Аптеките по вашите места как работят?

  • 4 310
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
обикновено работат до 22.00
аспирин, панадол и подобни има дори в малките магазинчета. около нас има (на най-много 10 мин пеша) поне 5-6 аптеки. 2 са денонощтни...

# 16
  • Мнения: 3 804
при нас работят до 22.45-23 ,7 дни в седмицата а отделно си има и денонощни

# 17
  • Мнения: 382
А при нас през седмицата всички магазини работят до 18ч. само тези за храна до 20ч. В събота всички до 16ч. а за храна да 18ч. В недела пада бомба.Никой никъде не работи...даже и за целия град има само един дежурен лекар ,който ако ти изпише лекарство то ще е Paracet,а това всеки го има в къщи то тук е като аспирина.

# 18
  • Мнения: 3 098
Тук са по следният на4ин:
от понеделник до петък са от 9.00 до 14.00 и от 17.00 до 20.30 4аса.В събота са до 13.30 или 14.00 4аса.
Във Валенсия има доста деноноЩни аптеки,които работят и по празници.Разпръснати са из целия град,така 4е е удобно.
Отделно от самата аптека,която е най_близо до местоживеенето,могат да се вземат списания,в които има график,ден по ден за вси4ки дежурни аптеки.
На самите аптеки отвън са изнесени табла с тази информация.

# 19
  • Мнения: 11 315
Лис, Биба, това за таксата явно не важи за всички провинции.
Досега не ми се е случвало да плащам тия 2,50 и сега като ви чета се пуля.
Нямате ли си информационни вестници, където пише коя аптека кога е дежурна? Докторите не ви ли казват коя е дежурната? На нас даже ни дават инструкции коя е по-близката и как се стига дотам. Неколкократно ми се е случвало да търся и нощно и уикендско време услугите на дежурни лекари и аптеки, но не е болка за умиране при нас.

# 20
  • Мнения: 3 880
Лис, Биба, това за таксата явно не важи за всички провинции.
Досега не ми се е случвало да плащам тия 2,50 и сега като ви чета се пуля.
Нямате ли си информационни вестници, където пише коя аптека кога е дежурна? Докторите не ви ли казват коя е дежурната?
E казват докторите и упътват учтиво, а и във вестника пише, ама това не прави аптеката по-близко Wink
Вечке, това с Нотдийнстцушлага няма общо с бундесланда. Или не си усетила, че са ти дръпнали още 2,50 или вашия аптекар е супер благороден някакъв, защото това е разрешено със закон. Аз досега не съм улучвала на такъв Sad
Цитат
§6 Notdienst
Bei der Inanspruchnahme während der allgemeinen Ladenschlusszeiten gemäß § 3 Abs. 1 des Gesetzes
über den Ladenschluss können die Apotheken einen zusätzlichen Betrag von 2,50 Euro einschließlich
Umsatzsteuer berechnen.

# 21
  • Мнения: 1 536
Май гръцките аптекари бият рекорда по мързел.
Понеделник,сряда от 8.30 до 14.00 часа,
вторник,четвъртък и петък  8.30 до 14.00  и   17.00 до 20.00 часа,събота и неделя не работят!
Има и дежурни аптеки,разбира се....
Купуваш вестник,проучваш къде се намира,хващаш някой с кола,щото са си бая големи кварталите и не можеш да ги обходиш пеша.Направо такова чудо никаде го няма! #Cussing out
Думи нямам!

# 22
  • Мнения: 11 315
Лис, Биба, това за таксата явно не важи за всички провинции.
Досега не ми се е случвало да плащам тия 2,50 и сега като ви чета се пуля.
Нямате ли си информационни вестници, където пише коя аптека кога е дежурна? Докторите не ви ли казват коя е дежурната?
E казват докторите и упътват учтиво, а и във вестника пише, ама това не прави аптеката по-близко Wink
Вечке, това с Нотдийнстцушлага няма общо с бундесланда. Или не си усетила, че са ти дръпнали още 2,50 или вашия аптекар е супер благороден някакъв, защото това е разрешено със закон. Аз досега не съм улучвала на такъв Sad
Цитат
§6 Notdienst
Bei der Inanspruchnahme während der allgemeinen Ladenschlusszeiten gemäß § 3 Abs. 1 des Gesetzes
über den Ladenschluss können die Apotheken einen zusätzlichen Betrag von 2,50 Euro einschließlich
Umsatzsteuer berechnen.
Ама как няма да усетя, нали детските са безплатни. Аз за мен на спешен лекар почти не съм била.
Затова така се озверих като го прочетох.
Откога е влязло в сила това чудо - дело на Шмидтката ли е? newsm78
Последно съм ползвала нотдийнст миналата зима (март 2006).

# 23
  • Мнения: 1 238
Тук до аптеката не може6 да припари6  Grinning Grinning Grinning Grinning По4ти вси4ко е с рецепта. Е, разбира се аспирина е без. Ина4е обикновенно затварят в 17.00 4аса. Има и деноно6тни, които взимат малко по- скъпо, не си спомням колко то4но. Но деноно6тните аптеки не са във всеки град.

# 24
здравейте Hugаз съм в Белгия,тук аптеките работят от сутринта(не знам точно от колко)но на обед  затвярят в 12:30ч.отварят следобед В 13:30ч.и вечер чак до 19ч.,събота до обед,неделя затворено,но на всяка една аптека пише адреса на дежурната.свободно се вземат аспирини,сиропи...както в бг,а вече антибиотици и др. с рецепта.

# 25
  • Мнения: 1 817
При нас аптеките в квартала, който е централен (!) затварят в 18 часа, а събота  дори в 13 часа  Laughing . Имаме си сигурно 3-4 аптеки в целия град, които работят до 20 часа  Peace . А само на нашата улица имаме 5 аптеки. Как оцеляват финансово не знам  newsm78 ...
Обаче най-якото е, че ако си супер болен и искаш нещо по-силно от аспирин, не ти дават без рецепта. Обаче с бг рецепта дават каквото си поискаш!  Hug
 

# 26
  • Мнения: 1 380
до 22 часа и то само late night pharmacy.Останалите затварят в 19 часа. Панадол, стрепсилс и т.н може да се купят и от супермаркетите.Има няколко 24 часови.

Общи условия

Активация на акаунт