Неговите родители не одобряват..връзка с разведена с дете

  • 7 034
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ви момичета.... !! Wink Радвам се открих този форум - друго си е като си поговори човек с някого!! Не смятам да се предавам - бях толкова нещастна в брака си - мисля че трябва да си даваме шанса да бъдем щастливи!!! В тази връзка съм щастлива - в интерес на истината за 1 година това са първите облаци които се появиха - той засега не показва разлика в поведението си - дано любовта му да е силна....Това си една проверка......Дано всичко да е ок. И все пак ме е яд на това скапано и лицемерно общество!  #2gunfire

# 16
  • Мнения: X
Аз неведнъж тука съм казвала, че моите родители в такава ситуация не съм никак сигурна как биха реагирали.  newsm78 При всички случаи няма да са възхитени.  Thinking А за това, че е проверка - си много права, дето се вика сега ако застане на твоя страна и те подкрепи и тн. ще знаеш още веднъж, че на него можеш да разчиташ, нали? Тука скоро имаше една подобна тема, ако се разтърсиш ще я намериш бързо - мисля, че Диони имаше подобни проблеми.

# 17
  • Мнения: 1 732
Не обременявам никиго с отглеждането на детето..
И какво значи "не обременявам никого"? Гаджето ти като детето е наоколо се прави че го няма ли?

Извинявай, ама да го изхвърли ли детето?
При това той доброволно се е съгласил на такъв тип връзка.
Отглежда го тя, храни го, облича го, издържа го. Не разчита на него за финансова помощ.
Така не го обременява.
Какво повече да направи?  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
  
casiopea абсолютно си права -
а последната ми тема за това беше - Докога да търпя родителите му да се правят, че дъщеря ми не съществува?  
мисля, че това е линка, ако не е нека модераторите го оправят  Blush
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169491.0

Мира, не се отчайвай и не прехвърляй негативити от тази ситуация върху мъжът си. Пишеш, че за 1 година -това е първото облаче - значи горе главата и си знай цената.
Според мен с приятелите му лесно можеш да се справиш - просто го обърни на майтап в не тяхна полза. В една подобна ситуация бях попаднала, където определени хора от обкръжението на моя мъж реагираха - "Ауууу, ама тя и детет ли има, ле ле е е е Ужас, ама той е луд да се занимава с нея, щом тя има дете. Лелееее да си вземе жена "втора употреба". Кротко им обясних, че просто той е доста по умен от тях и затова е избрал мен, защото вижда, че мога да се справя с едно дете, а и съм се доказала, а те кво тепърва ще си избират жени които да се "упражняват и учат" върху техните деца.
Може да ти звучи грозно - изказването ми, но имаше поразяващ ефект  Wink (а аз ефект исках - за да спрат приказките)
Виж с родителите е доста по сложно, понякога отчайващо, понякога обнадеждаващо - аз още се боря, но и  нямам намерение да се отказвам.
Щом тримата се чувствате добре заедно - значи си заслужава да се бориш за Вас тримата.

# 19
Благодаря !!!!
Мисля че бурята едва сега започва и ще трябва да съм готова. Не мисля да си променям поведението. В карайна сметка все отнякъде трябва да се започне промяната на това закостеняло мнение че разведените са втора ръка. а мъжете който са с тях са глупаци.. - " Гледай я ти как го омота....да й гледа детето..".Какво толкова страшно има в тези деца ?? Детенце - най хубавото нещо на света!!!!!!!!!!!!! Напротив това са едни истински и достойни мъже готови да поемат отговорност!!! А не като останалата част  - на по 30 години живеят при родителите си и мама глади и сервира... ...

# 20
  • Мнения: 1 425
...
 Не разчита на него за финансова помощ.
Така не го обременява.
...
Имаше една тема - парите ли за най-важното? Кой ли я пусна?  Thinking
Още повече че ако станат семейство (формално или неформално) бащата със сигурност ще трябва да поеме и финансова отговорност за това дете. Иначе как? Ако си имат и друго дете ще ги делят на "твоето" и "нашето"?
Та няма какво да се прави детето - освен да се гледа и да се възпитава. И възпитанието трябва да го поеме и мъжа - поне според мен. Аз друг начин на съжителство не мога да си представя - така че детето определено е фактор и то важен.

Напротив това са едни истински и достойни мъже готови да поемат отговорност!!! А не като останалата част  - на по 30 години живеят при родителите си и мама глади и сервира... ...
Понякога са глупаци, понякога са достойни мъже, всеки си знае.
Също така - много от "останалата част" не живеят при родителите си Simple Smile

# 21
  • Мнения: 161
Цитат
Щом не искаш теб да те съдат - и ти не съди прекалено остро жените, на които се е наложило да оставят децата си. Само те си знаят колко им е струвало това. Те втора ръка ли са според теб?

Хайде да не ми четеш постовете като дяволя евнгелието, моля, ядосвам се на манталитета жените, които полагат усилия да си гледат сами децата, да ги наричат "мършоядки" и категорично не одобрявам сталинския подход "няма дете, няма проблем",  не осъждам никого, но ми е трудно да го приема, защото познавам 2 (две) жени, които просто избраха по-лесния начин, зарязаха си децата точно като парцал, с мотива, че така ще "хванат" по-добра партия.

Цитат
Второ, за човек който претендира за много либерален и отворен

Не претендирам да съм "либерална" камо ли пък  "отворена", ако имаш конкретен пример за мой пост, в който го твърдя - дай да го видя и ще се извиня публично за тия ми неверни твърдения, в противен случай май изпадаш в  дребнаво заяждане.
 
Цитат
доста простотии си написала

Това, че един пост съдържа простотии, си личи още в началото му, ако не ти харесват простотиите ми - не ги чети.  

Цитат
То не бяха измекяри, не бяха ненормални роднини, бесове те хващали, на физическа агресия те избивало.

Ами съжалявам, че не ти харесват изразните ми средства, ама ... пак бих ги нарекла така ...

Цитат
Те със сигурност си имат причини.
Е то и убийците си имат причини, ама това прави ли ги по-малко убийци  newsm78

P.S. Благодаря за пространния анализ на поста ми Laughing

@ mirra_mirra
дано роднините преодолеят предразсъдъците си  bouquet





Последна редакция: пн, 07 май 2007, 18:21 от Stun

# 22
  • Мнения: 1 425
Хайде да не ми четеш постовете като дяволя евнгелието, моля, ядосвам се на манталитета жените, които полагат усилия да си гледат сами децата, да ги наричат "мършоядки" и категорично не одобрявам сталинския подход "няма дете, няма проблем",  не осъждам никого, но ми е трудно да го приема, защото познавам 2 (две) жени, които просто избраха по-лесния начин, зарязаха си децата точно като парцал, с мотива, че така ще "хванат" по-добра партия.
Не виждам с какво си по-добра от хората които наричат самотните майки "мършоядки". И ти достатъчно обиди си написала.
Дали одобряваш сталинския подход - няма значение. Реалността показва, че е верен дори и да не ти харесва. В частност и твоите писания също показват, че често има проблеми когато има деца, а другия път е по-лесен.
Ти не приемаш едно - другите не приемат друго. Всеки си има неговата истина. Отново не виждам разликата между вас.
А твоите 2 (две) жени има шанс и да са прави.

Не претендирам да съм "либерална" камо ли пък  "отворена", ако имаш конкретен пример за мой пост, в който го твърдя - дай да го видя и ще се извиня публично за тия ми неверни твърдения, в противен случай май изпадаш в  дребнаво заяждане.
Ами не знам. Аз като наричам някой глупак претендирам да съм по-умен от него. Ти като наричаш хората егоисти, ненормални и измекяри явно смяташ че си по-добра от тях не е ли така? Не е задължително да го напишеш директно за да се подразбира.


За изразните средства - казах - твоите са като "техните". На мен не ми пречи. И чета всичко независимо дали ми харесва или не. Просто коментирам че са еднакви.

Е то и убийците си имат причини, ама това прави ли ги по-малко убийци  newsm78
Да - някои случай дори и убииците са оправдани. Но всъщност сравнението е доста некоректно и подвеждащо. Какво точно лошо са направили тези хора? При това толкова лошо че да ги сравниш с убийци?


P.S. Благодаря за пространния анализ на поста ми Laughing

Моля - пак заповядай. Пантер е винаги насреща.

PS. Лично аз 100 пъти предпочитам разведена пред жена която си е оставила детето в дом. Жена която е родила дете и го е оставила в дом е глупава и безотговорна във висша степен и със много слаб майчински инстинкт (в 90% от случаите). И тъй като аз не вярвам, че хората се променят - такава жена по-далеч от мен.
Разбира се има го момента че такова нещо е много трудно да се разбере. Понякога невъзможно.

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 18:32 от Panther

# 23
  • Мнения: 2 327
Подхода на Сталин може и да е верен, но е малко краен мисля. Не можем да избием всички, които не са ни удобни...
В крайна сметка родителите не са пряко засегнати, няма те да живеят с това дете, а сина им(в случая). И както всички претендирате всеки си има право на личен избор. Човека е решил, че я иска тая жена, не виждам защо те трябва да се месят, независимо какво им е мнението. Става въпрос за нечий чужд живот. Да - могат да кажат какво мислят, но никой не е длъжен да се съобрази. Налагането на мнението на всяка цена никога не е довело до нещо добро. Натякването още по-малко.
Общественото мнение го оставям настрана...

