АУТИСТИЧЕН СПЕКТЪР-обединена тема 2

  • 62 704
  • 760
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 351
От известно време чета на Мишо мама терапияТук е мястото да благодаря на една приятелка непишеща, но четяща тук за това, че ме накара да опитам.Тя също чете на детето си/същата диагноза/.Преди време Любознателна беше опитвала от тази терапия, но много за кратко.Доколкото си спомням видя положителен резултат, но защо спря - не помня.
Това, което аз виждам е че, постепенно всяка една от засегнатите области бавно, но славно се подобрява.Всяка.Има обаче и значение, кога точно ще прочета.Ако не е около 20 мин. на заспиването -  по добре да не го чета - няма ефект.

Малко след като почнах да чета случайно /или не?/ най - сетне изгледах този филм.И вече имам обяснение на мама терапия.По голямата част от човешкото тяло се състои от вода.

Мисля, че мога да го препоръчам.

Искам да се поФаля.Не ме сдържа просто.Сутринта закарахме децата при баба им в друг квартал.Бях ги информирала и двамата къде отиват.Седяха си отзад закопчани с коланите и изведнъж Мишо каза - "Како, къде отиваме"И това наистина сам се е сетил да го съчетае в изречение.Много съм горда. bowuu

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 16:52 от Катина

# 691
  • sofia
  • Мнения: 1 426
... постепенно всяка една от засегнатите области бавно, но славно се подобрява.Всяка.Има обаче и значение, кога точно ще прочета.Ако не е около 20 мин. на заспиването -  по добре да не го чета - няма ефект.




Как така всяка от засегнатите области се подобрява  newsm78? Извинавай, но не ми стана много ясно  Embarassed Embarassed Embarassed. Ти от кога му прилагаш тази хипноза и всяка вечер ли?
Стана ми любопитно, за това питам  Hug. И защо точно около 20- та минута след заспиване  Rolling Eyes.

# 692
  • София
  • Мнения: 2 351
... постепенно всяка една от засегнатите области бавно, но славно се подобрява.Всяка.Има обаче и значение, кога точно ще прочета.Ако не е около 20 мин. на заспиването -  по добре да не го чета - няма ефект.




Как така всяка от засегнатите области се подобрява  newsm78? Извинавай, но не ми стана много ясно  Embarassed Embarassed Embarassed. Ти от кога му прилагаш тази хипноза и всяка вечер ли?
Стана ми любопитно, за това питам  Hug. И защо точно около 20- та минута след заспиване  Rolling Eyes.


Ами това си е дарба - да говориш много без да кажеш нищо същественно. Embarassed.Нямам хубаво дар-слово.
Та на въпроса ти. "И така, 20-30 минути след като детето ви е заспало, майката сяда на неговото креватче с тескта в ръце и чете по три пъти всяка фраза."

Всяка една от засегнатите в текста области.Всяка една фраза е насочена към определен проблем.И всяка прочетена фраза влияе положително върху проблема.Например:
Ти добре спиш - спи детето по добре
Ти си спокойно момченце - детето е по спокойно.
Сега добре ли се изразих.Извинявам се - старая се, но не винаги се изразявам ясно.

# 693
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Пробвах месец, не мога да кажа че почувствах ефекта.

Днес се сетих какво се случи приблизително (предното го писах вчера). След като започнах, още на следващия ден Наталия влезе в един черен период, който доколкото си спомням беше около месец след ваксинацията за хепатит. Затова я спрях. Когато нещта се успокоиха (май беше след като почнах диетата) , започнах отново и я правих около месец. Не помня точно хронологията, но сега се замислих, ако е било след започване на диетата, как мога да отчета дали първоначалния голям тласък е бил от нея или от мама терапията newsm78 Когато намеря време (че ми е много кът напоследък), ще се поровя в старите си мнения и ще се опитам да си спомня по дати кое как е било.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 23:36 от ljuboznatelna

# 694
  • Мнения: 3 504
Да пусна и тук клипчето Гери казва Гергана

  bouquet

# 695
  • Мнения: 5 695
Ах, Rossoneri. Много ми е гадно  Sad. Винаги, когато пускаш нещо /снимки или клипове/ не мога да го видя, тъй като ползвам интернета от работа, а тук имам ограничен достъп за ползване на сайтовете. То и този форум не би трябвало да ми е разрешен, ама се имам с колежката, която отпуска достъпа то сайтовете. То всъщност и тя ни е съфорумка де  Laughing

# 696
  • Мнения: 1 818
Hug Rossoneri,много е сладка Гери...Целуни я от мен!  Heart Eyes

# 697
  • Мнения: 3 504
Ще я нацелувам ... Hug

Пепи, съжалявам Sad Само на работата ли имаш нет?

# 698
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Поздрави за теб Россонери и твоята сладурка,нека продължава да те радва все така, че и повече  bouquet

# 699
  • Мнения: 3 504
Благодаря ти, friend na Pooh , дай Боже да напредва Hug

# 700
  • на пряката в пряката
  • Мнения: 84
Пътя е само един-напред и нагоре!!!

 newsm10

# 701
  • Мнения: 4 586


Пепи, в коя компания работиш, това с ограниченията на интернета ми е до болка познато.
Не мога да пускам от работа нито видеоклип, нито музика. Стискам зъби и чакам да се прибера
у дома. Много е гадно да чета само коментарите и да гадая.
Пепи има интернет и в къщи, но Райнов май го окупире вечер. Снощи беше в айсикюто. Grinning

# 702
  • Мнения: 5 695


Пепи, в коя компания работиш, това с ограниченията на интернета ми е до болка познато.
Не мога да пускам от работа нито видеоклип, нито музика. Стискам зъби и чакам да се прибера
у дома. Много е гадно да чета само коментарите и да гадая.
Пепи има интернет и в къщи, но Райнов май го окупире вечер. Снощи беше в айсикюто. Grinning
Laughing Чак пък компания. Работя в един завод, където не всеки има достъп до компютър /то не че аз напоследък мога да седна де/.
А вечерно време rainov има компютър, но не и pepi_r  Wink

# 703
  • Мнения: 3 504
Пепи, воювай за твоите права за компа вечер Crossing Arms

# 704
  • Мнения: 1 238
Здравейте,

Снощи се опитах да изчета цялата тема- отне ми доста време...но научих много полезни неща.

На едно място бяхте писали за дечицата, които не говорят много много, а сами си се обслужват. При нас точно това е един от основните проблеми- мълчанието. Когато стане сутрин може с часове да мълчи, понякога се е случвало и цял ден нищо да не каже. Като иска нещо сочи с пръста и ме дърпа. На 4 години е и може да говори съвсем нормално, с нормални изречения. Но не иска да говори. По- точно зависи как ще се събуди. По някога се събужда в добро настроение и денят ни е много хубав. Друг път пък се събужда кисела, реве, мрънка, цупи се, недоволства и не говори. Може да ми отнеме половин час докато разбера какво иска. Също си има и някакви системи кое как да бъде и кое къде да бъде. Та само нещо да стане леко различно от това, което тя приема за нормално, може целият ни ден да се провали- идва лошото и настроение, иска да я нося на ръце и неще да говори.
Ходи в детска градина за деца с увреждания и от както е тръгнала там има напредък. Когато започна там неможеше да каже нито една дума, а сега говори. С други хора обаче не говори- нито с познати нито с непознати. Изключително тръдно осъществява контакт. Иска да играе с децата навън, но незнае как. Понякога се крие зад някое дърво на вън на площадката и чака...После ми вика:"Ама то никой не идва да си играем"...Викам и:"Ами как ще дойде като ти си се скрила, излез че да те видят децата и ще дойдат...." Тя обаче се срамува. Затваря се напълно в черупката си, когато вниманието е насочено към нея.
Моля ви, споделете подобни случки с вашите деца.
Споделете как се справяте.
Какво правите, когато срещнете някой на улицата и той каже "Здрасти" на детето ви, а то се скрие зад полата ви? Извинявате ли се от името на детето? Аз така правя и тихо казвам:"Тя се срамува".
Моля, разкажете за един случаен ден от ежедневието ви.

Поздрави
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт