Carow Alt : Eating in the Raw

  • 8 044
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Утре ще я потърся, интересна книга. Благодаря

# 31
  • Мнения: 3 453
ZIMA Невероятна си миличка!Благодаря ти много , че така ни помагаш! Hug  bouquet

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Само избутвам темата!
ZiMa синтезирай ни още малко материал! Всички разчитаме на теб. Това което си превела много ме заинтригува.
Искам още....

# 33
  • Мнения: 1 817
Aз обещах вчера да пусна още материал  Blush . Обаче бях на 1 концерт и се прибрах след полунощ  Wink . Така че като се прибера довечера в къщи, ви пускам още за четене  Naughty ! Извинявам се, че малко бавно действам, но времето напоследък все не ми стига  CrazyHug

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Извинявам се, че малко бавно действам, но времето напоследък все не ми стига  CrazyHug
Не се притеснявай, че е бавно или че има правописни грешки... Ние сме благодарни, че въобще се занимаваш с това Wink Когато смогнеш, не се ангажирай с определено време Hug

# 35
  • Мнения: 1 817
Глава 4 : Какво е суровоядство?
Моето мото за храните е следното – по-живата, прясна, органична, несготвена храна е по-добра!
-   Облъчването
Готвенето не е единственото нещо, което убива храната. В днешно време много храни (без да ни бъде казано) биват унищожавани. Храна, която е облъчвана, не е сготвена в буквалния смисъл на думата, но е била третирана с химикали. Има 3 вида технологии как да бъдат третирани храните. Едната е с кобалт или целзий. Другата пуска високоенергийни електрони в храната. Трвтата е с ултравиолетови лъчи. И трите вида облъчване убиват хранителните вещества в храните, от които ние се нуждаем. Аз лично не употребявам таква храна.
-   Консерванти
В същност, зелените салати са наблъскани с консерванти като сулфидите, които да ги подържат хрупкави, зелени и свежи. Те от готварска гледна точка са сурови. Но те могат да предизвикат натравяне или алергични реакции при по-чувствителните хора.
Аз искам да се храня със сурова храна, която все още е жива!
Консервираната храна също не е сурова. Тя много често съдържа консерванти.
-   Пестициди
Свежо подържаната храна, напръскана с пестициди или отгледана в почва с такива вещества е може би сурова от гледна точка на това, че не е сготвена, но тя също е далеч от идеалната за един суровоядец храна.
Що се отнася до генно-модифицираната храна – повечето европейски държави не я внасят от Америка, защото те са осъзнали здрасловните рискове, които тя крие.
-   Прясната храна
Още преди векове хората са се опитвали да консервират храните, за да не бъдат зависими от различните сезони. Така са измислени хладилника, камерата и вакуумирането – трите най-добри варианта за максимално дълго запазване на храна. Но не всички тези методи са добри за всяка храна. Ние можем да замразим банан и да го запазим дълго време, но някога опитвали ли сте да изядете 1 размразен банан? Повярвайте ми, това определено не е едно от най-вкусните неща.
Като основно правило при суровоядството според д-р Брандтли важи – ако не можеш да откриеш 10те най-важни продукта, които купуваш в крайните витрини в супермаркета, там, където се намират пресните продукти, суровото месо и риба, значи не купуваш сурови продукти!
-   Неготвената храна
Ако млякото е пастьоризирано, то не е сурово. И макар че повечето супермаркети предлагат голям избор на сирена и кашкавали, ще ви се наложи да прекарате доста време в търсене на такива от непастьоризирано мляко.
Консервираната храна не е сурова. Рибата тон в консерва не е сурова. Забравете консервираните зеленчуци! Макра и много да приличат на сурови, те не са!
Пушената риба също не е сурова! Процесът на опушване на месото е готвене.
Температурата определя дали една храна е сурова или сготвена.
-   Смесената храна
Много храни, предлагани в суши ресторантите, са сурови. Но сушито само по себи си е смесена храна. То се състои от сурови морски дарове, но и от сварен ориз. Не искам да кажа, че не е редно да ядете никаква готвена храна, но ядейки суши, трябва да сте на ясно, че ядете смесена храна!
-   Вегатарианци, веганци и суровоядци
Когато хората чуят, че съм суровоядка, си мислят, че съм вегетарианка. Не съм! Вярно е, че все повече избягвам да ям месо, но се храня с яйца, млеяни продукти и малко сурова риба, ако намеря.
Много суровоядци са и вегетарианци, но и много са не само вегетарианци, а дори веганци. Веганската диета изключва всички храни от животински произход. Това значи никакви яйца, никакви млечни продукти, а понякога дори и никакъв мед.

# 36
  • Мнения: 1 817
Напитки

Yashin´s passion fruit drink
Един ден експериментирах да направя напитка, която е подходяща при суровоядството. Приятелят ми влезе в кухнята и хвърли бърз поглед на напитката. И попита дали може да добави това-онова към нея. Резултатът е кръстен на него.

За 3 порции
1 лимон на парченца, обелен и почистен от семки
1 нарязана и почистена круша
10 прясно замразени ягоди
2 банана
90мл ябълков сок (пресен, непастьоризиран)
10 кубчета лед
Всички плодове се пасират докато се получи сок и се добавя леда.

Almond nur milk
За 3-5 порции
1 чаша покълнали бадеми или покълнали ядки по ваш избор
3-4 чаши минерална вода
1 с.л. мед
Пасирайте покълналите ядки и водата докато се получи течна смес. Прецедете през цедка и добавете меда.

Тоо easy (cheater´s) almond nut milk
За 1 порция
2 с.л. сурово бадемово масло
1 с.л. суров мед
1 чаша минерална вода
Всички суставки се пасират като водата се добавя по малко, за да се постигне желаната гъстотоа на напитката.

Fresh peach lemonade
Идеално за лятно тържество
За 1 кана
3 обелени и почистени от семки лимони
0,5 чаша суров мед
1 или 2 праскови без костилките
4 чаши минерална вода
Всичко се пасира до получаването на течна смес. Добавят се няколко кубчета лед и отново се пасира.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 686

Браво ZiMa взе ми ума....
 Последната рецепта много ми хареса

# 38
  • Мнения: 1 817

Браво ZiMa взе ми ума....
 Последната рецепта много ми хареса

Благодаря ти, мила!   bouquet  bouquet
Ама не ме четкайте толкова де  LaughingHug

# 39
  • Мнения: 6 958
ZiMa харесаха ми рецептите за напитките  Peace Ти къде се загуби не съм те виждала отдавна сякаш из темите ни  Rolling Eyes

# 40
  • У дома
  • Мнения: 1 741
ZiMa, и аз я започнах, но съм в началото на книгата. Кажи кои рецепти да поема, за да не е всичко на твой гръб.
За мен началото може да се обобщи с две думи - яжте "organic" , което си и го знаем, но не е на всеки по джоба, особено ако се яде на корем, както тя казва.

# 41
  • Мнения: 1 817
ZiMa, и аз я започнах, но съм в началото на книгата. Кажи кои рецепти да поема, за да не е всичко на твой гръб.
За мен началото може да се обобщи с две думи - яжте "organic" , което си и го знаем, но не е на всеки по джоба, особено ако се яде на корем, както тя казва.
Страхотно, Хотмамо!  Hug Аз съм превела само първите 4 напитки. Ако искаш, поеми останалите рецепти, които са в книгата и страничките за покълването на семената и ядките. Ако искаш, можеш да поемеш и последната глава - Често задавани въпроси. Така няма да се засечем в четенето и превода, пък девойките тук ще имат превода по-скоро  Wink . Ако пък искаш да преведеш други неща, казвай! На мен ми е все едно какво ще превеждам  Laughing ! Много ти благодаря, че ще ми помогнеш!   bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • У дома
  • Мнения: 1 741
ZiMa, едва ли ще съм бърза, но ще се постарая!!

# 43
  • Мнения: 1 817
Хот мама, не се притеснявай! Когато и колкото успееш. И аз не съм много бърза, но то изисква време, няма как! Аз, ако случайно съм по-бърза, ще ти пусна на лични съобщение. Благодаря ти много!   bouquet  bouquet

# 44
  • Мнения: 323
Записвам се да чета темата. Много ме интересува. Почти съм суровоядка вече, но и аз като Рени не мога без шоколад. Затова давам цяла седмица само плодове, зеленчуци и ядки и после се възнаграждавам блажено с едни шоколад  Joy Joy Joy

ZiMa, браво на теб   bouquet

А някой знае ли откъде можем да си купим тази книжка  newsm78  
 

Общи условия

Активация на акаунт