избираш ли дете?

  • 4 693
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 883
Това е линк към друга тема, където обсъждахме подобни въпроси.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187188.0
По стария закон можеше при подобна ситуация, макар и не лесно, да се пребориш за детенцето, което си почувствала свое (така се случи с моя син). По новия - не знам.

# 16
  • Мнения: 286
Aз разбрах, че принципа е да не може родителя да избира детето, а самият родител да бъде избран ЗА детето. Но искам да питам друго. Да речем съм отишла 3-4-8-10 пъти на посещение в някакъв дом. Там се влюбвам в някое детенце, просто усещам връзка с него. Има ли възможност в такъв случай да осиновя точно това дете, на което съм почувствала майка (примерно) и което вече обичам?
Аз осиновявах в началото на новия закон и тогава изобщо не можеше да се припари до домовете за посещения. Не знам сега как е, но според мен не можеш да кандидатстваш за определено дете по каналния ред.

# 17
А дали няма начин да се вземе детето първоначално за отглеждане под формата на приемно семейство и в последствие в предвид възникналата привързаност да се осинови или в приемни семейства се дават само деца които не са вписани в регистъра за осиновяване?

# 18
  • Мнения: 883
Така става в Щатите и в още някои страни, но у нас  newsm78 Не знам ...  Thinking А би било хубаво да е възможно

# 19
  • Мнения: 2 084
За приемното семейство съм абсолютно сигурна, че не може да избира детето, което да настанят при него.

# 20
Ох,сигурно звуча много наивно...и съм наивна по отношение на осиновяването,но просто нищо не знам по въпроса.Също-двойки живеещи в чужбина имат ли шанс?

По принцип двойки, живеещи в чужбина имат шанс. А за чужденците от известно време се получи стагнация на възможността за осиновяване, предполагам, че покрай тези афери с продажбата на бебета (как не ги е срам да правят подобно нещо  Thinking ) . Иначе едно дете се предлага за международно осиновяване, когато е било предложено на 3 български семейства, които са отказали да го вземат. А хубавото при реалното осиновяване от чужденци е това,че те често се наемат да отглеждат и деца с увреждания, и дори в много случаи подобряването на състоянието на детето достига до пълно оздравяване  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 118
Приемната грижа няма за цел осиновяване, а само отглеждане на детето за определен срок /краткосрочен и дългосрочен/ и то регламентиран от съда, а когато този срок изтече той отново се подновява или прекратява от съда.
 #2gunfireПри приемната грижа също не може приемния родител да  избира дете, то се настанява при него от съвет към ОЗД-то.   Проучването е на същия принцип като кандидат-осиновителите, но разликата е, че преминава през обучителен курс. В заявлението е задължително да  посочи за какво дете би могъл да се грижи /пол, въэраст, етнос и увреждания/. И основната разлика с кандидат -осиновителите е, че получава месечно възнаграждение  относно възрастта и потребностите на детето.
А  децата които се дават за приемна грижат могат да бъдат вписани и в регистъра за осиновявания.
Но принципно вече  приемната грижа се отхвърля като алтернатива, тъй като прехвърлянето на дете от дом на дом и смяната на различни "майки" не влияе положително на неговото емоционално  и психическо възпитание.
Това е от мен дано да съм ви била полезна!!! smile3529

# 22
  • Мнения: 286
Aз разбрах, че принципа е да не може родителя да избира детето, а самият родител да бъде избран ЗА детето. Но искам да питам друго. Да речем съм отишла 3-4-8-10 пъти на посещение в някакъв дом. Там се влюбвам в някое детенце, просто усещам връзка с него. Има ли възможност в такъв случай да осиновя точно това дете, на което съм почувствала майка (примерно) и което вече обичам?

# 23
  • Мнения: 1 800
Сигурно е така.И да,разбира се,че е Божия воля какво ще се случи.Аз просто искам едно определено детенце-не знам защо,мисля си за него постоянно.Не защото отговаря на някакви изисквания,а...необяснимо е.
За съжаление не може. Аз преди година исках едно определено детенце така, всъщност биологичната майка се беше съгласила да се откаже от правата си(детето растеше по домовете), само ако аз го осиновя. Но ни казаха, че не може, без да могат да ни дадат ясно обяснение защо. То и аз живея извън БГ, та е още по безнадежден случай. Държавата е толкова"загрижена" за това дете сега, че окончателно расте по домовете( знаем какви са условията там) вместо да е при нас, където може да му дадем бъдеще, любов и образование.

# 24
  • Мнения: 583
Честно да ви кажа добре, че преди години осиновихме сина ни. Първо защото го взехме на 15 дни от болницата, и второ защото нямаше такова положение да ни се обадят и да ни кажат, че сме избрани за това дете. Наистина и аз след като ви чета не мога да се съглася с това, че някой има право да ви избира като родители подходящи за едно дете. Както и да е, вие врите и кипите в тези проблеми в момента, и сте запознати с правилата, но според мен тези правила не са правилни и точни защото има доста деца, които са ощетени и доста деца от български произход, които остават в домовете и никой не ги предлага в малка възраст, а и повечето такива отиват с връзки. Колкото и да говорят, че всичко е законно в нашата държава има все още такива пътечки, които са връзкарските, и не можете да ме убедите в обратното. Може да има и случаи единици, но повечето са замазване на очите. Имам позната в Закрила на детето (от месеците когато имахме проблеми със сина ни) и много сме си говорили по този въпрос ,така че има мътна вода и в осиновяванията и подходящите родители.

# 25
  • Мнения: 526
Здравей Зън-зън и от мен. През2002г и аз имах същите терзания като теб, аз съм със светла кожа а съпругът ми с по тъмна, предложеха ни тре деца в рамките на определената ни възраст която искахме. Нашето бръмбарче бе най слабото и грозничко от всички. На 1г. и един месец 7кг, но с огромни кафяви очи а ние сме със сини. То милото се влюби в баща си от пръв поглед а аз след всяко свежда не 1месец два дни в седмицата се скъсвах от рев. След първата ни среща аз знаех че това е моето грозно пате. Сега да го видиш, просто красавец и по характер прилича на съпруга ми а по приказки на мен. Пожелавам ти много смелост и късмет  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт