основа за грим

  • 3 149
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
оставям я за 10-на минути и ще я нахна

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Пак нищо, но аз така или иначе ще си я взема да я пробвам!
Мерси още веднъж  Hug

# 17
  • Мнения: 14 489
Имам една приятелка американка която е мейкъп артист и работи за най-известните стилисти в Милано,та от нея знам,че колкото по-малко се клепотиш,толкова по-дълго ще имаш свежа кожа.Ако обърнете внимание на състава дори и на най-добрата козметика виш клас,ще откриете в състава силиконови микросфери,които видимо подобряват състоянието и вида на кожата,именно защото отразяват светлината и лицето изглежда по свежо,кожата по-гладка ит.н ит.н и т.н.Само че след време всичко това така се наблъсква по порите и отлежава там,че ми е бедна фантазията да го опиша с думи.Затова тукашните красавици от телевизията като ги погледнеш имат не пори а цели гейзери,горките,които явно не изчезват и с лазерна епилация,иначе едва ли биха се разхождали такива страшни м-у нас,обикновенните простосмъртни.Това е наистина проблем номер едно за тези които работят в ТВ-то,защото там се ползва тежък грим ежедневно.в пудрата и Фон дьо тена има талк,а талка както знаем всички изсмуква мазнината-в този случай дехидратира кожата.Не случайно бръчките се виждат много повече под пудра и фон дьо тен
Принципно базите са на хидратираща основа.За да хидратират и намалят пагубният ефект от останалото което клепотим.Ако Фон Дьо Тена е добър ,в него задължително има овлажняващи агенти.Така че ползването на т.н.база е дефакто нулев,както и да го погледнеш и въртиш. newsm78

въобще не съм съгласна с теб и би ли пояснила за кои "тукашни" красавици от телевизията става дума. защото в бг не съм забелязала нищо такова по лицата на говорителките. ако имаш предвид щатите / с такова впечатление оставам/ излиза че в бг ползват по-качествени професионални фдт Tired

# 18
  • Мнения: 13 512
Уриел.- за Италия говори amymommy, но и аз изобщо не съм съгласна  с менинето и. тук ние не говорим за професионален грим, макар че Криолан е един от добрите и не създава чак такива проблеми ,каквито описва тя. Както и също,че базите са хидратиращи. всички ФДТ ,които съм ползвала И хидратират И фактор имат  И не стоят като маска

# 19
  • Мнения: 14 489
хм че и аз гледам раи уно, дуе, тре и т.н. Mr. Green не съм забелязала такива неща Peace
в тази връзка се сетих за това - ако се сравни една възрастна жена - на 70 години например живяла на село, ходила на полето да работи, без крем, без фактор и т.н. с една софиянка например която е на същата възраст, пекло я е слънце само на морето и прочие - веднага си проличава грижата и защитата на кожата и двете може би ще изглеждат все едно имат разлика 20 години във възрастта си Grinning

# 20
  • Мнения: 13 512
хм че и аз гледам раи уно, дуе, тре и т.н. Mr. Green не съм забелязала такива неща Peace
в тази връзка се сетих за това - ако се сравни една възрастна жена - на 70 години например живяла на село, ходила на полето да работи, без крем, без фактор и т.н. с една софиянка например която е на същата възраст, пекло я е слънце само на морето и прочие - веднага си проличава грижата и защитата на кожата и двете може би ще изглеждат все едно имат разлика 20 години във възрастта си Grinning

не на а на 50 разликата ще е 10 години:-)
абсолютно съм съгласна.

# 21
  • Мнения: 4 076
в тази връзка се сетих за това - ако се сравни една възрастна жена - на 70 години например живяла на село, ходила на полето да работи, без крем, без фактор и т.н. с една софиянка например която е на същата възраст, пекло я е слънце само на морето и прочие - веднага си проличава грижата и защитата на кожата и двете може би ще изглеждат все едно имат разлика 20 години във възрастта си Grinning[/b]
Не ползвам и в този смисъл не разбирам от основи за грим,но за другото не съм съвсем съгласна.Свеки,над 60,от 20г.живее на село,не е ползвала никога козметика и има гладка бяла кожа със съвсем малко мимически бръчици.Така е и при майка ми,която употребява много малко и семпла козметика.Повече от 40-45 не им дават.Притеснявам се за дъщеря ми,която от 13 годишна не е пропуснала ден без фдт или пудра,понякога и двете.Кожата й ужасно се влоши и омазни,дори се виждат наченки на леки бръчици край устата и очите,явно подсилени от пудрата,която се е "пропукала"от мимиките.Уж купува с витамини,филтри и не знам още какво.Не смятам ФДТ за спасение от мръсния въздух(пак зависи къде живееш),защото  химията,която съдържа,в никакъв случай не е по-чиста или здравословна.Възприемам го като вариант за специално събитие,но не за ежедневието.Лично мнение.

# 22
  • Мнения: 13 512
Това дете на 13 години да ползва пудра и ФДТ ми звучи абсурдно.Аз не бих го позволила никога! Естествено,че ще и се влоши състоянието, защото хормоните и още бушуват и това се тразява на кожата. Със сигурност не полага правилните грижи- неййното лице трябва само да се почиства!!!
По темата- на село-в града, няма значение,ставаше въпрос за продължителното ецедневно излагане на слнце без филтър. А на майка ти кожата на 50 г. не е такава,защото не е ползвала козметика,можеш да бъдеш сигурна в това.
Моля те,направи нещо дъщеря ти да спре да съсипва кожата и. Ти си човекът, койт може да го направи.

# 23
  • Мнения: 4 076
monda,повярвай ми,всичко съм опитала.Нито забраните,нито приятелските разговори дадоха резултат.Тя започна на 13,заедно с приятелките си,сега скоро ще стане на 18.Много е красива,но много е силно стадното чувство у нея(приятелките й с нож да ги остържеш)и макар да знае,че си унищожава кожата,поема риска с"човек веднъж е млад".Затова я карам поне да си почиства добре грима,да ходи на козметик,сама купувам козметиката й,чета ви тук за да се "образовам",т.е.избирам по-малкото зло.С малката си дъщеря(13)се разбирам от половин дума,с голямата ми трябва година приказки,за да се съгласи с една моя дума.Твърде лесен щеше да е животът,ако децата бяха подобие на майките си... ooooh!

# 24
  • Мнения: 13 512
лесен щеше да е животът,ако децата бяха подобие на майките си... ooooh!
аууууууууууууу,сакън! Добре ,че дъщеря ми не ми е подобие,никак нямаше да ми е лесно Joy Joy
поне и създай навика да ходи на козметик редовно....това стадното чувство е много ллоша работа....при нас е обратното пък- пълен индивидуалист...и това много ме улеснява

Общи условия

Активация на акаунт