Неговите родители не одобряват..връзка с разведена с дете

  • 7 056
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 493

@mirra - мерси, всяка любов е хубаво нещо. И Пантер не бяга от отговорности. Просто си прави хубава сметка като ги поема.

Значи си правиш сметка и за любовта -  кога и в кого да се влюбиш ???  newsm78
браво на теб - дано си влюбиш /без да си си направил сметката/ в  някоя пантерка с две три малки малки пантерчета около нея и тогава ще стане като приказката на д-р Спок. Но понеже ти деца не си гледал,  но си експерт в областа сигурно я знаеш, нали ....
Та да ти я припомня - Спок казва - Преди да имам деца, имах 3 3333333 теории за отглеждането и възпитанието на децата, сега имам три деца и ...... нито една теория."

# 91
  • София
  • Мнения: 4 493
Дай боже нещата да тръгнат към добро.  Пък и най - вероятно им трябва време да свикнат с мисълта. Не казвам че не е необичайно, но не е и чак толкова страшно  ....! Та така - да се надяваме че като ме опознаят ще си променят мнението... ..
Ще си  променят мнението постепенно, когато видят, че си нормален, отговорен човек, който обича синът им и обожава детето си.
Търпение и успех

# 92
  • Мнения: 1 425
Еййй днес всички само любов ми пожелават. Еми, мерси - чул ви господ Wink

# 93
  • Мнения: 161
@ Panter сега разбрах защо ми се получава някакво раздвояване при тебе - ти си едновременно и несъгласния родител и мъжа, който преценява трезво дали може да се нагърби с отговорностите в едно такова съжителство (малко ролята на свеки не я докарваш  обаче - прекалено си спокоен и рационален  Mr. Green)
Прав си, че в една връзка задължително трябва да се преценят най-вече минусите и да се отчетата евентуалните проблеми, които стоят пред нея.

@Каси, не съм изпадала в подобно положение, но преди години доста се нагледах на изпълнения по такъв повод и уви, толерантността бе "приоритет" само за едната страна. Не ми се иска да нахъсвам mirra_mirra, срещу роднините на мъжа й, за това й пожелавам и търпение в разумни граници  Wink 

# 94
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мили мои, един мъж има туи и явно си личи , че жените нещо не разбираме мъжете...както и те нас
я успокойте страстите
и стига с тия "дано и ти"
то това може да застигне всекиго...вкл и нашите деца
казват "не пожелавай това дето не искаш да те стигне"
а определено Пантер просто излага своето мнение - с надеждата, че ако е прав и някой от вас го чуе и това й помогне - ще е полезен
съмнявам се, че си чеше клавиатурата само да ви ядосва?!

# 95
  • Мнения: 624
абе защо само мислите че нещата опират за родителите до това "какво ще си кажат хората"???
аз пък мисля, че въпроса е - моето момче дали би искало СВОИ деца и дал би могло да си ги позволи /като една бъдеща свеки-меки/!


А защо бе хора си мислите че двама души се събират заедно само и само за да имат и да искат деца........аз примерно не искам и никой не може да ми го наложи ,мъжа ми го знае и дума не обелва .Имама право да си изживея своя живот нали така .........


аз не бих жертвала личното си право да имам деца на мястото на мъжа ти - много се извинявам, но е така. освен ако той така или иначе не може да има свои
нормално е да искаш свои деца. ти имаш нали? е представи си да не можеше никога да имаш....

от всички пример които съм чела и чула - мисля си, че няма начин човек да се бори с това мнение - остава само времето и мъжа до него упорито и търпеливо да работят в негова полза

ХЕ ХЕ ХЕ - Аз не желая да имам деца ,няма никакви пречки да имам ,но не искам ,избора си е мой. Хората не се събират заедно за да се родят деца непременно -това си е мноооого погрешно , хората може да имат и еднакви интереси и т.н. и това да ги свързва.
И ако не можех никога да имам какво бре .........голямо чудо има си начивн и в тоя случай института на осиновяването го познавам мн. добре !
Времето мила моя работи обаче в моя полза по причина ,че аз така съм си решила  избора е мой и никой не може да накара някой да ражда въпрос на личен избор е.
Имаше една друга тема за една жена решила да роди трето -избора беше неин ,каквото реши това ще бъде и това ще е правилното ,я си спомни как почти вс. и говореха за противозачатъчни и др. подобни.
Познавам мн. хора скл. брак само ,защото жената забременяла и после са ми клиенти по разводите ,познай защо ,защото просто нямат допирни точки и т.н.

Така ,че на жената задала въпроса бих и казала същото ,което написах в първия си пост,а дали ще има други деца или няма да има си е абсолютно нейно право и ние тука нямаме никакво право да и даваме наставления в тая посока.

# 96
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
донна2 не ставаше въпржожс за твоя избор, а този на мъжа ти
това конкретно в твоя случай

а за жената - аз не видях някой да я напътсва дали да има деца лии не
казах само, че може нейните чбъдещи свекър и свекърва да се опасяват, че тя има твоите желания
аз не бих искала сина ми АКО може да има свое дете - да се откаже от такова поради нежеланието на някой да му родии щото той вече си имал! това за мен е  егоистично - ако сина ми иска дете...вече е др въпроса ако НЕ МОЖЕ да има - независимо поради мъжки или женски фактор- това вече се нарича съдба
та така погледнато излагах просто един от многото страхове, които могат ЕВНТЕУЛНО а споходят майката и бащата
не ги оправдавам - давам др гледна точка

# 97
  • Мнения: 624
Не мисля ,че това са страхове на майката и бащата ,а манталитет и то доста разпространен за жалост.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 177
И аз искам да вметна нещо по темата. Нещо сходно се случи в моето семейство. Брат ми се влюби преди 2 години в разведена жена с дете на 6 години, 10 години по-голяма от него. Като казвам влюби, имам предвид не сексуална връзка, а любов. Познайте какво стана. Родителите ми откачиха в буквалния смисъл на думата. Иначе са страхотни, широкоскроени, модерни хора. Майка ми започна да вдига кръвно, да пие хапчета, не можеше да спи. Не защото жената имаше дете, а защото тя не искаше и не можеше да си представи, че сина й няма да създаде собствено семейство, а ще влезе в нечие чуждо, ще решава чужди проблеми. Това беше обяснението й, когато я призовах да бъде по-толерантна. Краят на историята ще го спестя.

# 99
  • Мнения: 1 425
Дай боже нещата да тръгнат към добро.  Пък и най - вероятно им трябва време да свикнат с мисълта. Не казвам че не е необичайно, но не е и чак толкова страшно  ....! Та така - да се надяваме че като ме опознаят ще си променят мнението... ..
Искрено ти пожелавам да стане така.  Peace

# 100
  • Мнения: 1 615
Ама нали все пак нещата опират до това какво ще реши съответният мъж, а не какво се иска на майка му?!
Що за кеф е да виждаш, че синът ти е нещастен с жена без минало, която му е родила дете, вместо да е щастлив с такава, която не е?! Толкова хора приемат "чуждите" деца (отвратително определелние) за свои и имат спокоен и нормален живот, въпреки някои роднински неодобрения.
Мой братовчед се събрал с по-възрастна жена с дете. Забравих дали се бяха оженили. Не сме близки, виждала съм го веднъж, когато бяхме деца. Знам историята от майка си, която случайно срещнала неговата, и тя й се ОПЛАКАЛА (!)
И така, бащата на детето не се интересувал особено от бившето си семейство. И братовчед ми си поел всички ангажименти на баща на "чуждото" дете. И до тук "ужасът" на родата е бил достатъчен. Обаче, жената да вземе да се разболее от рак и да умре. И той, представете си, взел, че осиновил детето! Ужас, ужас, ви казвам...
Само казах на майка ми: "Ето това е братовчед, когото наистина бих искала да познавах по-добре". Тя май не ме разбра...

# 101
  • Мнения: X
Е не го спестявай де..... хич не обичам така... "Искам да ти кажа нещо ама май няма да ти го кажа"  newsm78
Така че бързо давай края на историята.

# 102
По въпроса за раждането на второ дете - много ясно че бих родила и второ, но малко ме е страх ако трябва да бъда честна. Страх ме е да се доверя...все още.. Искам повече сигурност. Емоционална имам предвид. Че първия път се доверих и ето какво стана. Е не е задължително всички да са лоши, но нали знаете "Парен каша духа" ))

# 103
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По въпроса за раждането на второ дете - много ясно че бих родила и второ, но малко ме е страх ако трябва да бъда честна. Страх ме е да се доверя...все още.. Искам повече сигурност. Емоционална имам предвид. Че първия път се доверих и ето какво стана. Е не е задължително всички да са лоши, но нали знаете "Парен каша духа" ))

мила, постовете не са за това дали искаш
а дали твоите бъдещи свекър и свекърва така да ги наречем са склонни да се опасяват че ти може да не искаш...или чме материалното ви положение може да не ви позволи...
иначе всяко решение - и да имаш и да нямаш - са си твое право!

# 104
Те много добре знаят какво ми е материалното положение - абсолютно независима съм и с жилище и с доходи. Мога и 3 деца да издържам. Синът им също. Парите не са проблема в случая... Както и да е .... Ще се надявам и ще се моля всичко да е наред!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт