Получават ли достатъчно любов децата ни....

  • 1 330
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Страшно ми домъчня от историите, които разказвате. Аз не съм се сблъсквала с подобни, защото рядко ходим по паркове и градинки.
Маргарита също не е от най-любвеобилните деца, не обича да я гушкам или целувам. Когато има нужда от ласки, идва сама да си ги получи...  Simple Smile Разбира се, ударила ли се е, задължително трябва да цункам, за да мине.
Честно казано, аз не съм най-образцовата майка. Признавам, че съм избухлива и съжалявам за това. Не я бия. Карам се и не я толерирам, когато е твърде буйна. Тя е палаво дете, не е агресивна, но понякога има за какво да й направиш забележка...  Simple Smile
Разбирам, че тези родители си възпитават детето си за добро. Смятам, че е не е толкова страшно, че му се карат. Според мен фрапиращото е, че го игнорират. Явно не им дотигат ни желание да се занимават с него, ни любов... Ужасно е, но има и такива родители.  Познавам доста от порасналите им деца, които носят неизлечими белези и още не могат да се справят със зле прикритото безразличие на мама и тати. Гадна, но съдба...  Confused     

# 16
  • Мнения: 216
Тинче, ай стига бе, душко! Mr. Green То не бяха теми раздирателни и сополиви, не бяха постове прочуствени..вече като видя твоя тема и се стряскам, приготвям кърпите и така почвам да чета ....гледай по- ведро на нещата!

# 17
  • Мнения: 705
аз пък се чудя newsm78

тинче, сама си гледаш детето - не се разбираш със свекървата и твоите родители, помощ от никъде нямаш, искаш до 4-5 години да си все с него, за да го възпитаваш както ти си знаеш...............

от къде, аджаба, имаш време, сили и мисъл да пишеш толкова много и толкова дълбокомислени теми newsm78

а си и затрупана със специализирана литература за правилно възпитание - значи и време за книги имаш.

изобщо евала, момиче, как успяваш не мога да ти се начудя  Mr. Green

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
най-обичам майка на 1 дете да се прави на разбирач, как се гледат и възпитават деца  Flutter
Обожавам го.
Пък и подковани с л-ра по въпроса и пак не знаещи как се пишат думите, хептен.  Crossing Arms

Боже, божееееее....  ooooh!

аз пък се чудя newsm78
изобщо евала, момиче, как успяваш не мога да ти се начудя  Mr. Green

защо няма кавички на евалла-та?  Rolling Eyes Тази емотиконка  Mr. Green е трудноразбираема.

# 19
  • Мнения: 8 999

защо няма кавички на евалла-та?  Rolling Eyes Тази емотиконка  Mr. Green е трудноразбираема.

Извинявай, но защо трябва да има кавички?

# 20
  • Мнения: 6 039
"евала"= не евала

# 21
  • Мнения: 4 668
Тинче, ай стига бе, душко! Mr. Green То не бяха теми раздирателни и сополиви, не бяха постове прочуствени..вече като видя твоя тема и се стряскам, приготвям кърпите и така почвам да чета ....гледай по- ведро на нещата!

Точно се чудех как да го формулирам ... ама си ме изпреварила ... Mr. Green

И това одарил също ме разби ...

Виж сега Тинче , нещата отстрани понякога изглеждат различно ...разни перфектни майки , много четящи , но неможещи да пишат пречупват през призмата си поведението на другите родители и т.н. и се получават едни трагедии - аууу аз толкова обичам моето дете , а те не дават на тяхното любов ...
Кой знае ти как изглеждаш в очите на другите хора  ... по принцип говоря




# 22
  • Мнения: 705
добре де, за да не се съмнява още някой в иронията на предния ми пост, ще го кажа направо:

омръзна ми да чета многострадалните теми на Тинка79 за това колко трудно живее, а иначе как добре би могла да се справя, колко зле се държат близките й с нея, а тя колко добра майка е; за това колко много чете и как разбира от възпитание, как е била изоставена от родителите в седмични ясли и затова ще си гледа детето до 4-5г  и т.н., т.н. в последните няколко страници на този подфорум е пълно с подобни нейни теми.

вярно е, някой ще каже - <недей да четеш като не искаш>, но на мен просто вече ми е трън в очите, а и ми се иска Тинка да чуе малко и отрицателно мнение тук, защото всички (включително и аз) досега все плакахме и трихме сълзи с нея, все съвети давахме и ми се струва че вече някой ни взема за мезе  #2gunfire

тинче, ако имаш толкова много време за губене, колкото личи от постовете ти, заповядай в сдружението на варненските майки, може би ще успееш да помогнеш на децата в нужда, като им дадеш зрънце от неизчерпаемата си майчина любов, енергия и сила!!!!

# 23
  • Мнения: 1 172
Не ми изглежда липса на любов. По-скоро това е една нова ситуация, към която детето и родителите все още не са се адаптирали. Самата ти казваш, че имат и бебе на 3-4 месеца. Това 4 год момиченце доскоро е било единствено дете, нормално е временно да му липсва вниманието, което преди е получавало, в дозите, в които го е получавало, нормално е да търси внимание от другите. Нормално е родителите да са изнервени. Но да се твърди, че не дават достатъчно любов на детето си, само заради това им поведение, е несериозно.

# 24
  • Мнения: 1 134
Аз също настръхвам, когато някой от един страничен поглед сваля пълна анамнеза на цялото семейство и го заклеймява.
Аз, например, се имам за майка, която по - скоро прекалява по отношение на любовта към детето си, не го бия, стремя се да не го стресирам по какъвто и да било начин и пр. Но преди няколко дни в един магазин, направихме такава сцена двете, че усетих по погледа на една жена как ще ми прати ДАЗД всеки момент. Не ми пукаше. Познавам си детето, познавам и себе си. Знам, как съм изглеждала отстрани, съскайки с леден тон как ще я  набия. Но и знам, че ако не бях озаптила дъщеря си, както беше във вихъра си, щеше да разбие витрините с глава.

А, иначе по темата - смятам, че най - важното е любовта да е здравословна и да не е задушаваща.

# 25
  • Мнения: 2 839
Мен пък много ми е кеф като чета темите на Тинка. Става ми едно драго, че си дарявам децата с любов, че нямам проблеми със свекърва си, че децата ми с огромен кеф тръгнаха на градина. А, да, също че живеем сами.
Доволна съм, че има такива теми  Sunglasses

# 26
  • в Низината
  • Мнения: 705
Защо нападате така жената? Всеки има право на мнение, всеки различно интерпретира видяното и също така го изживява по различен начин.

По темата - трудно ми е да определя какво значи достатъчно любов, но смятам, че давам на детето си цялата любов, на която съм способна. И съм съгласна с MamaZ - lвсичко трябва да е с мярка.

# 27
  • Мнения: 4 668
Защо нападате така жената?
Не я нападаме въобще ... Просто в последно време темите и от типа "Аз съм перфектна майка , ама съм недооценена и т.н. , а виж другите колко лошо си гледат децата ..." станаха повечко , а и малко повече идва състрадателността и навирането в очите на всички тя колко добра майка е ...
А и много правописни грешки допуска ... мен лично това ме дразни , особено когато си тръгнал да обсъждаш възпитателните методи на други хора ...

Общи условия

Активация на акаунт