Терзанията на МОФ

  • 3 838
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Благодаря за съветите и за споделените мисли и опити.

То аз не съм сама в тази ситуация де. Баща му също се е хванал за главата, особенно сега тези последните няколко дни.
Мисля си, дали няма да е добре това дете да го заведем на психолог. Честно... откачам.
Сега седи и се дере в детската стая и то за нищо. Не смея да припаря до него... от страх да не ме удари (представете си). Туй Вожда на Червенокожите пасти да яде пред това дето ние си го имаме в къщи.

Обичам го, не го мразя. Искам да му помогна, да съм му близка... но не ми дава да го сторя. Искам да сме едно семейство, но с неговите нервни кризи (баш на такива ми изглеждат) ме е страх, че ще събера багажа и беж да ни няма.

Има прекрасен баща, самият той е хубаво дете... ама... защо е такъв...

В началото си мислехме, че е защото той се дели между 3 къщи (нашата, тази на баща му и тази на майка му). Нанесохме се под един покрив... ама продължава. То че и мойте двамата хубостника си имат своите недъзи (па за мойте да не говорим Wink), имат си ги, но това надвишава позволеното. Да има как да го запиша, да чуете и видите какво е, ще ми повярвате.

Не искам да звуча като злата мащеха (то май на такава ви се виждам), само търся съвет и упора.

P.S.
Спря да реве. Отивам да видя какво е положението.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
има различни методи на възпитание
и аз имам приятели дето децата им - ако трябва да седя стях в една стая повече от 10 мин - ще избягам
разбирам те
не е лошо да идете ВСИЧКИ на психолога - детски - да ви види заедно и да прецени как да помогнете на детето
явно наистина му е много трудно...и явно може и да не се справите сами -а с три деца /аз моите две скоро ще удуша/ - не знам как би могла ти
моя искрен съвет - бе зда се обиждаш - е че щом ти минават такива мисли в главата - най-добре го направи

особено на запад това наистина е помощ - а не както в Бг  - едва ли не освидетелстване на детето щом е ходило на психолог! тук се търси такъв само ако човека е за 4-ти км...

# 17
  • Мнения: 1 559
А ,да си дойдем на думата,защо все се навъртам из тоя форум Whistling.Въпреки,че синчето на моя мъж не ме обижда,защото знае ,че номерата му при мен не вървят,и баща му прави каквото кажа(и стои винаги зад мен Peace).
Ами със сигурност съм сигурна,че майка му му промива малкото мозъче,колкото и да прилича на светица Sick.И да ти кажа,ако си малко по строга с него,май ще спечелиш повече,ако му вървиш само по гайдата,така ще те върти на малкия си пръст и пак ще си винаги лошата ooooh!.
Не съм сигурна обаче ,че детенце ,разбира наистина какво става,прекалено е малък,да навлезе в ситуацията,затова просто не му обръщай внимание,и не взимай много на сериозно думите му(все още).
Успех  bouquet

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
А ,да си дойдем на думата,защо все се навъртам из тоя форум Whistling.Въпреки,че синчето на моя мъж не ме обижда,защото знае ,че номерата му при мен не вървят,и баща му прави каквото кажа(и стои винаги зад мен Peace).
Ами със сигурност съм сигурна,че майка му му промива малкото мозъче,колкото и да прилича на светица Sick.И да ти кажа,ако си малко по строга с него,май ще спечелиш повече,ако му вървиш само по гайдата,така ще те върти на малкия си пръст и пак ще си винаги лошата ooooh!.
Не съм сигурна обаче ,че детенце ,разбира наистина какво става,прекалено е малък,да навлезе в ситуацията,затова просто не му обръщай внимание,и не взимай много на сериозно думите му(все още).
Успех  bouquet

не знам за твоята ситуация ама защо си мислиш че майката го настройва??? аз сега като се замисля - ще гледам да настроя детето ти така че най-малко да страда - което не вкл конфронтация с новата жена на бившия, нали?
а аз обичам детето си и не бих си позволила поради моите чувства - то да страда
вярно мога на момнти - както и сега да си изпусна нервите - но съм убедена, че интереса на детето ми ще надделее - като в притчата за цар Соломон и двете майки........

# 19
  • Мнения: 3 634
Наде, преди половин година имахме една малка случка в бара с точно тази майка и на точно това дете (за моят "син" и неговата майка става дума).

Арту (така се казва шушона ни) стои при майка си от четрвъртък до понеделник всяка втора седмица. Логично е, че ако една майка вижда детето си рядко (е, таз нашата мама не го вижда чак толова рядко... за 2 седмици Арту е с нас общо 9 дни, а с майка си 5 дни) то тя не би тръгнала да се вейка с новият си мъж по локалните кръчми... Е, нашта мама беше направила точно това, а и ние бяхме тръгнали на кръчма, та хоп... насадихме се точно в тази в която бяха и те.
Каквото последва беше последното което исках да видя... госпожата дойде на нашата маса, заплаши с бой една наша приятелка и след това се развика, коя е тази която живее в еди кой си блок и е майка на еди кое си дете? (Сиреч... за мен ставаше дума)... и се разкрещя, да сме стояли на далече от сина й... и какво мъж ми бил направил на това дете? и други подобни... След това отидоха двамата с моя мъж да говорят от вън пред кръчмата... и му налетя на бой. Беше го хванала за врата и го душеше. Не знам какво щеше да стане ако нейният мъж и неговата майка не се бяха намесили...

Та виждаш ли, Наде... ревността е велико нещо. Може би го наговаря от ревност ли, от що ли. Защото тя иска той (Арту) да живее постоянно с нея, но за нейно съжаление, преди година и половина районният съд е присъдил детето на мъж ми, защото 1) Тя и нейният мъж обичат да си посръбват (мъж й е признал пред социални работници, че пие всеки ден, а тук на това му казват алкохолизъм) и 2) Тя не може да си овладее омразата и характера й е на побойница. Това са и мой наблюдения, но не мисля да я правя на мой кръвен враг. Това дете ако ще живее заедно с мен, ще бъде и възпитавано от мене, както и от нея. За това и бих искала да имаме добри отношения, за да можем да го отгледаме това дете.

Аз, колкото и да ми тежеше и болеше когато моят бивш хубостник се омъжи за оназ (вие може и да си спомняте с какви епитети я наричах), вече се отървах от омразата и ревността и с новата госпожа дори си чатим по МСН от време на време. Ми така ми... децата ми ходят (по два три пъти в годината, ма пак ходят) при нея, няма да я мразя я... ма не я и харесвам де... Та мисълта ми е, че на децата никога не съм им казала лоша дума за нея (бащата съм го плюла доста де). Та за доброто на децата, един вид...

Ма олях се пак... Та исках, Наде, само да ти кажа защо мисля, че тя може би го наговаря против мене.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
щом имаш такива наблюдения и въз основа на опр неща дори съда е решил че не би било добре детето да е при нея... уви може и да си права

# 21
  • Мнения: 1 559
Оф МОФ-че и наща е същата овца.С тази разлика,че има 3-ма мъже(така ми казва синът и).Какви истории правеше,искаше да ме убива,щяла да направи така,че да родя мъртво бебе(когато бях бременна)...и това го казва на свекърва ми.Абе страшна работа беше.Сега малко поутихна,ама това е щото не идва тя да си води сина,а мъжът ми отива да го вземе.Аз съм и забранила да ми припарва до вратата. Naughty
Та така,малкият идва тук...ама е мн странен,става страшно двуличен,но ще го стягам скоро....миналата седмица имахме малко разправии,и той трябва да разбере ,че няма да идва тук само заради подаръците.Ще види подарък сега ,на кукуво лято.Повече нищо няма да му се купува.
Трябват ти много нерви,за да се справиш със ситуацията.Най важното е мъжът да е зад теб,и да те подкрепя в решенията ти.А не да заема страна на детето,защото ако стане така,това малко човече ще ти се качи на главата.

# 22
  • Мнения: 920
А хич не им е лесно и на децата в тези ситуации.

# 23
  • Мнения: 3 634


А хич не им е лесно и на децата в тези ситуации.

И защото не им е лесно, та дайте да им дадем да се качат на главите ни. Така ли?

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
МОФчинка, честит ИД! Да си жива и здрава   bouquet

Не ми е позната "материята"... ама само да спомена. И аз имам син на 3г. и половина. И виждам и чувам как и на кого говори... не може да им се вярва все още на нищо.
Разбира се, може майка му да го наговаря п/в теб. За жалост, ако е така, нищо не можеш да сториш.

Абе я си гледай животя и децата и си свиркай  Hug Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 3 634
Шани, мерси... той мина де... Гледам си живота, ма не ми се гледа като мен ме гледат на криво (и когато си мислят, че аз не виждам, забърсват по някой и друг юмрук в щерката ми или й отнемат играчката).

За другите... Името ми е Гергана, та за това и имен ден имах на 6 май.

# 26
  • Мнения: 920


А хич не им е лесно и на децата в тези ситуации.

И защото не им е лесно, та дайте да им дадем да се качат на главите ни. Така ли?

Ако ще си говорим така, мога да кажа - Защо се хвана на хорото? Да не мислиш, че всичко е цветя и рози.

И не, най-малко да ни се качат на главите. А да ги разберем. Ако майка му му обяснява колко си лоша?!
И как може да се сравняваш с 3год. дете.


Сигурна съм, че повече ти харесва да ти казват колко си добра и права и колко ужасно е хлапето и майка му. но може пък аз да съм по-полезна.

# 27
  • Мнения: X

Та така,малкият идва тук...ама е мн странен,става страшно двуличен,но ще го стягам скоро....миналата седмица имахме малко разправии,и той трябва да разбере ,че няма да идва тук само заради подаръците.Ще види подарък сега ,на кукуво лято.Повече нищо няма да му се купува.
Трябват ти много нерви,за да се справиш със ситуацията.Най важното е мъжът да е зад теб,и да те подкрепя в решенията ти.А не да заема страна на детето,защото ако стане така,това малко човече ще ти се качи на главата.

Оф ooooh!това ми стигаше, за да се кача на метлата!
Ами за да идва детето само за подаръците,явно нищо друго не получава.Децата усещат,когато не са желани.А това ,че става двуличен,говори още по-лошо.Той наистина не те приема за близка.А по думите ти съдя,че за това си виновна ти.Как така,ти ще кажеше,дали да му купува баща му нещо или не?Извинявай,ама много ми падна в очите!
 Моф, това и аз съм го чела някъде.че детето ако ти каже какво чувства, спрямо тебе,значи те има за близка.Лошо е, ако има лицемерно отношение към тебе.Както е при Меган.Но ти явно си минала по "трънливия" път на бившата,и си деликатна с детето.Абе с две думи:знаеш как е и не мразиш детето.Напротив!Търсиш начин,питаш,как да се справиш!За което ти казвам:Браво  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 809
Та така,малкият идва тук...ама е мн странен,става страшно двуличен,но ще го стягам скоро....миналата седмица имахме малко разправии,и той трябва да разбере ,че няма да идва тук само заради подаръците.Ще види подарък сега ,на кукуво лято.Повече нищо няма да му се купува.

Ако трябва да съм искрена,ако чуя подобно нещо за моето дете от жената на бившия....и...ще стана много лоша /меко казано/ Twisted Evil
Истината е,че на никого в подобна ситуация не е лесно.Но ние като големи и зрели хора трябва да помогнем на децата,а не да им се заканваме:Ще видиш...кукуво лято и от сорта.Поведението на децата си има причина и тя трябва да бъде разбрана,в противен случай ситуацията се усложнява.Иска се търпение и такт,а не грубости и закани!!!!

# 29
  • Мнения: 920
Та така,малкият идва тук...ама е мн странен,става страшно двуличен,но ще го стягам скоро....миналата седмица имахме малко разправии,и той трябва да разбере ,че няма да идва тук само заради подаръците.Ще види подарък сега ,на кукуво лято.Повече нищо няма да му се купува.

Ако трябва да съм искрена,ако чуя подобно нещо за моето дете от жената на бившия....и...ще стана много лоша /меко казано/ Twisted Evil
Истината е,че на никого в подобна ситуация не е лесно.Но ние като големи и зрели хора трябва да помогнем на децата,а не да им се заканваме:Ще видиш...кукуво лято и от сорта.Поведението на децата си има причина и тя трябва да бъде разбрана,в противен случай ситуацията се усложнява.Иска се търпение и такт,а не грубости и закани!!!!



най-нормално е другата да се опитва да го спечели с подаръци. И няма лошо.

Как да не е двуличен- има 2 майки. какво ли му е на горкото дете.
А бе, как пък една тема не видях за децата.  Първа срещу втора, децата ужасни, лошо възпитани, първата - кошмар, втората - да не говорим.

Общи условия

Активация на акаунт