Добавяте ли АМ в зеленчуковото пюре?

  • 1 613
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Добавяла съм

# 16
  • Мнения: 288
Когато го приготвях вкъщи, винаги слагах,защото без мляко става много гъсто.Моят педиатър също ме посъвтва да започна с домашно пюре от картоф и АМ ,първо с по една - две лъжички  на ден ,докато бебчо свикне.Ако му хараса и си хапва , на по-късен етап може да добавиш към картофчето и др зеленчуци (морков,тиква и тн)
По магазините има и готови за над 3мес, но ти си решаваш от кои и с какъв състав

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Да, слагах АМ в зеленчуковите пюрета и Стиви много ги харесваше.
Сега вече слагам само масло и сирене, а на крем супата слагам мляко и масло.

# 18
  • Мнения: 2 677
Винаги му слагам. Първо, така му е по-вкусно, и, второ - без АМ не му стига.

# 19
Не съм добавяла,но не че не исках,а просто реших,че щом на пюрето пише да не се добавя нищо,не трябва да слагам. Embarassed

# 20
  • Мнения: 503
започнах с картоф,но никога не съм добавяла мляко Wink

# 21
  • Мнения: 27 524
Първите дни слагах. По принцип не  е нужно.

# 22
  • Мнения: 46 520
Не.
Слагала съм инцидентно АМ, когато пюрето е било рядко, за сгъстяване.

# 23
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Само първите няколко пъти.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Прибавях АМ, да. Но не по съвет на педиатъра, а защото аз така реших - консистенцията на пюрето сама по себе си не й харесваше и затова го "разреждах" по този начин.

# 25
  • Мнения: 241
Бебо е на 8 мес. и половина. Давам едно малко бурканче зеленчуково пюре на хип  125 гр. и след това изпива още 100 мл АМ.  Ако не си изяде/ изпие около 200 мл.,  не се задоволява. Смятам до годинка да давам след пюрето АМ

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Слагала съм само в домашно приготвените пюрета.

# 27
  • Мнения: 393
Слагала съм 2-3 пъти, правя го по-скоро, за да се разнообрази малко вкуса.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 96
добавям по малко колкото да стане по рядко.Почнах с готово пюре,но ми се стори гъсто и затова сложих.Като свикне да предъвква няма да слагам повече

# 29
  • Мнения: 441
В домашно приготвеното пюре добавях  Peace

Общи условия

Активация на акаунт