Беб4ето ми си има ,,приятел,,....

  • 3 930
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
И при нас беше така, но без рев. До към третия месец, може и малко след това, все гледаше на определено място на тавана. Като почвах да я храня и изведнъж спираше и се заглеждаше там и никаква реакция, нито продължаваше да яде, нито правеше нещо. Стоеше си така и само гледа. И аз почнах да си мисля разни работи и все оглеждах тавана като луда. Мислех да не е някаква сянка, знам ли? Но няма сянка.
Дано да отмине, че е много неприятно. при мен и без рев ме побиваха тръпки.
Не смятам, че педиатъра ще ти даде някакъв конкретен отговор, дори не знам дали ще те разбере!

# 16
  • Мнения: 230
Сигурно има нещо в тия тавани защото при нас е подобна ситуацията. Бебо е на три месеца и щом се събуди забожда поглед в тавана и започва да го оглежда, ама ви казвам разглежда го с интерес, набръчкал чело и си говори на неговия език, върти главичка. На подобна инспекция са подложени всички тавани у нас, както и у бабите. Всички тези тавани са абсолютно бели. Не гледа лампите, а РАЗГЛЕЖДА таваните. Аз самата, аи бабите също, сме гледали след него нагоре, ама какво си вижда само той знае. Поне си махнахме паяжинките. Надявам се бебенцето ти да се успокои и ти също, бебенцата усещат на сто процента когато мама е притеснена и ако ти в такъв момент го успокоиш и му попееш нещата постепенно ще се уталожат. Надявам се да съм ти била полезна, както казва мъжа ми - бебоците не ги дават с упътване. Да са ни живи и здрави.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз бих прегледала за полтъргайсти  Mr. Green

Стига, де, не е нормално да се шашкате от такива неща!

# 18
  • Мнения: 9 050
И моя дребосък е така. Вече е почти на 8 месеца и продължава да го прави. Не мисля, че е притеснително. Ще го израсте. Нормално е. На тази възраст бебетата са особено чувствителни. С развиването на останалите сетива - слух, подобряване на зрението и т.н. това " шесто чувство" отслабва и дори се изгубва.

# 19
  • Мнения: 2 427
Ами явно им се привиждат разни неща.Аз като бях малка например,някои шарки на тапетите или на килима ми се виждаха като лица с очи и други такива,нали знаеш...детско въображение.
И синът ми се държи по същият начин.Доста е страшничко,признавам си,но това е положението.Теодор не плаче,но гледа с видим интерес,говори му на това "нещо",усмихва се...не съм го забелязала да е изплашен.
Аз много вярвам в някои неща и това което винаги си мисля по повод на това е че наистина"Неведоми са пътищата Божии".Има толкова неща които ние хората не можем да видим и да усетим.Тук по нашите географски ширини казват че когато новородено се смэ го прави,защото го целува Ангел.Знае ли човек...толкова просто устроени сме че не можем да дадем категоричен отговор на тези въпроси. Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Кой знае... Твърди се, че децата виждат неща, които ние не виждаме. Възможно е да е така. Моят син също понякога се втренчваше в някаква точка, все едно гледа нещо, а като му проследя погледа - аз нищо не виждам. Отмина с времето, вече гледа само "материални" неща Laughing

# 21
  • Мнения: 9 050
Бях чела нещо, което по принцип е в страни от нещата, на които вярвам. Но имаше една статия, в която се обясняваше, че децата, докато им е отворена фонтанелата, имат връзка с космоса и виждат невидими за нас неща.
Даже не помня къде съм го чела. Ще се поразровя да го потърся. Но...кой знае, може пък да е вярно.
Когато малкия беше по - малък, вечер преди да заспи беше много нервен - върти се, скимти, драска ме по лицето. И изведнъж заспива. Мъжът ми се шегуваше, че от космоса го изключват. А той точно така внезапно заспиваше. Все едно някой му е дръпнал шалтера.  Laughing
Това малко в страни от темата, за да се разсееш и да не се притесняваш толкова.

# 22
  • Мнения: 2 401
И мойто бебе си има една такава точка, накоято по-скоро се кефи. Мисля, че всички бебета го правят.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моят съвет е да зака4иш над леглото й пеещи играчки, които да гледа и да я разсейват....

# 24
  • Мнения: 750
Закачете играчки на тавана и следете реакцията.Пиши за реакциите на бебчо защото темета е много интересна.
Мила...зака4ила съм и пееща игра4ка над леглото,там като е се кроти и сие радва на игра4ката!Но легне ли на спалнята.....ела ни виж Confused!

# 25
  • Мнения: 750
Така както го описваш, аз лично бих се шашнала също.
Предложението ми е малко трудоемко, но пък за да не виждаш страх в очите на детето ти си заслужава усилията - пребоядисайте тавана. И не в един цвят, а тип "мозайка" - в два или три различни цвята, които хармонират с цялостната обстановка на обзавеждането ви. Виждала съм го у едни приятели - много е ефектно и красиво, в списания и из нета също съм го виждала, но в момента не ми се рови за линкове.
Успех!
Немога да пребоядисам тавана....!Ще се местим другият месец в друг апартамент!Там дано нещата се променят!
Инъ4е идеята ти е добра  Peace!
  bouquet

# 26
  • Мнения: 750
Аз колкото съм страхлива, щях да помисля, че вижда полтъргайст или дух... Embarassed Мъжът ми гледа такива страхотии по тв, че ми настръхват косите и само дето не халюцинирам след това...Дано като се преместите свърши това  Peace
Ох,какво мислиш си мисля аз в този момент....макар,4е не и го показвам...пея и,говоря и нежно да я разсея...но,все едно 4е не съм там,тя не ме вижда!Там си гледа и това е!
Странно ми е!
През дена ,му,, се радва!
Ве4ер се плаши от ,,него,,!
       

      Благодаря ви моми4ета....ще се опитам да се успокоя,макар 4е казвам ви...плаша се!
      Такава ми е тъжни4ка и уплашена...сърцето ми се къса!И спалнята е по4ти неизползваема!Не влизаме там през дена,само като си лягаме....се запо4ва!
     
     

# 27
  • Мнения: 2 723
Ние на тавана сме си залепили светещи звездички, синът ми от бебе много обича да ги гледа.
Опитай Peace

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ох, тръпки ме побиха направо...
Защо не пробваш да кърмиш другаде вечер - в друга стая например?

# 29
  • Мнения: 1 364
Залепи на тавана светещи звездички и луна.

Общи условия

Активация на акаунт