Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 978
Докато бях бременна и за мен това беше страхотен кошмар, почти нищо не ми помагаше, но малко се облекчаваше положението като ядях кисело мляко или пиех сода /газирана вода/

# 16
  • Мнения: 6 618
На мен ми помагаше Талцид.

# 17
  • Мнения: 2 068
И аз имам киселини за сега малко но предполагам ще се увеличат. Преди около 2 месеца пак имах . Солетите и газираните напитки ми помогнаха. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 663
Докато бях бременна и за мен това беше страхотен кошмар, почти нищо не ми помагаше, но малко се облекчаваше положението като ядях кисело мляко или пиех сода /газирана вода/
И етърва ми изкара цялата бременност на газирана вода, каза че и помагала при киселините.

# 19
  • Мнения: 1 317
При мен газираната вода също действаше безотказно и я пиех вместо обикновената. Също ми помагаха и бананите и дъвките Орбит.  Peace

# 20
  • Мнения: 7 914
на мен нищо не ми помага  Peace

# 21
  • Smallville
  • Мнения: 994
Установих, че киселини получавам , независимо кога,колко и какво ям ,
и само содата ( бикарбонат)ме облекчава и то доста бързо.
И аз бях така.
Пила съм и Алмагел(тогава имаше такова,сега не знам),но и той толкова ми помогна Thinking

# 22
  • Мнения: 174
на мен ми помагаха ябълки и лимони със захар   Joyуспех

# 23
  • Мнения: 2 757
Привет душа. Дано всичко е наред с бебетата (четох ти темата за плацентата ама имах БАН и не можех да ти пиша). От 3 дни и аз не спя заради жестоки киселини. Пия сода бикарбонат, но помага много малко и за много кратко. Както са ти казали пии газирана вода, може да си вземеш едно шише до себе си нощем да спасаваш положението. И яж леки и недразнещи храни, поне 3 часа преди сън и в малки количества. Стомахът е стеснен и както някой каза е добра идея да се чаде често и по малко. Но в общи линии вероятно докагто родиш ще те мъчат тези киселини - при мен така беше предния път и сега като гледам положението се повтаря

# 24
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Аз си хапвах банани, незнам защо, може и да си внушавах, но те направо ми притъпяваха неприятното чувство по хранопровода!

# 25
  • Мнения: 4 621
Содата (газирана вода) беше единственото, което ми помагаше Peace

# 26
  • Мнения: 209
през първите 4 месеца и аз умирах от киселини!предлагам ти да закусваш обилно  Laughingтова ме спасяваше до някъде, а иначе повече супички!

# 27
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Сода бикарбонат много уврежда стомаха и не се препоръчва. На мен ми помага газирана вода и когато кашлям или съм болна - Талцид

# 28
  • Мнения: X
Ох, аз за пореден път се записвам в темата за киселините.
Вече спрях да вечерям или поне не хапвам нищо след 19 часа /аз си лягам към 12/.
Внимавам какво ям, защото не се търпи. Талцидът вече ми е като десерт.
Вчера обядвах една купичка с ягоди. Познайте дали не ми излезнаха киселини.
Днес мисля да опитам само сирене, айрян и яйце. Никаква сол, подправки и нещо друго.
Да видим дали ще помогне. Ще споделя.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Пийни си една биричка вечер преди лягане, повдигни малко възглавницата и проблеми няма да имаш.
Само това ме спасяваше мене... Peace

Общи условия

Активация на акаунт