Имали ли сред вас такива, които са женени за чужденеци и живеят в България?

  • 5 490
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 133
[И получаване на българска лична карта
Е този номер, ако ми кажеш как става...  Simple Smile Защото вече не издават ЛК на получилите разрешение за постоянно пребиваване. След придобиване на гражданство, може би?...

# 31
  • Мнения: 1 299
Гражданство не се ли добива, когато се ожените?

# 32
  • UK
  • Мнения: 1 334
не и преди изпита по български  Sunglasses Grinning

# 33
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
не и преди изпита по български  Sunglasses Grinning

Чесно има ли такъв изпит?  Shocked
Моя мъж ще скъсат със сигурност  Sad

Ланфеар, гражданство не се придобива чрез брак.
До колкото знам трябва да се изпрати покана, после да се издаде виза за повече от 6 месеца и чужденеца да седи в БГ 6 месеца и 1 ден. Да има адресан регистрация и чак тогава му издават лична карта.
Така беше преди около половин година когато разпитвах, пращах писма до Бг посолството в Щатите и ходих до Дирекция Миграции.
Може много неща да са се променили.
Последният път в посолството ни във Вашингтон му отказаха виза, защото можел да седи 90дни безвизово за всеки 6 месеца. 5 месеца пък преди това го върнаха от летище София до Лондон , за да си вади виза ( тогава можело да бъде в Бг само 30 дни за 6 месеца)....
Уф...вече и аз незнам  ooooh!

# 34
  • UK
  • Мнения: 1 334
имам познат италиянец, който ходи на изпит по български и това май беше последното изпитание по пътя към гражданството, като изпита беше и писмен  Laughing но и това беше преди 2-3 години, сега не знам как е.

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Добре де, гражданство и позволение за постоянно пребиваване ( дават обикновенно само 1 година ) с Лична Карта едно и също ли са? Защото, когато мъжа ми работеше в София имаше лична карта, но срока й изтече и му я взеха. Никакъв изпит не е държал  newsm78

Според мен са различни неща. България мисля не позволява двойното гражданство и ако искаш българско такова, трябва да се откажеш от другото си гражданство.

# 36
  • Мнения: 1 299
Да бе, лично съм виждала турци с двойно гражданство!
И ако нямаш гражданство как живееш в държавата???

# 37
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270

... България мисля не позволява двойното гражданство и ако искаш българско такова, трябва да се откажеш от другото си гражданство.

Да, така е.

# 38
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Да бе, лично съм виждала турци с двойно гражданство!
И ако нямаш гражданство как живееш в държавата???


Турците са имали българско гражданство, преди да вземат турско.
Чужденец, който иска да вземе българско гражданство, трябва да се откаже от неговото си.
Иначе могат да живеят в БГ със статут на временно или постоянно пребиваващи.

# 39
  • Мнения: 1 299
И как живеят чужденци тук тогава? И за тези от ЕС ли важи?

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Да бе, лично съм виждала турци с двойно гражданство!
И ако нямаш гражданство как живееш в държавата???

Добре де, като правихме паспортите на бебето ни казаха че може да има български и американски паспорт до 18 годишен. След това си избира сам българин ли е или американец и това е.
Това да имаш Бг лична карта не е гражданство. Нали ти казвам че мъжа ми имаше но никога не е бил български гражданин, а временно пребиваващ.

# 41
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
И как живеят чужденци тук тогава? И за тези от ЕС ли важи?

Допълних  си предния пост. И за тези от ЕС важи, доколкото знам.

# 42
  • Мнения: 1 299
Еее, значи може да си живее като постоянно пребиваващ, а да си има неговото си гражданство, и пак да си работи и има семейство тук  Peace
Аз поне така го разбирам newsm78

# 43
  • Мнения: 1 924
Това да имаш Бг лична карта не е гражданство. Нали ти казвам че мъжа ми имаше но никога не е бил български гражданин, а временно пребиваващ.



А чужденец , който има карта на постоянно пребиваващ, какво?

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 404
Ох, шашнахте ме... Ами вече и аз незнам...Законите се менят доста често.
Погледнете в страниците на Външно министерство или на Посолството на страната на мъжа си.
Аз периодично проверявам за нови изненади.

Постоянно пребиваващ, колко дългосрочна е личната карта?

Общи условия

Активация на акаунт