Кичурите

  • 22 465
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 313
Кичурите са по-лесни за подръжка отколкото нацяло боядисана коса, ако са само няколко нюанса по-различни може и на половин година да се боядисва- и то само корена. Аз съм с руса коса, но всяка пролет си правя много леки и тънки кичури, като от слънцето и се получава много добре.

# 16
  • Мнения: 3 782
Да ти кажа кичурите са си нож с две остриета. Няма спор стоят хубаво  Hug ,но искат постоянно поддържане. Другото,което е аз съм с тънка коса и още в началото ми казаха,че косата ми ще стане на нищо, аз не вярвах. Вече втори месец съм с кичури и когато се реша те направо се късат,ужас. Но все пак си заслужава,защото наистина ако е направен от професионалист е много красиво.

# 17
  • Мнения: 739
от няколко години редовно си правя кичури. Костата ми е естествено руса, но вече доста потъмня. Така се освежава, кичурите са от най-русите, но основата също е светла. После правя нови, много на брой и малки, с шапка, не с фолио. Предпочитам го пред цялостно боядисване, защото тотално ще ми съсипе косата. Модерно или не, определено е по-щадящо. Доволна съм. Могат да се правят отново след 4-5 месеца. Идеята важи за светла коса  Wink.

# 18
  • Мнения: 13 512
Вече втори месец съм с кичури и когато се реша те направо се късат,ужас. Но все пак си заслужава,защото наистина ако е направен от професионалист е много красиво.
Повярвай ми, че ако са направени от професионалист-косата ти няма да се къса! Смени си  фризьора.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 061
Вече втори месец съм с кичури и когато се реша те направо се късат,ужас. Но все пак си заслужава,защото наистина ако е направен от професионалист е много красиво.
Повярвай ми, че ако са направени от професионалист-косата ти няма да се къса! Смени си  фризьора.
Абсолютно подкрепям! Даже не е достатъчно само да е добър, а и да използва качествени продукти.

Аз "по природа" съм с тъмна коса, но от доста време вече се изрусявам, имам и кичури, малко по-тъмно руси, преливащи - ами не е лесно за поддръжка  Rolling Eyes много бързо ми израства черната основа и мах(!) веднъж месечно прекарвам часове при фризьорката си - боядисване на корени, после подновяване на кичури  Crazy За такова изнасилване на косата трябваше да съм оплешевяла вече, ако ме мацотеха с някакви боклуци  Naughty

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ами според мен не се поддържат много лесно. А ако решиш да ги заличиш, ще ти е малко трудно, защото ако са руси, винаги избиват, каквато и боя да сложиш отгоре.

Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Косата ми е кестенява, а кичурите 1-2 тона по-светли.Стои естествено, като израстнат пак не е грозно.Правя си ги на около 6 месеца, с фолио Peace

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Лесно се поддържат, на мен ми се налага 2 максимум 3 пъти годишно да ходя само за корените. Става трудно ако искаш да ги заличиш, боя не можеш да наслоиш отгоре им понеже структурата на косъма е променен химически и е станал по светъл. Трябва да израсте. Аз от близо 1 година съм на кичури и съм доволна.
Ето моите кичури на черна коса, как стоят: http://images14.snimka.bg/002358711-big.jpg

# 23
  • Мнения: 1 952
Незнам дали са актуали, но ако са в един цвят само- рус, се поддържат лесно и не е нужно да се правят всеки месец, аз ходех н 3 месеца да ми ги правят и някак си корените не си личаха. Обаче е факт, че много изтощават косата и трудно се махат.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 061
Аз от доста време си правя кичури и съм екпериментирала доста. Наистина не става въпрос за кичурите отпреди години, които се правеха контрастни, а за преливащи тон в тон. Тази техника се ползва за освежаване на косата и не излиза от мода. Освен това, поддържането на кичурите е много по - лесно - от боядисването.  Имам предвид, че не се прави всеки месец. Напротив, ако фризьора е добър и ако на 2-3 месеца се прави добро матиране (или тониране) на косата, кичурите може да се правят веднъж на 5 месеца. Моят случай е такъв.
И косата ми не е шарена, а свежа. Като цяло съм руса с по-светли и по-тъмни нюанси. Това придава движение и живост на косата.
Много ми харесва. Това е моята коса - с кичури!
 Peace

# 25
  • Мнения: 4 621
Общо взето отмина модата на отличаващите се силно от останалата коса кичури. Но иначе кичури в няколко цвята, които се преливат с основния цвят на косата, много ми харесват!  Peace
Така е и не се подържат въобще трудно Hug

# 26
  • Мнения: 2 309
И аз съм с кичури от близо година. Правя ги на всеки 3 месеца горе-долу. Всеки път се получава различно, защото фризьорката не може да хване всички предишни кичури, а хваща и небоядисана коса, изпуска някои от старите и общо взето се получават различни цветове. В момента имам бяло руси, по-жълти, кестеняви, както и моя си цвят, който е доста тъмен. Аз лично съм доволна, хем съм руса, хем не ми се налага да се боядисвам от корен всеки месец. Вече има и матиращи шампоани и не е нужно да се слага матираща боя всеки месец.

# 27
  • Мнения: 1 817
запис  Peace

# 28
  • Мнения: 1 952

Ше ти правиме ли кичури Mr. Green

Вторник 19.30 имам свободен час Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 418
Боята не покрива кичурите,защото липсват пигменти.
Когато се направи препигментация боята не пада.
Освен това след блондора се слага препарат,който
спира действието му,иначе отгоре каквото и да
сложиш ще падне.Така че,който е решил да си прави
кичури-да го направи.Модерно е - все още.

Общи условия

Активация на акаунт