Има ли нужда да отслабваме,не се ли вманиачаваме?

  • 1 408
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 959
...да прави сте, че искам още и още да свалям...свиквам с новото си тегло и започва и то да не ме устройва...
РеГе, внимавай какви "уроци" даваш на Грета, защото Ти си пример за подражение на малката красавица във всички аспекти- и хранене, и отношение към себе си, и емоции! Дано все някой ден да успееш да простиш на Майчето си и да проведете дълго таеният разговор. Ще помогне!
...че полагам всекидневни грижи за да бъде тялото ми стегнато и нахранено здравословно...
kloie, а какво влагаш в здравословно хранене, просто ми е интересно, защото всеки за себе си има лична дефиниция на това понятие?! Страхотен постинг!
Химико, извинявам се за повторното "нахлуване" в темичката Ти, но ми стана интересно.

# 16
  • Мнения: 4 678
Нахлувай,нахлувай Laughing

# 17
  • Мнения: 861
Права си, Калида. Много лош пример давам на дъщеря си. Винаги ми е било мъчно, че по нищо децата не приличат на мен. Като я гледам такава слабичка, може би е хубаво, че не прилича на мен. Е, верно, че не е синеока и не се научи да чете на 5, но от друга страна от сърце й пожелавам никога да не преживее кошмара на диетите, вечните угризения за "прегрешенията". Може би постъпвам егоистично. Не съм от майките, които непрекъснато готвят и правят сладкиши и тя самата го казва (въпреки че е снизходителна  "Кога да готвиш, мамо? Ти нямаш време, нали работиш?"), но никога не насилвам децата да ядат или пък обратното да ги ограничавам.

# 18
  • София
  • Мнения: 570
Добре де,аз разбирам ,че се мъчите от диета на диета и все внимавате какво ядете!
Ами направете друго:
ЯЖТЕ КВОТО ВИ ДУША ИСКА,САМО ЧЕ ТРЪГНЕТЕ НА ФИТНЕС
И ви гарантирам ,че със спорт ще постигните много повече
отколкото с диета,при това ще си ядете квото искате. cook
Ако нямате време за спорт ,затиснете мъжа си в някой ъгъл на стаята и го накарайте
да ви вземе велоергонометър,вече има по 200 лв прилични! newsm39
С по 30 мин на ден в началото ,ще стимулирате метабилизма  си
и ще има ефект много скоро!!! smile3535

Много хора нямат време за спорт. Аз даже и 30 мин. не мога да отделя в къщи за упражнения. Сутрин излизам в 8 вечер се прибирам в 8. Детето мрънка, че е гладно, аз бързам да сготвя нещо лесно и бързо, после прибирам пране, междувременно пералнята вече е изпрала следващото пране, което трябва да простра. Сядам за вечеря капнала. Докато оправя масата и измия чиниите, обърна малко внимание на детето и то минало 23 ч.  #Crazy
Кога да спортувам. За да сваля излишните 5-6 кг. ми остава единствено да съм диета. Sad

# 19
  • Мнения: 4 678
И жена ми като теб,не искаше да вземаме кардио уреди в къщи
с твърдението ,че няма свободно време. smile3513
И тя така ,от 8 до 20 часа
В повечето случаи аз готвя,пера и чистя! newsm75 newsm79 1ironing wash hang
Но знам ,че винаги може при добро желание да се
отдели 30 мин, за велоергонометъра.
КОЙТО ИСКА НЕЩО- НАМИРА НАЧИН.КОЙТО НЕ ИСКА -СИ НАМИРА ОПРАВДАНИЕ
Сега кара почти всеки ден по 1 час!
Въртяла е дори и в 23 часа  newsm39

# 20
  • Мнения: 861
В повечето случаи аз готвя,пера и чистя! newsm75 newsm79 1ironing wash hang
Браво на теб!  smile3501 Все повече взе да ми харесваш!А за кардио мислиш ли, че кростренажорът е по-добре от велото. В къщи имам велоергометър, затова като ходя в залата разнообразявам с пътека. Но се чудя дали да не редувам и на кростренажор. А степер имам, ама обира паяжините в мазата, че ми е много скучен  Tired.

# 21
  • Мнения: 4 678
Няма значение ,че ти е скучен!Редувай уредите поне на 7 дена най-малко!
Така организма ти няма да свиква с тренировката,
а метаболизма ще бъде стресиран!

# 22
  • София
  • Мнения: 570
И жена ми като теб,не искаше да вземаме кардио уреди в къщи
с твърдението ,че няма свободно време. smile3513
И тя така ,от 8 до 20 часа
В повечето случаи аз готвя,пера и чистя! newsm75 newsm79 1ironing wash hang
Но знам ,че винаги може при добро желание да се
отдели 30 мин, за велоергонометъра.
КОЙТО ИСКА НЕЩО- НАМИРА НАЧИН.КОЙТО НЕ ИСКА -СИ НАМИРА ОПРАВДАНИЕ
Сега кара почти всеки ден по 1 час!
Въртяла е дори и в 23 часа  newsm39
Всъщност, може би си прав. Може би като си купя уред, ще намеря време. Мисля, че при мисълта колко пари съм дала за него, ще ми е съвестно да не го ползвам.

# 23
  • Мнения: 4 678
Вече има евтини велоергонометри !
ЗА около 200лв,и са доста прилични!

# 24
  • Мнения: 4 678
Е, в новия каталог има и по 5691лв-велоергонометър smile3514

# 25
  • Мнения: 4 678
Моля ти се, не пиши точно тук newsm11к

# 26
  • Мнения: 4 678
ТОП 10 при храните, които са подходящи както за нисковъглехидратните диети,
така и за тези с ниско съдържание на мазнни


Много хора се подлагат на най-различни диети с цел да намалят своето телесно тегло, което пък е стъпка към здравословния начин на живот. Две от най- популярните диети са нисковъглехидратната и тази с ниско съдържание на мазнини. Колкото и да са различни по своето същество, те се основават на едни и същи принципи, а именно: да се консумират зеленчуци с ниско съдържание на въглехидрати и месо с ниско съдържание на мазнини.

Следва списъкът на десетте храни, които успешно могат да се консумират и съчетават в двата най-разпространени вида диети.
1) Зеленолистни зеленчуци
Чудесен начин да допълните всяка една диетична порция със зеленолистни зеленчуци, без да се притеснявате за тяхното количество! Те придават характерна стойност на всяка една храна и съдържат малко на брой калории. Тъмно зелените зеленчуци, както и марулите пък са особено богати на витамини и минерали.
2) Аспержи
Съдържат нисък процент въглехидрати и чудесно се вписват в нисковъглехидратните диети, но така също и при блюдата с малко мазнини. Аспрежите съдържат малко калории и са богат източник на фолиева киселина и витамин А.
3) Тиквички
Тиквичките са друг вид нискокалоричен и нисковъглехидратен зеленчук. Те могат да се консумират самостоятелно или пък в комбинация с други зеленчуци.
4) Домати
Доматите са основен продукт за много сосове и се използват може би най-често от домакините при приготвянето на ястия.
5) Сьомга
Сьомгата е здравословна, а мазнината, съдържаща се в нея е богата на омега-3 мазнини, които са полезни за сърцето. Сьомгата също е чудесен изтчник на протеини.
6) Пилешко и пуешко месо
Пилешкото и пуешкото месо са чудесен източник на протеини/белтъчини, и са подходящи и при двата вида диети, ако са приготвени правилно.
7) Дивечово месо
Дивечовото месо (особено еленското и сърнешкото) е изключително крехко и без мазнина.
Sunglasses-БУЛЬОН
Може да се използва като основа за супи, сосове или яхнии.
9) Месести плодове със семки (ягоди, малини, боровинки, грозде, банани)
Тези плодове съдържат много витамини и анти-оксиданти, и са чудесен десерт!
10) Вино
Има много изписани до момента статии, доказващи връзката между консумацията на вино и доброто здраве... Помнете обаче, че става дума само за около 100мл към обедното или вечерното меню:))
 

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 18:33 от Поци

Общи условия

Активация на акаунт