# 24
  • Мнения: 1 425
Подхода на Сталин може и да е верен, но е малко краен мисля. Не можем да избием всички, които не са ни удобни...
Ти ми дай един автомат и повечко патрони и после седи и гледай  Twisted Evil

И сега сериозно:

В крайна сметка родителите не са пряко засегнати, няма те да живеят с това дете, а сина им(в случая). И както всички претендирате всеки си има право на личен избор. Човека е решил, че я иска тая жена, не виждам защо те трябва да се месят, независимо какво им е мнението. Става въпрос за нечий чужд живот. Да - могат да кажат какво мислят, но никой не е длъжен да се съобрази. Налагането на мнението на всяка цена никога не е довело до нещо добро. Натякването още по-малко.
Общественото мнение го оставям настрана...
Родителите не са пряко засегнати, но е пряко засегнат синът им. Няма нужда човек да е пряко засегнат за да се реши да заеме позиция по някой въпрос, особено когато въпроса засяга роднина или приятел. За правото на личен избор си права. Трябва да се месят пак защото им е син. И става дума за живота на сина им.
Никой нищо не е длъжен - това е ясно. Налагането - зависи от човека.

За хора които твърдят, че децата им са "център на вселената", "най-важното на земята" и прочие и прочие много лесно отказвате правото на родителите да имат мнение за живота на сина си.

# 25
  • Мнения: 1 732
...
 Не разчита на него за финансова помощ.
Така не го обременява.
...
Имаше една тема - парите ли за най-важното? Кой ли я пусна?  Thinking

Аз я пуснах, аз!  Mr. Green
Добре де, аз пак не разбрах какво предлагаш по отношение на детето - да го убием ли, да го изхвърлим ли или пък просто да го "забравим" на някоя гара?  Thinking
Та да не нарушаваме душевния комфорт на родителите на сина, защото те са го отгледали и именно като такива имат право да му се месят в живота. Имат право да не искат такава парясница, да не искат синът им да се грижи и възпитава чуждо дете. Амаха  Sick

# 26
  • Мнения: 1 425
Аз я пуснах, аз!  Mr. Green
Добре де, аз пак не разбрах какво предлагаш по отношение на детето - да го убием ли, да го изхвърлим ли или пък просто да го "забравим" на някоя гара?  Thinking
Нищо не предлагам по отношение на детето. Просто казвам, че един човек (дори и малък) е фактор, който има значение. Какво трябва да се прави с детето - трябва да решат хората които са го създали. Както неколкократно ми беше казано - "това не е е моя работа".

Та да не нарушаваме душевния комфорт на родителите на сина, защото те са го отгледали и именно като такива имат право да му се месят в живота. Имат право да не искат такава парясница, да не искат синът им да се грижи и възпитава чуждо дете. Амаха  Sick
Имат право да искат - да. Имат право да му кажат - да. Друг въпрос е той какво ще реши.

# 27
  • Мнения: 1 425
И още нещо, моите уважения към мъжа (засега). Не знам дали е глупак или достоен човек, но поне може да носи отговорност.  Peace

# 28
  • Мнения: 624
Абе каво си им се вързала на акъла на тия хора, и мома да беше пак може ше да не те харесат и пак щяха да ти намерят "кусур" ,ако човека до тебе не се вълнува мн. от мама и тате кво ти пука .....пък и ти ако си по-хитра направи така ,че да дистанцираш тия хора та да не се пречкат много из краката ти.
Човек един живот живее /де да знам може и да се преражда Mr. Green/  така ,че го живей с кеф ,не се съобразявай много............./сега чакам някой да ми скочи и да ми каже ква съм чума/.

# 29
  • Мнения: 161
Цитат
Ами не знам.

Лоша работа, щом и ти не знаеш.  Rolling Eyes
Едно е да спориш и да се упражняваш в реторика върху принципни тези, друго е да имаш конкретен случай пред очите си и да гледаш как "загрижени роднини" буквално смачкват като валяци една жена и децата й.
Измекярско е да живееш с една жена повече от две години и накрая да си събереш тайно багажа и да оставиш  бележка - не е в мой интерес връзката ни да продължи (т.е. мама и тати ми дават апартамент ако обещая да не поддържам връзка с теб).
Не е нормално да разиграваш антични трагедии да припадаш и да виеш на умряло пред осталите роднини, както и да организираш цялата рода да бойкотира жената с която сина ти живее и войната с нея да се превърне в целта на живота ти. 
Егоизъм е да не се съобразиш с желанието на детето - вече голям мъж и да се налагаш със всички сили и средства да стане така както ТИ искаш, без да се съобразяваш кого и как нараняваш.


Общи условия

Активация на акаунт