как се отказва нощното хранене

  • 8 291
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 401
Мъничък е още! Стомахчето му е толкова мини, че не успява да се засити за през нощта. Въпреки това има бебенца, които от съвсем мънички успяват да направят по-големи нощни паузи.  Simple Smile

Моят синковец и до ден днешен се събуди за цица. Мисля че не е от глад, а от навик, от нужда от близост, от успокоение заради зъбите. С тези неща бях наясно още от много рано, затова и не се опитах да го отучвам. Мисля че няма бебе, което да не се буди нощем от зъбен дискомфорт, например. Та моето решение досега беше - колкото пъти си поиска детето, толкова пъти ще го кърмя. Е да, но трудно се издържа почти година липса на нормален здрав сън.

Не зная къде е истината, така че съвет не мога да ти дам. Просто един друг поглед, който да имаш също предвид.   bouquet

# 46
  • Мнения: 5 401
Така че чети повече и не следвай сляпо съветите на педиатрите. Тя утре ще ти каже на 40 дена да му дадеш сок, а на 2 месеца плодово пюре. #Cussing out

Нищо чудно! Прочети стиите тук: Библиотека! и не се давай лесно!   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 264
Няма смисъл да се мъчиш. Аз пробвах да давам само чайче през нощта когато Калоян беше на 2 месеца. Две седмици се мъчихме и вместо да се буди по веднъж, започна на всеки час да се буди. Като навърши 3 месеца сам се отказа.

# 48
  • Мнения: 1 273
И аз съм на мнение, че трябва да си го храниш нощно време.  Peace

# 49
  • Мнения: 1 672
на нас педиатърката ни каза ,че Гери сама ще се отучи от нощното хранене.Така че аз чакам да настъпи този момент.




# 50
  • Мнения: 630
Сама се отказа като беше на 2,5 месеца. Така че не бързай, нека си хапва докато има нужда.

# 51
  • Мнения: 1 771
Аз продължавам кърменето нощно време, ако Крис иска.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А защо трябва да се отказва от това хранене. Бебето ти е много малко, то има нужда по-често от храна. Действително има деца, които до доста късно се будят нощем за да ядат, но те са малцинство. Храни си го по колко иска и когато иска и ще видиш, че то само ще се откаже. Дъщеря ми си спря нощното хранене на 8 месеца. Не ми е тежало толкова много, че ще се събудя за 15-20 минути през нощта, ако поиска да яде и сега отново бих и дала, щом го прави значи има нужда.

# 53
  • Мнения: 27 524
Не се отказват насилствено, когато то само пожелае - тогава. При всяко дете продължителността е различна. Докторката ти е дала много неправилен съвет  Naughty

# 54
  • Мнения: 24 467
Споделям опита си:
№1: пищеше нощем, докато не си получеше дозата мляко. Водата и залъгалката ги плюеше и пищеше още повече /сигурно се е чувствал обиден, и аз да съм на негово място и аз щях да се чувствам така/. На година го научих да си намира сам млякото и да си го пие. Поставях му го винаги в един и същ ъгъл, млякото беше кисело, леко подсладено. Льокваше си го сам и сутринта намирах шишето празно в същия този ъгъл. На година и половина спря да се будиу но имах едно спокойно бебе.
№2: също си пиеше млекцето нощем. На три месеца започна да се буди сам на по- големи интервали и да не изпива дозата си. На около 4-5 месеца премина изцяло на вода и на 10 месеца спря да се буди нощем въобще. Резултат- също спокойно бебе.
Днес двамата имат добър апетит и здрав нощен сън. Големият си пийва водица, малкият- нищо.
Изводите- направи си ги сама. Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 1 481
Сама се отказа от нощното хранене. Понякога се буди към 4 и ако замрънка я кърмя, естествено, че няма да я държа гладна.

# 56
  • Мнения: 5 362
Не съм я отказвала,тя сама се отказа.На почти 2 мес. беше.

# 57
  • Мнения: 473
Бебчо лесно отказа седмото хранене, обаче тъй като е доста едричък и не иска да яде на три часа, яде на четири, някой път на повече. Просто спи и аз не го будя. Да но за сметка на това петото хранене се измества някъде към два през нощта, шестото към 06.30. Шестчасовата пауза я прави доста по-рано и яде в два нощем. Така че пак няма сън.

# 58
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Когато Вики се роди, пробвахме с режим. хранех я към 12 -12 и 30 вечерта, а после тя се събуждаше към 5 -6 часа сутринта. Всичко вървеше добре,, но на морето си развалихме режима. Почна да се буди когато си иска Shocked Като се върнахме продължи  така  Confused Постепенно сама се отказа да яде нощем  Peace

С вода няма да стане, защото я се постави ти на мястото на гладния  Wink Може ли водата да те нахрани  newsm78

# 59
  • Мнения: 3 268
Тая докторко май нещо не е много в час.Вземи я смени.Храни си го детето,то само ще се откаже.Кога точно не знам,някъде на 2-3 месец най много.Бросто спира да се буди нощем и това е.Спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт