Майско слънце вън пече, ДЕКЕМВРИЙЧЕ във коремчето расте!

  • 13 494
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
Аз съм решила да кажа чак през юни за новината в офиса. Дотогава ще стискам зъби.

Дрешките още не са ми отеснели. Есента си купих панталони с малко по-ниска талия и засега има мегдан къде да изскача шкембенцето без да ме притеснява. Иначе на килца варирам ужасно. от 80-81 до 84 - зависи от деня. Не знам как го правя този номер. Този път съм си наложила да не качвам килограми. Предния път се справих само със 17, но преди края бях 87. А сега като стартирам с толкова..... НЕ ИСКАМ ДА СТАНА 100 кила.
Но ще се подложа единствено на здравословна бремелинска диета - без да се лишавам от нищо, но в умерени количества и много плодове и зеленчуци и месо, по-малко сладкиши и т.н.
До скоро пих витамините на ХИП, но след 3-тия ден явно сокът се окислява и мирише ужасно на витамин Б някой си. И затова от вчера минах на Матерна.

От 5-6 месец ще добавя и зимафлуора, но в по-малка.

Някой проучил ли е въпроса с ЖК в шейново?

И аз съм с отрицателен резус фактор. Надявам се да нямам проблеми тази бременност, защото при миналогодишния спонтанен аборт ми забавиха много инжекцията. Иначе първата бременност нямах никакви проблеми, младежа вече по гаджета се заглежда.



Ами това от мен за днес. Приятна вечер на всички ви.

# 226
  • Мнения: 4 371
До скоро пих витамините на ХИП, но след 3-тия ден явно сокът се окислява и мирише ужасно на витамин Б някой си. И затова от вчера минах на Матерна.
В хладилника ли го държиш? Аз моя да и не ми мирише newsm78

# 227
До скоро пих витамините на ХИП, но след 3-тия ден явно сокът се окислява и мирише ужасно на витамин Б някой си. И затова от вчера минах на Матерна.
В хладилника ли го държиш? Аз моя да и не ми мирише newsm78

Винаги в хладилника. Но пък съм толкова чуствителна на миризми, че ...... може би носът ми е по-нежен. Но е факт, че след 3-4 ден и цветът му се променя. Иначе предпочитам сокче пред огромните хапчета на матерната (все едно пирон гълтам).

# 228
  • Мнения: 534
добро утро мили момичета Simple Smile
да се разпиша преди да съм я подхванала  Wink
аз ползвах малко дуфалак - препоръчаха ми го, бил добре за бременни, давали го и на кърмачки, но на мен ми е много отвратителен...той е като мед и количеството което трябва да изпия сутрин направо едва го преглъщах...а след това май нямаше кой знае какъв ефект newsm78 ползвам и шоколадчетата "Комфорт" мисля бяха от аптеката - от тях съм доволна
какво значи да уведомиш работодателя писмено, че си бременна??? не зная за такъв момент в българското трудово законодателство!!! това, че им казваме по-рано съвсем не значи, че сме длъжни! в края на крайщата като дойде време да види коремчето ще му стане ясно...и пак ще има време да намери заместник или там друго...
друг е въпроса, че има работодатели, които искат да им се играе по тяхната свирка, без да се съобразяват дали е редно или не, но действат от позиция на силата...
така, че мила dix-и не зная кой закон имаш предвид...
на всички желая лек и хубав ден Hug

# 229
  • София
  • Мнения: 5
Добро утро и от мен, бъдещи мами!Днес съм на преглед и малко се притеснявам.Днес ще видим дали сърчицето функционира нормално.И ще питам за някакви допълнителни медикаменти.Иначе засега съм на фолиева киселина и витамини за бременни.

Стискайте палци!  Heart Eyes

# 230
  • Мнения: 1
Ivalinai аз се порових малко защото все ми се струваше, че съм чела за писмено уведомяване на рзботодателя и намерих в Кодекса на труда, че все пак има такова формално задължение

Задължение за уведомяване

Чл. 313а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) (1) Бременната работничка или служителка ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2.

# 231
  • София
  • Мнения: 295
Добро утро!  Hug
Чета ви какво пишете за витамините на Хип и да ви кажа честно и на мен ми се струва, че няколко дни след като се отвори шишенцето, нещо във вкуса им се променя. Даже почна да ми става гадно, когато ги пия и всъщност 1-2 дни не съм пила. Иначе ги държа в хладилника от момента на отваряне на шишенцето, но не знам защо се получава така с вкуса им. Май ще потърся други витамини...
Лек ден на всички!

# 232
  • Мнения: 70
Здравейте момичета Simple Smile, на мен също ми прави впечатление, че не всички четат какво се пише назад  във форума, raspberry аз се записах в събота в ЖК в Шейново, цената е 320лв., може да се плаща на вноски, на кой както му е удобно, хайде приятен ден и нека да четем за напред, защото така излиза, че само се повтаряме Wink

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 09:59 от anna_nik

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 4 751
Здравейте, мамчета!
Така като чета, много малко сме тези , които не пием витамини (освен фолиева киселина).
Чета за Дуфалака и за пробемите ви с ходенето до  WC. Да ви се оплача - аз имам точно обратния проблем днес  Sick
Знаете ли при разстройство какво може да се пие?

# 234
  • Мнения: 1 210
Здравейте момичета Simple Smile, на мен също мо прави впечатление, че не всички четат какво се пише назад  във форума, raspberry аз се записах в събота в ЖК в Шейново, цената е 320лв., може да се плащя на вноски, на кой както му е удобно, хайде приятен ден и нека да четем за напред, защото така излиза, че само се повтаряме Wink

Напротив - видях какво си написала - по-скоро ме интересуваше какво включва сега - колко прегледа на УЗ, какви изследвания и т.н. Преди 5 години беше едно, сега е друго. Имаше например само 3 прегледа на УЗ, консултациите се редуват - единия път е лекар, единия акушерка и т.н.
На теб обясниха ли ти какъв минимум получаваш срещу тези пари?

# 235
  • Мнения: 1 210
Здравейте, мамчета!
Така като чета, много малко сме тези , които не пием витамини (освен фолиева киселина).
Чета за Дуфалака и за пробемите ви с ходенето до  WC. Да ви се оплача - аз имам точно обратния проблем днес  Sick
Знаете ли при разстройство какво може да се пие?

Сироп от дренки. Ентерола не се препоръчва на бременни - за Смектата не знам.

# 236
  • Мнения: 277
@ivalinai - благодаря за инфото за дуфалака, ще взема да го пробвам все пак, преди да се е спукал балона, който се е настанил в корема ми. последното ми кървене в 8 г.с. може би (това никой не може да каже със сигурност) беше причинено при неистови усилия да изхвърля боклуците от организма си и оттогава не смея да напъвам въобще. шоколадчетата сигурно няма да ми свършат работа, защото вероятно са със захар.
колкото за работодателя, моят знае преди родителите ми. първият път като прокървих и останах вкъщи 2 дни да полежа и той настояваше да му кажа защо съм ходила по спешни болници и прочие. но то не е нещо ново, защото планирането също беше споделено с него. аз съм в особено положение на позиция в чужда фирма и това беше условие още при пристигането ми тук. но при всички случаи, най-добре е да уведомите шефовете или там каквато администрация на персонала има, в писмен вид. разбира се, всичко зависи от отношенията с тях, но принципно законът ще ви защити от евентуално уволнение, само ако има писмено уведомление. то да не се случва де

# 237
  • Sofia
  • Мнения: 4 751
Anichka тоя сироп от дренки продава ли се в аптеката или някъде другаде?

# 238
  • Мнения: 1 210
Може и компот. По принцип разчитаме на бабите да го приготвят всяка есен.
Може и чай направен от сухи дренки - в билковите аптеки със сигурност има. Успех.

# 239
  • София
  • Мнения: 210
Виждам, че проблема с акането е общовалиден.  Thinking
Знам, че не е много добре да се ползват лекарства, не заради друго, а поради факта, че веднъж свикнал по този начин, на организма ще му е трудно да се регулира сам като те бъдат спрени. Ето някои изключително прости и ефективни метода: гореща вода сутрин на гладно (за по-сигурно може и с лъжица мед), череши или сини сливи; последните може да си ги вземете и сушени и да си ги сварите, като отварата също може а се пие също на гладно.
Shantal, ако не ти е супер спешно, можеш да пробваш с лимон, действа много стягащо - изцедения сок на 1-2 лимона.

Общи условия

Активация на акаунт