Зима мина, пролетта дойде, лятото ЮЛСКО бебе ще ни донесе!

  • 12 605
  • 269
  •   1
Отговори
# 75
  • sf
  • Мнения: 10 225
Добро утро! днес рано-рано се оцъклих, та сега ми е едно кривоооооо  #Crazy


 borianna , лекциите на "9 месеца" все още са си във вторник и четвъртък, няма промяна.

и аз предпочитам да пия мляко от магазина в кутия, или Пършевица или Верея. мляко, продавано от някоя баба на пазара никога не бих си купила.

и да питам, имате ли лоши сънища , свързани с бебето или раждането? четох, че е нормално да се появяват, ама е много неприятно. снощи ми се случи  Cry
Цитат
А за пасенето на кравата- аз имам много зеленина и цветя в къщи, все ще измислим нещо. А и нали ще е малка кравичка... 
   а аз съм близо до парка Герена, ще поема една паша  Joy
айде лек ден!

# 76
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Добро утро!
Гоца, аз съм яла много работи като кърмех Лина - и вредни и полезни, ама нямаше кой да ме светне че не трябва и задълбочих алергията към млякото.

За стерилизатор - няма да купувам. Аз и шишета няма да купувам. Ще разчитам на своите възможности за изхранването (нали съм луда на тема кърмене). Ако се появи проблем и се наложи да стерилизирам ще изварявам в тенджера.

Ей, във вторник е стачката на гр.транспорт. Как ще ходим на лекцията  newsm78

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 523
добро утро!
това за кравичката много ме разсмя. ама да си кажа честно, то и тези кравички дето пасат из разни тучни полянки в покрайнините на София (специално) хич не им е чисто млякото ...
иначе моето лично мнение е, че ако нямаш собствено животно дето да ти дава мляко - по-дбре да пиеш от магазина ...
аз също още не съм имала контракции, но може и да не съм ги различила. друг е въпроса, че напоследък ми е доста твърд корема ...
шушонче, дано повече не ти се налага да влизаш в болница - само за раждането може!  Naughty и почивай повече!
относно течението - и аз си имам - ползвам си ежедневни превръзки - но както казвате (а и докторите казват) - това е нормално, важното е МБ да е ОК.
аз сега ви оставям, че трябва да ходя до офиса и от там пак ще съм на линия.

сега гледам за стачката - май се очертава че във вторник "ЗАПОЧВАЛА" - дали да се тълкува, че няма да е само във вторник ?!?

# 78
  • Мнения: 26
Добро утро мили мами!
tweetybaby да й е честито детенцето на твоята приятелка.

dess76 и аз последните две седмици съм в същото положение като твоето. Изведнъж ми става тежко на лъжичката, стъмня ми се пред очите, почва да ми се повръща и все едно нещо ме е нахлупило на главата. Та в такъв случай кръвното ми става 90/60.Доки каза, че е ниско за бременна жена. Попитах я от какво може да е и тя каза, че се случва често или от преяждане - в смисъл нали сега са ни по-малки стомасите, или от глад, а може и от времето. Резки смени в налягането. Посъветва ме много ама наистина много течности, предимно сладки на вкус и винаги да имам по нещо шоколадово в мен.

Winx и аз не мисля, че съм имала контракции или пък ако съм имала не съм ги познала. Joy И аз иначе усещам малка болка когато ми се пишка пък се услушвам ма мисля, че това не би трябвало да е контракция.
Хайде лек ви ден от мен.

# 79
  • sf
  • Мнения: 10 225
Цитат
Ей, във вторник е стачката на гр.транспорт. Как ще ходим на лекцията  


ох, Мими, е мен тва ме тревожи. айде таткото като закара детето до полиграфическия на градина, ще ме метне, ама ако няма време до плиска, няма как пеша да ида. има де, ама тряя да изляза от нас в 7 часа  Joy  мъка ми е , а темата ми харесва...  ох, ще го мисля
ама такси в никакъв случай няма да си хвана  Naughty   а и после прибиране  #Crazy
Цитат
сега гледам за стачката - май се очертава че във вторник "ЗАПОЧВАЛА" - дали да се тълкува, че няма да е само във вторник ?!?
ауууу, тва ме разби, аз все си викам, абе един ден ще изкараме. , ама повече  #Crazy
ама чух, че на всяка линия ще се движи по една кола , може да си чакаме на лафче по спирките  hahaha

# 80
# 81
  • sf
  • Мнения: 10 225
r0ksi, мерси за статията!

много е неприятно това, ама пък и шофиорите са си прави. като знам какви нерви хвърлят по улиците, пък взимат мизерни заплати.

хайде да се уточним за срещата на 13.05. / от колко часа и къде точно ще бъде?

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Рени ами задна ми е плацентата, ако това е от някакво значение. Те докторите тук не се наемат да кажат от какво се е получило, не твърдят че има отлепена плацента  newsm78 Но пък имаше нещо за което вчера ми светна. През последните 7-8 вечери като си спях и само мъничко да се мръдна и краката ми се схващаха ужасно. Бях чела че е недостиг на магнезий, ама аз си го пия вече 2 месеца. От къде да знам че ще ми докара това. От друга страна схващането може да е предизвикано от притискане на някой нерв  newsm78
Шушонче - лежи си в къщи и ще стигнеш до края. Приеми го от хубавата му страна - няма да се мориш по жегите на вън, като нас по-дебеличките
Милите дебелички коремчета дето ходят по топлото  Joy Аз тъкмо си бях купила панталонче за лятото и сега ще си го разхождам в къщи  hahaha
Анжела и на мен ми се искаше да дойда на лекцията  Tired

# 83
  • Мнения: 1 866
Цитат
Шушонче,стискам палци да ти е за последно.
  bouquet
Borianna,утра има лекция на Кракра и темата е преодоляване на болката в родилната зала  Simple Smile
И аз като Рени не бих си купила домашно мляко от пазара, та ако ще да е най-полезното нещо в света...само като им видя бурканчетата колко са чисти и си представям в какви условия е правено...

# 84
  • Мнения: 766
Добър ден момичета    Grinning
6u6on4eto дано нямаш вече никакви проблеми и всичко да е наред с теб и бебо   bouquet
Днес нещо не ми се пише, но ще си ви чета  Peace

# 85
  • Мнения: 521
момичета, аз съм на друга вълна, но ми се ще да ви питам за вашето мнение. Какво ще кажете за количките на Грако?
От коя седмица се започват по-честите посещения при докито?
Шушонче, ти панталончето пак ще си го носиш - ама като родиш. Тъкмо няма да ти е писнало. Аз си купих едно и вече ми се ще друго, ама ще си го нося до края на лятото - така или иначе в друга няма да се напъхам!

# 86
  • Мнения: 1 098
Благодаря ви за отговорите. Аз сега се връщам от ЖК. Бебчо си върви според седмиците, с главично прилежание. Слушаха и тоновете.
Аз да ви кажа така съм се стегнала от моята докторка, че ми е неудобно един въпрос да й задам. Но не, защото тя е направила нещо, аз съм си притеснителна и като я виждам колко е заета сърце не ми дава да я задържам с въпроси. Днес сподели, че от вчера сутринта не си е тръгвала от болницата, три жени е изродила. Знам, че трябва да се отпусна, но немога да превъзмогна себе си Embarassed А иначе тя е много мила, но аз съм си катилче Sad
По повод сънищата, незнам дали ви бях казвала, но една нощ сънувах, че раждам черен пудел #Crazy Joy
Моите посещения започват на две седмици около месец преди термина

# 87
  • Мнения: 195
Здравейте,
До сега гледах Бон Апети. Иван Звездев готвеше бебешки пюрета заедно с педиатърка от 22 ДКЦ. Беше ми интересно да гледам как се правят въпросните пюрета за захранване след 6 месечна възраст, а и изглеждаха много вкусно  Whistling
Сега ще се разровя из нета за други подобни рецепти за бебешко папане.

Междувременно попаднах на това: http://www.bebe.bg/Hranene/ot3_6.htm

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 523
за по-честите посещения - при мен започнаха от 29 седмица на 2 седмици (т.е. вече така ходя).
а от 32 или 34 мисля, че почват да слушат тоновете на бебо и това се прави 1 път седмично. на мен ще си ми ги слуша моята доки Simple Smile.

# 89
  • Мнения: 984
Аз сега съм в 32 седмица и вчера за първи път слушахме тоновете на беболинчо  Heart Eyes Страхотно изживяване е  Heart Eyes Премериха ми "талията" - 90 см., ниско кръвно и +8 кг.
Обаче докторицата я бяха извикали за спешен случай и само сестрата беше в кабинета и след 10 дни пак съм на преглед да ни огледат хубаво вече  Mr. Green

Много интересни статии сте дали за кърменето и захранването... благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт