Какъв е този нов тренд в запознанствата?

  • 3 080
  • 96
  •   7
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 049
Аз това не мога да си го представя-да излезеш на среща и да кажеш какви са ти критериите. Все едно на пазар. Вижда ми се прекалено директно, прекалено грубо. Точно някой беше споменал уредени те бракове, сещам се за една фраза от възрастното поколение"Той/тя е добра партия".
Всеки си има предпочитания, но в хода на общуването си проличава дали хората са един за друг. Ама да тръгнеш със списъци и да отмята, не, не го разбирам.
Може двама да търсят едно и също, но да не се усещат, че са един за друг. А може и да не ти отговаря на критериите, но да намериш в него сродна душа.

Затова ли при младите хора трудно и като цяло по-късно се получават сериозните връзки, защото искат бързо да се случват нещата, отмяташ по списък и готово, ако не-следващият. Авторката също не уточни за какви минимум критерии си казва в началото, но аз лично го намирам за стресиращо.Може би защото не ми се е случвало нито пък на някого от обкръжението да тръгва със списъци.

# 91
  • Мнения: 43 656
Аз се чудя такива хора /мъже и жени/ дето си ходят със списъците въобще намират ли някой да отговаря на тоя списък Grinning

Oчевидно не. Само оправдания намират.

Мда, и стигат да положение да пускат теми в бг мама и да реват - ама защо никой не ме харесва.
Що?
Щот не ставаш моме.

# 92
  • Мнения: 3 320
Аз се чудя такива хора /мъже и жени/ дето си ходят със списъците въобще намират ли някой да отговаря на тоя списък Grinning

Моя милост, когато е в режим на търсене. Но не го манифестирам в прав текст. Вместо това търся информацията, която да ми подскаже дали списъкът е изпълнен. Не е кой знае колко дълъг. Три-четири неща са. Бързо става ясно дали ще има продължение.

# 93
  • Мнения: 2 547
Няма значение кой е с ипотеката. Просто едни пари ще изтичат от семейния бюджет, а другият няма да има дял от собствеността въпреки приноса си.
Бивш колега се пренесе при приятелката си, която изплащаше ипотека, като й даваше половината с ясното съзнание, че гаранции, че връзката им ще просъществува във времето няма.
Така или иначе ако не плащаше на нея за ипотеката, щеше да плаща наем...
При семейства пак си има начини съпругът да не бъде ощетен, да не говорим, че не е задължително бракът да е в режим на СИО.

Колкото до поколенията, комично е да се споменават алфите - най-големите представители са на 16 г. На тази възраст връзките са с различна динамика.

# 94
  • Обран бостан ;)
  • Мнения: 5 067
Скрит текст:
Скрит текст:
Ами нормално така да се чувстваш. А и в нашата страна сякаш все още има този полъх от миналото, че жените трябва да се примиряват с всякакви ситуации, че иначе никой няма да ги вземе и светът ще се свърши... Но пък, погледни го от добрата страна - нима би искала да бъдеш с някакъв, който при първия лек сблъсък на характери или разбирания, ти казва "по-добре едисикакво"?! На мен ми се стфува, че това е бил чпвек, който се е надявал някакви неща фа му се случат много бързо и лесно и като е усетил, че няма да стане така, си е бил дузпата сам на себе си. Но за да те накара да се чувстваш кофти и ти, защото подсъзнахелно хой се е засегнал, че ти имаш някакви критерии, на които хой явно не е отговарял, се опитал да те уязви с подобна реплика. Самият той, ако не намери някое момиче с ниска самооценка и мазохистични наклонности, най-вероятно и на това мото и реалност ще си остане доста дълго. А и честно... би ли завиждала на жена, която ще бъде с такъв човек?!
М/д, аз даже не мога толкова от личен "романтичен" опит да говоря, но само на мен ли ми се струва, че мъжката част на населението нещо хич не им издържат нервите? Някак много немотивирани и лесно отказващи се за всичко са... Ако не им се случва всичко на мига, изпадат в много странни кризи на личността. Нервозни, лесно раздразними. И на работа - по-трудно отиграват спокойно ситуации в комуникацията с клиенти, партньори и тн. Сърдят се като малки деца. На моменти имам чувството, че мотивация им идва само за някоя далавера или простотия. Странични наблюдения, но не знам - малко не окей ми изглеждат нещата на мен поне. Уж по-силният пол, с по-големите мозъци, по-смели, ала-бала - къде ги проявяват тези качества? Май не е в ежедневието.
Проявяваме ги там, където сме преценили, че си заслужава и си струва. Човек може да си направи сам изводите ако лесно се отказват от него…
Така де... то затова светът става все по-смотан. Защото вече и социално-приемливите норми ги оставяме за там, "където сме преценили, че си струва и заслужава".
А иначе по същата логика човек може и сам да си направи изводите, ако не му се получават лесно нещата. Например, един такъв, който на 4-5 опита за срещи с момичета се оказва, че все на ч.... ще му е по-добре, защото момичетата не го харесват като човек - също спокойно може да се самоанализира малко защо така става.
А и аз не разбирам какво има да се съжалява за някой, който се е изразил така. Ами то щом му е било само за това така или иначе - бляк.

Жените винаги сте били на принципа "където сме преценили, че си струва и заслужава", ама щом мъжете прилагат същия принцип " Ауууу, светът става все по смотан".
Казвал съм  го и друг път - вие си го надробихте, сега яжте.
Да ви е сладко.  Wink

# 95
  • Мнения: 19 355
Странно, половината тема се обяснява, че трябва жената да се докаже на мъжа, че е по-добра от неговата чекия. Сега това…
Поредното доказателство, че трябва да ходим не само със списък, ами и с тест за интелигентност.

# 96
  • София
  • Мнения: 46 770
Само че, ако сме добри антрополози и социолози, обектът на изследването не трябва да разбере, че е такъв.

Общи условия

Активация на акаунт