В отбора на Гергьовските пюренца!

  • 1 381
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
До 6-7 месеца синът ми предпочиташе само готови пюрета.Давах на Хип и Гербер, защото тях си харесваше- в тях никога нищи не съм добавяла. След това започна да предпочита домашно приготвени. В тях не съм слагала захар никога, а след 10 месец започнах да слагам съвсем малко сол. Сега е на кухня и ми се струва, че там доста овкусяват храната.

# 16
  • Мнения: 4 447
това,което ще ви напиша съм го чела в "хранене  на бебето" на Л.Трифонова.Захранвам децата си според българските стандарти-доколкото те ми позволяват.Сол в домашно приготвените пюрета не се слага до 1г. ,но 1 ч.л. захар и 1 ч.л. краве масло се слага-според рецептите в книгата.също,не се препоръчва преди 8-м.възраст да се дават домашно приготвени пюрета.само в краен случай.аз лично смесвам,защото беба не харесва готовите ,а явно захарта в моите я примамва.смятам с течение на времето-малко по малко -да я премахна.но,когато не иска иначе,какво?!в готовите пюрета не се добавя нищо,но,когато четох съдържанието на някои,видях,че нямат мляко.а само плодово или само зеленчуково пюре не могат да заместят ядене,според книгата,за която ви писах.затова аз в тези без мляко добавям 30 мл. АМ.
а относно това кои пюрета са хубави,мисля,че всяко дете харесва различни пюрета.дъщеря ми например харесва само "Ганчев"/продавачката каза,че малко деца ги ядят/ с тези смески,за които ви казвам,че и правя.пробвах Сънвал,Бебевита и т.н.вече не ги помня.

И аз я имам тая книжка и хич не я харесвам. Там много от нещата саси чиста проба манипулажция - ПР Wink

# 17
  • Мнения: 2 331
anche_mamche,кое е манипулативно?не съм я чела като книга,а като речник-търся това,което ме интересува.та затова те питам.аз съм доволна от прочетеното.включително що се отнася до захранването.мисля,че много мами захранват след 6-м. възраст,защото така правят "американците" и защото е модерно.аз пробвах захранване в 4 м.,не стана.спрях.пробвах в 5-ти и се получи.не мисля,че за моята беба е рано.ако имаше проблеми,бих го направила по-късно.та,така ,де,кое не и харесваш на книжката,че аз си гледам дечицата по тази авторка?

# 18
  • Мнения: 27 524
И аз я имам тая книжка и хич не я харесвам.

И аз я имах. Стигнах до половината и я изхвърлих  Tired

# 19
  • Мнения: 2 331
защо ,бе,момичета.всички казвате,че не я харесвате,ама никой конкретно не казва какво.аз гледам най-вече схемите за хранене и навиците,които трябва да придобиват децата.освен че малко са надвишени очакванията за физическите възможности на бебоците,друг кусур не намирам.забравих да кажа,че съм привърженик на идеята за захранване след 4м.,защото,според мен,мамите се хранят много неправилно по време на кърмене.а за цигари и кафета да не говорим.за захранване след 6 м. бих се замислила,само при хранене на бебето с АМ.
та,какво не ви харесва в книгата ,питах  Simple Smile Simple Smile Simple Smile ?

# 20
  • Мнения: 4 447
anche_mamche,кое е манипулативно?не съм я чела като книга,а като речник-търся това,което ме интересува.та затова те питам.аз съм доволна от прочетеното.включително що се отнася до захранването.мисля,че много мами захранват след 6-м. възраст,защото така правят "американците" и защото е модерно.аз пробвах захранване в 4 м.,не стана.спрях.пробвах в 5-ти и се получи.не мисля,че за моята беба е рано.ако имаше проблеми,бих го направила по-късно.та,така ,де,кое не и харесваш на книжката,че аз си гледам дечицата по тази авторка?

Ами не съм за ранното захранване, това първо. И далеееееч съм от истината,че ще правя нещо детето си само,защото е модерно.Това е ВЯРНАТА посока според мен. Второ, изречението,че не е хубаво да се дават домашни пюрета,защото не било хич хубаво,само може да се перефразира: "Не правете домашни пюрета-купувайте готови"- трябва ли да обяснявам още? Или пък киселото мляко,което е заквасено на 50 градуса температуера (примерно) е най-доброто за малко то ви 5м дете,защото съдържа това,това и това, заквасено еди си как и ти виждаш отзад в рекламите - кисело мляко "Детски кът" и сиказваш - опааа, ето го нащо мляко,ще купувам от него вече. Както казах, книжката е едно ПР изделие за всички изделия на пазара. Фактът, че отзад има отделено завидно количество страници за реклама, още веднъж потвърждава думите ми. Бях ли достатъчно изчерпателна? Hug

# 21
  • Мнения: 4 447
защо ,бе,момичета.всички казвате,че не я харесвате,ама никой конкретно не казва какво.аз гледам най-вече схемите за хранене и навиците,които трябва да придобиват децата.освен че малко са надвишени очакванията за физическите възможности на бебоците,друг кусур не намирам.забравих да кажа,че съм привърженик на идеята за захранване след 4м.,защото,според мен,мамите се хранят много неправилно по време на кърмене.а за цигари и кафета да не говорим.за захранване след 6 м. бих се замислила,само при хранене на бебето с АМ.
та,какво не ви харесва в книгата ,питах  Simple Smile Simple Smile Simple Smile ?

Ккаво значи мамите се хранят неправилно?? Твоето дете от всички майки,които кърмят ли суче Shocked newsm78?? Дай да не си говорим глупости. Ако ти си се хранила добре и не си пушила,пила и т.н.,какво значение имат другите?? #Crazy

И аз нямаше да захраня на 5м,ако не ми беше спряла кърмата на 4м.  Cry

# 22
  • Мнения: 3 886
Ядеме всички но без ХИП много гадни-поне за нас.наи много харесваме на Овко и още една марка но не се сещам как беше.Но общо  всето сме яли и продължаваме да ядеме много рядко  готови тоест само събота и неделя примерно.За сол  не е редно дори в готовите и за захар зъщо сам против и двете може след 3 г Peace.Ам слагах само в първите 2 пюрета защото и бяха гъсти и не искаше без млеко.Повече не съм и не бих слагала Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
та,какво не ви харесва в книгата ,питах  Simple Smile Simple Smile Simple Smile ?

Заради твърденията й, че след 2-3-ти месец не бива да проъдлжаваме да храним детето през нощта.   Погрешно!
Заради препоръките й за даване на плодов сок през 2-рия месец.   Погрешно!
Заради препоръките й да даваме жълтък от 5-тия месец.   Погрешно!
Заради препоръките й да даваме месо и риба от 6-ти месец.   Погрешно!
Заради черен дроб през 6-ти месец! Карантия на малко дете...  ooooh!   Погрешно!
Заради препроъките й да не се дава кисело мляко само до 6-тия месец.   Погрешно!

Да не продължавам, смятам, че е достатъчно...

# 24
  • Мнения: 4 447
та,какво не ви харесва в книгата ,питах  Simple Smile Simple Smile Simple Smile ?

Заради твърденията й, че след 2-3-ти месец не бива да проъдлжаваме да храним детето през нощта.   Погрешно!
Заради препоръките й за даване на плодов сок през 2-рия месец.   Погрешно!
Заради препоръките й да даваме жълтък от 5-тия месец.   Погрешно!
Заради препоръките й да даваме месо и риба от 6-ти месец.   Погрешно!
Заради черен дроб през 6-ти месец! Карантия на малко дете...  ooooh!   Погрешно!
Заради препроъките й да не се дава кисело мляко само до 6-тия месец.   Погрешно!

Да не продължавам, смятам, че е достатъчно...



 Peace Peace Peace

# 25
  • Мнения: 2 331
anche_mamche ,Блонди ,благодаря!вече разбрах какво имате предвид.за мен книгата беше добър ориентир и като съобразих нуждите на децата ми,мисля ,че се получи добро съчетание.
а,относно това как се храня и какви здравословни навици имам,няма да обяснявам.говоря наистина по принцип,понеже смятам,че много мами защитават идеята за късно захранване заради модни тенденции,защото в същото време пушат,пият кафе и хиляди други вредни неща.погледнете из детските паркове само.не го приемайте лично!беше само статистика.и не мисля,че говоря глупости.просто споделям мнение.да,детето ми не суче от всички кърмещи...но пак казвам,говорех по принцип.а ,другите в случая имат значение,защото става въпрос за книга,обхващаща храненето на детето по принцип,а не за моето дете.исках само да ми кажете какво не ви харесва в книгата,за да го имам предвид,понеже аз гледам децата си по нея и педиатъра ни също-казва ми същите неща.
отново ви благодаря за споделените мнения!

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 23:54 от sholio2000

Общи условия

Активация на акаунт