Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 606
  • 382
  •   1
Отговори
# 135
  • Добрич
  • Мнения: 757
Зависи на кого я даваш.Елдата на зърна защо да я меля като има вариант на брашно.Даже много му харесва първия вариант, защото става като ашуре/подсладено варено жито/ слагам сушени или пресни плодове,ядки,фруктоза.Мами от БГ кажете трябва ли да се накисва зърнената елда?  chef  bouquet

# 136
  • Мнения: 3 591
ъъъъ...аз реших да се похваля тихо, че откакто сме на диета нямаме нито един пристъп/моето дете е асматик както знаете/. Това дали е от диетата или си внушавам? За сравнение - като 1.5 до 3 годишен ми правеше по 3 пристъпа седмично. Между 3 и 4 години пристъпите се разредиха, но от март месец откакто сме на диета не сме имали въобще... Другото е, че имахме АБКМ, която се считаше за оправена, и беше отново захранен с мляко, което сега пак спряхме. И ужасния запек който имаше от бебе изчезна. И дерматитите по главичката.

# 137
  • Добрич
  • Мнения: 757
Браво, Desi smile3501 това е чудесна новина, много се радвам кагато пишете за за успехите си.Кога ли ще дойде моя момент?

# 138
  • Мнения: 5 692
 FlutterЯ да ви питам тука. Чували ли ли сте нещо за таблетките ябълков пектин /продават се по аптеки и дрогерии като хранителна добавка/. Моята информация е, че действат очистително на организма, т.е. очистване от тежките метали. Вие имате ли някакъв поглед над нещата. Ако да - мнение.  Party

# 139
  • София
  • Мнения: 2 351
Пектин има в готовата безглутенова смес на ЕТ Квалитет.Аз го използвам за спойка на оризовото брашно.
Пектина е ябълков продукт.Според сайта на Елина - ябълката се изключва от диетата.
Според мен - ако детето няма алергична реакция към ябълка - пектина е особено полезен за детоксикация.И не само  Wink.
Аз давам смело пектин.Нямаме никаква негативна реакция.

# 140
  • Мнения: 5 692
Каква е причината Елина да изключва ябълката от диетата?
Аз като се замисля, не съм забелязала Мири да има алергична реакция към която и да е храна /изключвам изриването му от шоколад, но той тогава просто беше прекалил с него/. Затова и съм се замислила за тези таблетки да му ги включа като добавка към храната.

# 141
  • Мнения: 549
Моят син яде много елда, но никога не съм я киснала предварително и ми се сварява много добре. За кафевият ориз пише, че трябва да се кисне поне половин час преди готвене, но за елдата не знам.
Четох, че бобовите култури преди употреба(боб, леща, грах , нахут и т.н ) не трябва да се киснат повече от 6-8 часа, защото се губят от хранителните им  качества. Не знам защо брашното от елда трябва да се кисне от предишния ден newsm78

Каква е причината Елина да изключва ябълката от диетата?


Доколкото знам ябълката подхранва гъбичните колонии в червата, но това по-скоро е свързано с плодовата захар, която съдържа ябълката, както и бананите. Така, че за деца, които имат подобни проблеми(повечето Sad) ябълките и бананите се изключват от менюто. Ние обаче от известно време ядем банани и няма проблем с това. Ябълки не. Мисля , че пектинът не е вреден. Освен това, доколкото знам той се извлича от семките.

# 142
  • София
  • Мнения: 2 351
Нещо се обърках  newsm78 Ето - още едно противоречие.Повечето от майките на деца на диета готвят с фруктоза - плодова захар.

Значи, ако е така то май е по добре ябълка да папкат.

В БГ. нямаме много богат асортимент от диетични подсладители.Със сигурност обаче диабетичните подсладители са в пъти по вредни от фруктоза, кафява и бяла захар.

Сетих се за култовата реплика - Като няма хляб да ядат пасти.

# 143
  • Мнения: 5 692
 newsm78 Значи мога да му давам ябълков пектин /както се разбра по-горе се извлича от семката на ябълката/, но не и плод ябълка, особено ако му действа дразнещо на стомаха и червата. Поправете ме ако греша.

# 144
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
В плодовете освен фруктозата, която не храни гъбичките, се съдържа и глюкоза, която пък ги храни. Знам, че може да се яде круша, тя не хранела гъбичките. Също и боровинка. Ябълката и гроздето се изключват напълно, не ме питайте точно по каква причина newsm78 Ако няма гъбички, плодове се ядат на воля.

# 145
  • Мнения: 549
Знам, че може да се яде круша, тя не хранела гъбичките.
И аз знам, че за нашите деца крушата е най-добрият плод  Peace

# 146
  • Добрич
  • Мнения: 757
Здравейтеееее!!!Знаете ли какво открих,може би пък вие го знаете вече.Аз нали съм новак и тепърва се уча Blush Плодът арония е много полезен за организма,но трябва да се приема в малки количества.Увеличава защитните сили на организма,подходящ е за диабетици,хора със сърдечно-съдови заболявания и най-вече помага за изчистване на тежките метали от организма  Grinning В комбинация с пектин е още по-подходящ.Четох, че натуралните сокове"VITANEA" имат такива-сок от арония и арония с пектин, но те със сигурност са пълни с консерванти.Аронията се отглежда лесно и най-добре е да си засадим такова храстче на село flower Вие давате ли на децата си такъв сок и какъв-купешки или домашно приготвен.

# 147
  • Мнения: 5 692
Аз на Мири му давам от този сок. Витанеа имат два сока Арония. Единият е Vitanea - Aroniq, а другият Vitanea - Aroniq dietic nektar. Аз му давам втория. Тази фирма имат още един диетичен нектар - Ягода.

Извинете ме, но не помня точно как се пишеше на латиницата

# 148
  • Мнения: 549
Аз не съм давала от тези сокове заради консервантите, а и много сладки ми изглеждат. Не, че той пие сокове  Wink
Купувала съм замразен плод арония, но вкусът му не ми хареса- много стипчив и кисел. Може би плодът  не беше узрял  добре newsm78. Имах идея да го варя на сладко с фруктоза, но... нищо не направих  Embarassed Между другото като се ровех за рецепти по разни американски сайтове, попаднах на съвети как да се прави сладко , вместо сгъстител и консервант- лимонена киселина, добавят пектин и желатин. Моят син не яде сладко , но някоя от вас-ентусиаст кулинар   chef  да пробва и да каже рецептата. Хайде Катина! Ти си!    eat

# 149
  • София
  • Мнения: 2 351
Ами този сок отдавна го открих и опитах да пробутам.Не  Twisted Evil.Изобщо не го хареса.Обаче доброто прасе - АЗ - също не го харесах.Когато го излях в мивката с кеф, едвам отмих чашата.Пише, че няма консерванти.Е тогава защо боядисахме така стъклена чаша - питам аз.

Сладко кака ви Катина прави спокойно с фруктоза и накрая мъничко разредено в студена вода нишесте и пектин.Желатин се прави от костен мозък.Няма да ви образовам колко е канцерогенен и пренасящ "луда крава" костния мозък.
Пектина върши същата желираща работа.
Зимата си правех сладко от сухи сини сливи, кайсий, стафиди и каквото видя на пазара.Не, че ядеше де.Обаче имам рецепти за сладкиши със сладко.И там го слагах.

Вече папкаме филийка със сладко.От глад и от нямане друго в долапа  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт