Мога ли да пия тоник?

  • 11 224
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Не знам newsm78Пробвай се!
Естествено,че можеш Peace

# 16
  • Мнения: 68
Абе пий си тоника, като ти харесва.Не виждам нищо лошо в това...... Hug

# 17
  • Мнения: 173
Откак съм бременна, ми се пие само тоник и бира. Особено бира.

Не пуша, но биричка и тоник пийвам здраво.

Киселините се потушават добре от тях. Особено от Шуменското.

Гледам само да не се развеселя много, че в една от книжките за бременни пишеше, че "когато майката е весела, бебето е пияно"

Че то ако спрем тоника, да вземем да спрем и шоколада, ядодите, че могат да доведат до алергична реакция, и ядките поради същата причина.

Хапвайте си от всичко по малко, без да пушите и не се вторачвайте толкова в дребните неща. Гледайте да сте спокойни. И ако един тоник ви успокоява  нервната система, пийнете си го.

# 18
  • Мнения: 4 546
тоник и въобще газирано си пийвам без ограничения.
с биричката гледам да не прекалявам - ще се възползвам от информацията за шуменското  Laughing

# 19
  • Мнения: X
Някой ден ще ме уморите.Преди няколко месеца имаше тема "Вредни ли са солетите" hahaha

Или преди време имаше тема на една майка, която цяла нощ не спала от рев, че е изяла ЕДИН бонбон, в който имало пелин.  Joy

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Докато бях бременна съм пила тоник 3-4 пъти,нищо му няма на бебчо.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз в момента пия много тоник - добре ми се отразява на стомаха. Хич не съм се и замисляла, че има хинин.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 524
Развеселихте ме -  Laughing
Не бих се отказала от тоника - докато не ми го каже лекуващият лекар.

# 23
  • Мнения: 4 965
Не знам кое колко е вредно, но аз се наливах с кока-кола, докато бях бременна. Иначе, такова нещо не обичам, не пия, изнервя ме и т.н., но тогава ми беше единственото спасение от киселини, повръщане и стомашни проблеми.
Щом ти се иска, попитай лекаря си и си пийвай, ако ти разреши.

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Съдържа хинин и не е препоръчително

# 25
  • Мнения: 5 362
Някой ден ще ме уморите.Преди няколко месеца имаше тема "Вредни ли са солетите" hahaha

Или преди време имаше тема на една майка, която цяла нощ не спала от рев, че е изяла ЕДИН бонбон, в който имало пелин.  Joy
Joy
Вярно,такива изцепки има понякога Peace
Трябва да направим и тема с майчини бисери,а не само за децата. Wink

# 26
  • Мнения: 8 505
Много ми се пие тоник, но не смея бременна съм, а знам че съдържа хинин. Някой знае ли дали вреди?

Аз пиех.Това ми е любимото безалкохолно.Всеки ден по един,рядко по два.

# 27
  • Мнения: 19 302
не трябва да се пият питиета,съдържащи хинин.някои са писали 4е пият кола,но кофеинът в колата не уврежда плода,докато големи количества хинин са вредни.вижте тук:
Es stimmt, der Konsum größerer Mengen chininhaltiger Getränke kann für einzelne Personengruppen gesundheitlich bedenklich sein. Das Bundesinstitut für Risikobewertung empfiehlt Schwangeren, vorsichtshalber auf den Konsum dieser Produkte verzichten sollten.
http://www.was-wir-essen.de/forum/index.php/forum/showExpMessage … /1/searchconcat/1
http://www.was-wir-essen.de/forum/index.php/forum/showExpMessage … /1/searchconcat/1

# 28
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз си пийвах тоник... много обичам

# 29
  • Мнения: 8 505
...докато големи количества хинин са вредни...

Именно-големи.
В тоника на Кока-Кола (за този на Пепси не съм обръщала внимание) хининът е "максимум 80мг/л".Т.е. в една бутилка от 250мл има максимум 20мг хинин.

Общи условия

Активация на акаунт