Извива се, докато го кърмя

  • 2 205
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
И аз имам същия проблем - от около месец и половина, т.ее. откакто бебо беше на три месеца.  Направо е мъчително да го кърмя - докато тече кърмага бързо е споконе, но след 3-5 минути започва да се суче, дърпа, реве и е ужасно - местя го на другата, и там бъро-бързо свършва кърмата и почва същото, пак на първата гърда, и така до безкрай издържаме 10 максимум 15 минути. И по съвет на педиатърка дохранвам с адаптирамо последните 3 хранения за деня с по 60 мл. А, да - ивинаги го къпмя и от двете гърди - едната просто не стига. Пробвах да кърмя по-често, но ефект никакъв. 

# 16
  • Мнения: 1 008
При нас като,че ли се оправят нещата,но интересното е,че от едната гърда се дърпа повече-може би и тече по-бавно?Мисля да пробвам да увелича кърмата с чай за кърмачки.И ние даваме добавки,защото не й стига,особено през деня

# 17
  • Мнения: 2 818
Благодаря на всички за съветите  Hug Ще попостя малко, пък да видим дали ще има ефект - предполагам да Simple Smile
Иначе кърмата ми му стига, твърде убедена съм в това  Mr. Green
Вчера цял ден беше доста разсъблечен и беше по-спокоен. Та може и жега да му е било Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 146
Аз също смятам, че са колики. Моята бебка по същия начин се извива докато суче и ръмжи. Интересно е, че не на всяко хранене.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 504
И ние сме така, но не всеки ден...може би наистина зависи от яденето на майката, вчера ядох зингер/изкуших се/ и днес на обяд почна да ми се огъва/но пък снощи и сутринта си цокаше добре/ и да не иска да яде....в крайна сметка я накърмих но с триста зора...а и друго което съм забелязала е, че като се огъва след това пръцка и явно я боли коремчето, но коликите ни спряха преди месец някъде..и реално незнам в крайна сметка защо го прави...принципно  се съобразявам какво ям и рядко си позволявам неподходящи храни,  но ми се е случвало пак така да прави.....

Общи условия

Активация на акаунт