Пластика на влагалище

  • 36 524
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
При мен си е наложително, има доста неща за корекция, но такава мистериозност витае около тази операция, че все още не съм наясно дали ползите превишават рисковете..................

# 16
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Мога да споделя опита на майка ми, на нея и направиха операция, защото имаше чудовищно смъкване на органите и почти не можеше да се стиска да не се изпусне. Първо се опитаха да я оправят с нещо, което мисля се казваше "песар", което се слага във влагалището и поддържа смъкването, но при нея не помогна. Оперираха я, но за съжаление трябваше да й изрежат всичко, въпреки, че вече не е в детеродна възраст. Възстановяването е малко тежко - около месец, въпреки че при по-млад човек би трябвало да е  по-бързо и по-леко. Разбира се след това трябва пазене - да не се вдига тежко известно време, но след операцията се чувства много по-добре и вече не се изпуска. Това което ми каза майка ми е, че съжалява че е чакала толкова години, а не си е направила операцията по-рано. Така, че ако наистина се налага операция е добре да се направи възможно най-бързо, за да няма усложнения след време.   bouquet

# 17
  • Мнения: 534
На майка ми и правих пластика,защото имаше някакви образувания и се съмняваха да не са ракови.
Искаха да й изрежат цялата матка,но на 38 години да влезе в критическата беше малко кофти и затова й направиха
пластика.Лежа в болница една седмица,беше с катетър,но сега (да чукна на дърво) е добре и не се оплаква.
Оперираха я в Света София-бившата Тина Киркова.

# 18
  • Мнения: 47 983
мисля че говорите за различни гинекологични операции newsm78пластиката според мен не е свързана с ракови или други образовувания, а е след родови и др травми на влагалището и се налага от дискомфорт и изпускане , и аз се интересувам от странични ефекти и ако някой може да препоръча лекар?

# 19
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
 
мисля че говорите за различни гинекологични операции newsm78пластиката според мен не е свързана с ракови или други образовувания, а е след родови и др травми на влагалището и се налага от дискомфорт и изпускане , и аз се интересувам от странични ефекти и ако някой може да препоръча лекар?

да, права си точно така е. В  случая на моята майка това е следродово смъкване, но не е оправено навреме и се е получило още по-голямо отпускане и се е усложнило с времето. За съжаление не мога да кажа името на доктора, но я оперираха в Шейново и е сравнително доволна.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, имам няколко въпроса към вас.
При мен има такова изпускане при спортуване, свързано с интензивно движение - тичане примерно. При кихане - не.
Другото, което усещам е че когато съм стояла дълго време права усещам някаква , как да го определя, нещо като тежест в дъното на влагалището. Нещо като лека болка или като умора там.
Това дали са един вид първи симптоми за смъкващи се органи или е все още много рано след раждането за такива съмнения?
Като пояснение искам да кажа, че ми е второ раждане, като при първото не съм имала нито епизиотомия, нито шевове, нито някакви подобни свързани с болки проблеми. Второто ми раждане /преди месец и половина/ беше много тежко, с пълна епизиотомия, прекалено дълго протекло /с много напъни/ и завършило с форцепс /ако това има значение/.
Извинете за прекалените подробности, но предполагам че са от значение, за отговорите на въпросите ми.

# 21
  • Мнения: 3 506
Вивиан, от една страна твърде малко време е минало след раждането ти, особено след като е било толкова травматично. Рано е да може да се прецени. Даже си мисля, че ти е рано за интензивно движение - почакай поне още месец-два. От друга страна е твърде вероятно едно такова раждане да доведе до такива проблеми, така че ако видиш, че след някой и друг месец нещата не се оправят, имай си едно на ум. Моето първо раждане беше подобно и имам ужасно много поражения, вкл. дискутираните в тази тема.

# 22
  • Мнения: 47 983
момичета, сетих се да споделя с вас, че след първото ми раждане(на голямо бебе-4650 , и с епизиотомия) ме пратиха в поликлиниката на рехабилитация-специални упражнения, и имаше доста голям ефект, за тези които смятат че имат лека форма на смъкване е много подходящо! освен това трябва да се избягва всякакво вдигане на тежко!

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Мария, благодаря ти, ще го имам в предвид Peace

Мамаваси, за тази рехабилитация трябва ли направление или се ходи на частно? Кажи малко повече, моля Hug

# 24
  • Мнения: 47 983
имах направление за гинеколог, там ми установиха смъкването и ме пратиха на рехабилитацията- в нашата поликлиника има рехабилитация(нагревки, ЛФК, масажи и др)за 22 поликлиника става въпрос, с направление не се плаща нищо, за 10 дни е, т.е. 10 ходения, може да не са всеки ден, а напрмер 2 седмично,по около 30-40 миути и може да се вземе продължение от още 5 дни
аз бях много доволна, упражненията са различни, за укрепване на тазовото дъно, след това е добре да се правят поне някои в къщи, но... Embarassed

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти!  bouquet
Ще се поинтересувам, задължително по въпроса Hug
А относно стягането на мускулатурата имаха ли ефект? В смисъл за ширината на влагалището питам? Embarassed
/Извини ме за интимният въпрос, ако ти е неудобно, не отговаряй/

# 26
  • Мнения: 47 983
няма проблем, все пак и това е част от дискомфорта на смъкването  ooooh!
ами честно казано, ефект имаше , но аз оттогава също много правя и упражнението на кегел със стягане на влаг. мускули, а за изпускането определено имаше ефект...макар че при мен то е в слаба степен, но имам една тежест долу, не точно болка, та въобще тези упражнения определено помагат Peace
моя приятелка завърши рехабилитация, с нея веднъж споделих за този проблем, и тя ми каза, че ако се правят реовно упражнения се подобрява значително смъкването и операцията може да се отложи с години или въобще да се избегне, де да знам дали е така, аз от както свърши курса почти никое упражнение не правя Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти за отговора Hug
Аз също се стрема по някалко пъти да правя упражнения като стягам и разпускам мускула /не знам това ли са на Кегел/.

# 28
  • Мнения: 3 506
mamavassi, благодарности и от мен Hug и аз да попитам - като казваш упражнения имаш предвид кегел или има и други? аз сигурно няма да тръгна на рехабилитация, но ако има още нещо, освен кегел, което може да се прави вкъщи, бих опитала.

# 29
  • Мнения: 47 983
тези на кегел са когато свиваш все едно спираш да пишкаш, тях трябва да си ги правим задължително по колкото се може пъти всеки ден!
при рехабилитатора се правят други-като гимнастика, различни, например лягаш по гръб със свити колене и повдигаш таза нагоре, задържаш 10 секунди и пускаш...писане на цифри с крака...някои с една топка бяха...някои от тях са полезни и за корема като цяло, други са конкретно за таза, абе ако можете да отделите време поне за 3-4 процедури, за да ви ги покажат, все ще има полза Peace
на мен най-много ми хареса, че всеки път натоварването се увеличаваше, но не чувствах дискомфорт или  мускулна треска

Общи условия

Активация на акаунт