един или друг орган и ето ти автоимунно заболяване. За съжаление медицината е все още безсилна да се справи със "заблудата" на имунната система. Разказвам го това малко като приказка, но статията беше на много сериозно ниво. Не говоря за вестник Лечител или Дом. лекар.

В интернет има много информация - специализирана медицинска или за не-лекари . Ако на някой му е интересно и чете на англ. или немски, да ми пише на лични. Имам доста линкове и статии от специализирани списания по ендокринология ( не се четат трудно). Не съм лекар, но покрай моето заболяване и покрай други автоимунни заболявания в семейството ( вуйчо ми е с мултиплена склероза) съм изчела какво ли не за автоимунните заболявания, в частност за щитовидната жлеза.

# 39
  • Мнения: 341
Цитат
Пичините да се появи Хашимото не са само наследствени. Възможно е прекомерен стрес или тежко вирусно заболяване да е причина за Хашимото...

Това може да отключи болестта, но предразположението към нея си е наследствено. Макар че все някой е пръв в родословното дърво..  Grinning
Ако човек има късмет, даже и да е потенциален ностел, може никога в живота му да не се отключи тази болест. Но гаранция за поколенията му няма.

# 40
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
благодаря ви много за бързите и успокояващи отговори. Значи не е скъп този интралипид. И може и в София (сигурна съм, че доц. Конова е мн. добра, но ми е по-лесно щом може тук) А ако отида в клиниката на Щерев към кого да се обърна? МНОГО БЛАГОДАРЯ още веднъж!!! А ТСХ-то ми е 1.14 и ме е страх да не се вдигне от л-тироксина.


Моя съвет е да направиш консултация с Конова. Плевен не е далече. Пишеш, че имаш два аборта- правила ли си имунологични и генетични изследвания? Д-р Конова се занимава точно с това. Вливанията на интралипид и имуновенин ги препоръчват при имунологичен стерилитет и проблеми с износването, дължащи се на имунологични причини. А доста често заедно с Хашимото вървят и други автоимунни заболявания. Аз например имам и завишени НК клетки. Не казвам, че и при теб е така, но е хубаво да имаш повече информация.
Иначе интралипида е около 20 лв. и вливането може да се направи навсякъде, защото е елементарна процедура. Едно момиче го беше правило в Токуда. В клиниката на Щерев правят вливания само на техни си пациенти, поне така мисля. Но преди да мислиш за каквито и да било вливания, се консултирай с Конова.
Моят TSH в момента е 1,57 и съм на 50 мг Л-тироксин. Изследвам го всеки месец и Катя Тодорова ми каза да и се обадя ако има драстична промяна.

# 41
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Не го знаех. В родата аз съм единствена с такава диагноза. Сега се оказва, че може да го предам на децата си.
Не е задължително да развият Хашимото. Пожелавам ти от сърце да не се случва!   bouquet

Благодаря ти!  bouquet

# 42
  • Мнения: 146
Намах няколко дни нет а колко сте писали...
Много ви благодаря.
Почвам да чета.
Явно има много мами с такъв проблем
Хайде после пак ще пиша

# 43
Здравей Нова съм.
Д-р Катя Тодорова преглежда вторник и четвъртък от 14.30 до 18.30 на бул. Пенчо Славейков 18 (това е дълъг блок, заобикаляш го и минаваш към вътрешния двор - ще видиш табелите - то си е клиника) Аз звъннах там и си запазих час, но май съм загубила телефона - виж в форумите на Zatcatie, от там го намерих. А GSM-а и е 0888408203. Отиди и кажи после какво става. Успех

mrm1, благодаря ти много. Ще пиша когато имам яснота.

# 44
  • София
  • Мнения: 311
Jasmin, мерси, май ще ходя до Плевен. А нямам завишени NK клетки (на горната реф. граница са). Но съм толкова параноична вече, че искам и с друг да се консултирам в София.

Общи условия

Активация на акаунт