Умения необходими за градината

  • 1 823
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Цитат на: daisy_g
наистина ги приспиват и са доста внимателни  Flutter ..... А що се отнася до WC-то - разбира се, че лелята или госпожата им изтрива дупето Wink

Радвам се, че е така, значи имало и още свестни хора.
А за дупетата питам, защото моя позната детето не ходело в тоалетната в ДГ, защото не бършели лелите или учителките, по простата причина, че лелята е една на две групи, а учителката не била учила за да избърсва дупета. И така милото се стиска цял ден и само в къщи.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Щом има акъл и сили да стиска цял ден, значи е време да се научи и да си бърше дупето само. Не е голяма философия за дете над 3 години.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами и мойто стиска, щото нямало хартия на видно място и я било срам да пита.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Лекси
Ами и мойто стиска, щото нямало хартия на видно място и я било срам да пита.


E, това са инциденти. И цял ден не е пикала? не вярвам...
Каквото и да е - оправя се с проста забележка към персонала. Едва ли нарочно са скрили хартията, нали?

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами, пишка без да се бърше. А в предишната и ДГ наистина нарочно бяха скрили хартията, защото децата "си играели" с нея. Държали я в едно шкафче и детето трябвало да си каже, ако му трябва. Да, ама моята е много специална и я е страх да каже каквото и да е, ако не я попитата, та си стискало детето...
Най-важното умение е май да си знае потребностите и да си ги задоволява, а при нужда да казва... в тази връзка дъщеря ми и вода не пиеше - пращам я с 2 малки шишенца в началото на седмицата, а в края ми ги връщат почти пълни. питам я моята, защо не пи. "Ами госпожата не ни е казала Rolling Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Да Лекси, права си за това последното.
Първите три дни в градината Сиси се напишка при следобедния сън. Изпаднах в ужас, защото не намирах причина а тя и на лелята и госпожата и на мен след това само повтаряше ' Без да искам, няма повече!' На третия ден все пак разбрах причината - като ги сложат да легнат и госпожата им казва да пазят тишина и да не стават докато тя не дойде да ги събуди и да им каже да станат. И мойта нали е изпълнителна...мълчи и не става! Казах на госпожата къде е ключа от палатката и напишкването спря.
За тоалетната хартия - пак в началото, първия ден я вземам и естествено разпитвам. Въодушевена от малките тоалетни чинии ми казва, че акала и се избърсала с ръка!!! Нямало тоалетна хартия ' ама мамо, аз си измих ръцете на чешмата...' . Какво да я правя - сутринта първа писта пред госпожата, разказвам и питам как е възможно? Ми възможно е...хартията си е там, накъсана и сложена на паравана. Само, че Сиси не я е видяла и не разбрала.
Мисълта ми е, че такива неща наистина се случват, стават и недоразумения често, но няма нищо страшно да се говори с персонала и нещата да се коригират в движение.
 Grinning Та така ни почна на нас посещението в градината...с разни случки около пишкане и акане.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 044
Моята дъщеря е на 3 г.5 м. Тръгна на градина на 2 г. и 11 м. Можеше само да си казва за тоалетна и с малко помощ да се храни сама. Изобщо не можеше да се облича и съблича.

Не сме имали никакви проблеми. Един единствен път имахме напишкване с наакване - то беше почти комична ситуация - играли в пясъчника и толкова се била отплеснала, че свършила и двете работи както си била клекнала  Grinning .

Иначе случихме на свестни учителки и лелки, които им помагат за всичко и тя много бързо се научи да прави всичко. За бърсането на дупетата - при нас го вършат и учителките и лелките. Хартията седи прибрана в един шкаф, защото децата я размотавали и играели с нея. Но като им се доходи до тоалетна си казват сами.

# 22
  • Мнения: 922
За съжаление ги има и такива градини, лели и госпожи...
Малкият ми брат беше при такива госпожи, а пък един ден си го прибрахме с "пълни" гащи . Но нали го махнаха от там.... сега определено е добре
Успех в търсенето на детски градини
Поздрави

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Despina
Признавам си без бой, че не и издържах на глезотиите и като взе да ми киха се отказах отново.
Wink


знаех си аз, че проблемът не е в Детелинка Grinning  Grinning  Grinning  Wink защото точно тази изпитана рецепта работи на 100% (личен опит и преди това опит на мои много добри приятелки).

# 24
  • Мнения: 5 877
Какъв е този Метод, Лио?

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Anda
Какъв е този Метод, Лио?


пратих ти Лично съобщение.

# 26
  • Мнения: 136
Liorena би ли разказала малко повече за твоя метод?
На нас ни е още рано,но като става въпрос за развитие , възпитание и т.н., времете адски бързо минава.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт