Ще стане ли изобщо?

  • 3 093
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Синдромът на непукащия се фоликул (ЛУФ синдром) изобщо не е "много рядък". Понякога той се дължи на наличие на ендометриоза. Права е Кайли, че при пускане на хормони може евентуално да лъснат причините за кистите.

Според мен ти си решила все пак да се довериш на лекарката, въпреки опасенията си. Но как така ще те слага на противозачатъчни без да ти е изследвала хормони? Това си е чист удар на сляпо.

А за това, че предния месец условията са били идеални, а не се е получило - това само по себе си не е обезпокоително. Това е напълно в реда на нещата, а и все пак може условията да не са били чак толкоз идеални, колкото се е видяло само от ехографа.

# 16
  • Мнения: 1 291
сега се разколебах и се чудя да пия и да се доверя или..какво да сменям за пореден път доктора. А ако пия тия хапчета и се повлияе?! Или да пия  и след 3 месеца да действам, лапаро, и т.н.Или да си правя изследвания на хормони, ама на какви хормони, и аз незнам, не съм лекар. Всичките ми изследвания са в клиниката, нямам нищо в себе си.

# 17
  • София
  • Мнения: 513
Пак малко инфо:

Изследвания на хормоните.

Хормоните са химически вещества, продукти на жлезите с вътрешна секреция, отделяни директно в кръвта(по-рядко в лимфата), които въздействат върху обмяната на веществата, растежа, половите и много други функции на организма.
Най-често при лечение на стерилитет докторите препоръчват изследвания на следните хормони :

Хипофизиарни и яйчникови хормони

LH - лутеинизиращ хормон, предизвиква разкъсването на фоликула и отделянето на прогестерон.

FSH - фоликуло-стимулиращ хормон, секретиран от хипофизата, който стимулира освобождаването на естрогени от яйчниците. Постепенно, когато се произведе достатъчно естроген, един фоликул с узряваща в него яйцеклетка, се придвижва към повърхността на яйчника. В момента на овулацията фоликулът освобождава яйцеклетката и тя се отделя от яйчника.

Естрогенът - има още една функция. Той кара ендометриума (лигавицата на матката) да нараства, за да приеме оплодената яйцеклетка. Същевременно, от разкъсания фоликул след излизането на яйцеклетката, се отделя прогестерон, който подтиква матката да започне да подготвя някои хранителни вещества за зародиша, с които да се храни оплодената яйцеклетка,когато пристигне. Хормон, произведен от яйчниците. Действа върху гениталиите, гърдите, кожата, лигавиците, костите, кръвоносната система и цялостната обмяна на веществата. Увеличаването на естрогените точно преди овулация, води до отделяне на LH (лутеинизиращ хормон).
Естрогени - Хормоните, които подпомагат развитието на вторичните полови белези при жената, играят важна роля при репродукцията. Човешките естрогени се произвеждат главно в яйчниците.

Прогестерон - хормон, който подпомага подготовката на матката за бременност. Произведен от яйчниците. Подготвя ендометриума за имплантиране на зародиша.

Пролактин - Хормон, секретиран от клетки, в предния дял на хипофизата. Под влиянието му се развива и нараства млечната жлеза и се образува мляко.

Тестостерон - Хормон от групата на андрогените. Регулира LH и FSH.



Според мен си изследвай -  LH,  FSH, Тестостерон и Прогестерон. Има инфо в библиотеките защото аз не съм 100% наясно кои трябва да се изследват. Дано някои се включи с още инфо.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8423.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2999.0

# 18
  • Мнения: 4 589
Виж с лекар кои хормони да ти изследват. Не си прави експерименти със себе си. Ние се опитваме от 5 год и не се пазим и не става. 3 мес. е нишо, може да е от времето, да е на психическа основа,с трес, всичко. Успопой се, не си мисли само за това, за да не ти стане фикс идея.
отиди в някоя клиника и да ти кажат какво да правиш.

Касмет

# 19
  • Мнения: 1 291
Благодаря за пожеланието и на вас пожелавам късмет!
Но аз не искам да минат 5 години и при мен, без да съм направила всичко което е по силите ми.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Затова може би ще е най-добре за пореден път да смениш лекаря си и да се ориентираш към някоя от другите клиниките по стерилитет.Между другото и ние вече чакаме четвърта година за чудото,макар че не съм бездействала по въпроса никак.Още в самото начало започнах да ходя на лекар и т.н. и т.н.Което съвсем не означава,че при теб ще е така.Стискам палци най-накрая да откриеш твоя доктор и да се похвалиш в най-скоро време!!!

# 21
  • Мнения: 1 291
Кажете ми има ли такова чудо инсеминация по желание, т.е. мога ли да отидем и доброволно да се подложим на това нещо?

# 22
  • Мнения: 1 950
Щом си плащаш можеш да се подложиш на всичко.
Но не мисля, че ти е дошло времето за инсеменация. Имаш да направиш много други неща преди това.
Май нищо не си разбрала от това, което момичетата те съветваха цял ден newsm78

# 23
  • Мнения: 1 291
приятеля ми предложи това, след като му разказах по телефона срещата ни с докторката днес, и затова реших да попитам?Като чух че някои хора опитват от 5 години направо се втрещих.
Иначе мислех да направя хормонални изследвания

# 24
  • Мнения: 268
миличка това което и цветунчо се опита да ти каже според мен е че все пак трябва да се направят хормонални изследвания, и то назначени от лекар, за да се установи дали хормоните ти са в норма! защото колкото и инсеминации да правиш ако фоликулите ти не се пукат, няма да има яицеклетка която да бъде оплодена!! и пак се връщаме на това че трябва да си изследваш хормоните, преди да пристъпите към подобни процедури - като инсеминацията например. разбирам много добре нетърпението ти и отчаянието и паниката..... всичко това сме го преживяли... не се оставяй на тези чувства да те завладеят! действай, но разумно. и моля те не слушай хора които са забременели лесно и сега ти казват - "е, какво толкова се пънете, не го мисли и ще стане!" При положение че действително е установено че имаш някакви проблеми, мисля че такъв подход би бил меко казано несериозен. смени лекаря, консултирай се с ендокринолог и какво друго освен да ти пожелая успех!

# 25
  • Мнения: 1 291
Simple Smileблагодаря!малко се поуспокоих, това беше най ужасния ден в живота ми.Прочетох хиляди неща.Главата ми ще се пръсне от информация..

# 26
Здравей, Едно момиче, Simple Smile
И аз съм нова във форума, и аз така се регистрирах, заради кисти открити само на ехограф.Изписаха ми Регулон, който да пия 3 месеца. Но за мен лично това не е решение и затова се обърнах към момичетата във форума. За разлика аз съм само на 22 и не бързам още толкова много за деца, но и според мен те са прави. Моят съвет също е за хормоналните изследвания, които аз също ще направя... /Ако си прочела всичко във форума относно кистите, ще си убедена във същото/
А нещата сами се случват! Разбираемо е, че сега сте решили да имате бебче, но мисля, че е по-добре да разбереш първо какъв е случая с кистите, а после да се изстреляш напред с идеите за начини за забременяване по неестествен начин.Погледни нещата от другия ъгъл,  за да сте решили да имате бебче, се предполага да сте достатъчно дълго заедно, а реално погледнато, дори и година да ти е необходима, ако не се загробиш в тези мисли няма да усетиш кога е минала.
Извинявай, ако съм те засегнала с нещо от написаното, не е било нарочно.Просто мнение.
 Надявам се и ти пожелавам най-искрено това да е само едно временно явление при теб и да е поправимо, и в най скоро време да съобщиш добрата новина.Успех Hug  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 817
Надявам се, че няма да ме линяуват, но искам да ти споделя и моето мнение!  Peace
Спри всички лекарства за 1 месец. Направи 1 гладуване за 20 дни с плодове и чай с мед, както и 10 дни захранване след това. Спазвай горната граница от 800 грама плодове на ден. В книгата на Лидия Ковачева са описани няколко случая на жени, които след 1-2 гладувания са забременяли.
Аз с това гладуване излекувах раничка на шийката, а една друга съфорумка-кистата си! Ако имаш въпроси, питай!  Hug
Успех!   bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Добре де,ами ако проблемът е в мъжа и?

# 29
  • Мнения: 561
Така, и аз като Кафти да попитам, спермограмата, правена в клиниката на Щерев обикновена или разширена беше? Защото там имат навика първо да правят обикновени спермограми без морфология по Крюгер. Ако бяхме останали само с обикновена спермограма и до сега нямаше да знаем, че мъжа ми е с лоша морфология и в последствие открито варикоцеле.

Общи условия

Активация на акаунт