Почистване на мдф - врати

  • 7 598
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
странно - няма ли байц? като ги поръчвахте не избирахте ли по каталог цвят за вратите??

Нищо няма!!! #Crazy
Фирмата поставя еднакви врати на всички 120 апартамента! Не съм сигурна, какво е байц, но мисля, че е вид покритие, подобно на лаковото. Rolling Eyes
А нашите врати са си като обикновено дърво, т.е няма никакво покритие!
Май трябва да се минат с нещо, но с какво... не съм сигурна! newsm78
На цвят са много светли.

Байцът е само оцветител за дърво, а не защитно покритие. Има цветни лакове, при които не е необходимо предварително да се полага основен цвят, може и да се лакира с безцветен лак директно върху сурово дърво, така се запазва оригиналния цвят. Мисля, че вратите ти не са МДФ, щом имат вид на необработена дървесина и със сигурност ще е добре да се лакират - има матови лакове, които не лъщят, а просто импрегнират дървото, запазвайки първоначалния му изглед. Добре е за врата на баня, тъй като влага винаги има, да се мине отдолу вратата със силикон, за да не навлиза влагата и да не я раздува.

Белинда, За грубото почистване на боя и други гадории - използвай леко навлажнена микрофибърна кърпа, не знам как точно се справя, но с нея почистих перфектно дограмата, която беше омазана драстично. Първо минах със суха кърпа отгоре надолу, без въртеливи движения и обрах ужасния фин прах, който, ако замажеш с мокро, ще ти белее и ще се наложи да миеш сто пъти. После, с влажната кърпа, пак с движения отгоре надолу, без да повтарям върху измитото вече и с малко повече търкане върху петната от латекс, всичко се махна. Трябва да се пере често, за да не разнася. Тази кърпа е направо вълшебна - почиства страхотно без препарат и не надрасква. А после можеш да минеш с препарат за дърво или ламинат - за блясък.

# 16
  • Мнения: 364

Байцът е само оцветител за дърво, а не защитно покритие. Има цветни лакове, при които не е необходимо предварително да се полага основен цвят, може и да се лакира с безцветен лак директно върху сурово дърво, така се запазва оригиналния цвят. Мисля, че вратите ти не са МДФ, щом имат вид на необработена дървесина и със сигурност ще е добре да се лакират - има матови лакове, които не лъщят, а просто импрегнират дървото, запазвайки първоначалния му изглед. Добре е за врата на баня, тъй като влага винаги има, да се мине отдолу вратата със силикон, за да не навлиза влагата и да не я раздува.


Много ти благодаря за информацията и съветите!!! Hug

# 17
  • Мнения: 3 640
Да използвам темата за да попитам Опри и Пронто дали стават за почистване на ПДЧ?
Да, за ПДЧ аз използвам Pronto Antistatic.

# 18
  • Мнения: 1 655
Да, за ПДЧ аз използвам Pronto Antistatic.
Благодаря. Ще опитам и аз с него.

Общи условия

Активация на акаунт